| کد خبر: 235879 |

هر شرکت هواپیمایی با توجه به مقررات وضع شده در کشورهای مبدأ و مقصد پرواز و شرایط کلی پرواز، قوانین خاصی را جهت حمل موجودات زنده اعم از حیوانات یا گیاهان وضع می کند.

تین نیوز

هر شرکت هواپیمایی با توجه به مقررات وضع شده در کشورهای مبدأ و مقصد پرواز و شرایط کلی پرواز، قوانین خاصی را جهت حمل موجودات زنده اعم از حیوانات یا گیاهان وضع می کند.

2 راه برای حمل حیوانات زنده در پرواز وجود دارد:

‎الف) با همراه: این امکان فراهم می باشد تا حیوان شما همانند چمدان های تحویل داده شده در پرواز همراه شما بوده و در زمان رسیدن به مقصد نیز از بار تحویل گرفته شوند. بنابراین حیوان در پایانه مسافری پذیرش و هنگام ورود در فرودگاه مقصد در سالن دریافت بار به مسافر تحویل شود.طبق آخرین اطلاعیه ها این خدمت صرفاً در کشور انگلستان و عمان ارائه نمی شود. در این مسیرها توصیه می شود که از خدمات غیر همراه حمل حیوان اهلی استفاده شود.

‎ب) بدون همراه: هنگامی که به هر علتی مسافر نتواند به همراه حیوان خود در سفر باشد، این خدمت در اختیار وی قرار داده می شود. حیوان اهلی یا وحشی مسافر در پایانه باربری پذیرش و در فرودگاه مقصد به شخصی که در بارنامه مشخصات وی ذکر شده است تحویل داده می شود. در هر دو حالت حمل همراه و غیر همراه حیوانات در پرواز، حیوان اهلی یا وحشی شما در زیر کابین مسافری جای داده می شود که درجه حرارت آن تحت کنترل بوده و محیط راحتی برای حیوان شما در طول پرواز فراهم می شود.

‎قبل از شروع سفر حیوان خود با هواپیما، شما می بایست از کامل بودن اسناد پزشکی و مدارک ضروری اطمینان حاصل کنید. مدارک واکسیناسیون، پزشکی و قرنطینه از جمله مدارک بسیار مهم هستند. هزینه حمل حیوانات در بخش خدمات تشریفات CIP قابل مشاهده می باشد. نگهداری جا حیوانات غیرهمراه می تواند حداکثر 14 روز قبل از پرواز انجام شود.

‎مشخصات فرد تحویل گیرنده حیوان در فرودگاه مقصد می بایست در بارنامه درج شود تا در هنگام رسیدن بار به مقصد با وی تماس گرفته شود.

‎نام کامل، آدرس، تلفن منزل و همراه شخص ارسال کننده و همچنین شخص گیرنده می بایست روی قفس ذکر شود.

‎دستور العمل نگهداری و مراقبت از حیوان نیز می بایست به قفس الصاق شود.

‎لازم است کلیه مستندات پزشکی حیوان نیز به همراه قفس ارسال شود.

‎اصل گواهی معتبر دامپزشکی بین المللی صادره از دامپزشکی دولتی کشور مبدأ (یا مقصد) و تأیید کتبی قرنطینه دامپزشکی فرودگاه که در مسیرهای داخلی الزامی نیست از جمله این مستندات می باشند.

 Source :International_Avaiation

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید