| کد خبر: 186582 |

نباید فراموش شود که با توجه به ضرورت و نبودن امکان و زمان کافی این راه‌ها به صورت اصولی بازسازی نشده‌اند بلکه با حداقل هزینه به بهره‌برداری مجدد رسیده‌اند.

تین نیوز

دبیر کمیته شرکت‌های سرمایه‌گذار در آزادراه‌ها پیشنهاد داد روسازی و هزینه‌های اصلی راه‌هایی که در سیلاب امسال آسیب دیده و بنا به ضرورت سریعاً بازسازی شده‌اند، با برنامه‌ریزی، طراحی اصولی و کیفیت اجرای مناسب انجام شوند.

به گزارش تین‌نیوز،  خدایار خاشع این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی بیان کرد و افزود: راه‌های اصلی زیادی در سیل آسیب‌های جدی دید که با همت و عزم بالا و زحمات زیاد شبانه‌روزی کارکنان و مدیران وزارت راه و شهرسازی و ادارات تابعه استانی باز شد و یا در حال باز شدن است.

وی تاکید کرد: اما نباید فراموش شود که با توجه به ضرورت و نبودن امکان و زمان کافی این راه‌ها به صورت اصولی بازسازی نشده‌اند بلکه با حداقل هزینه به بهره‌برداری مجدد رسیده‌اند.

این کارشناس افزود: بر همین اساس باید روسازی و هزینه‌های اصلی بازسازی این راه‌ها با برنامه‌ریزی‌، طراحی اصولی و کیفیت اجرای مناسب انجام شود.

خاشع در توضیح این مطلب به تین‌نیوز، گفت: در بیشتر تجربه‌های قبلی مانند این سیل، چون راه اصلی آسیب جدی دیده و نیاز ضروری بود که در اسرع وقت راه باز شود سریعاً خاکریزی‌ها در همان مسیر اصلی انجام و راه باز و ترافیک برقرار شده بود و بعد از گذشت مدتی ترمیم‌های جزئی و روسازی انجام شده بود و چون زیرسازی‌ها مناسب نبود این راه‌ها بعد از مدتی مجدداً دچار آسیب‌دیدگی می‌شد.

به گزارش تین‌نیوز، چندی پیش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، از تخریب ۴۰۰ دستگاه پل و آسیب به ۵۰۰۰ دستگاه پل، ۱۱ هزار کیلومتر راه در جریان بارندگی‌های نوروزی و وقوع سیلاب‌ها خبر داده و از از قول شعبانعلی خاوری مدیرکل دفتر نگهداری ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نوشته بود که احتمال افزایش میزان خسارات وارده به راه‌ها، تاسیسات زیربنایی، ابنیه فنی، پل‌ها و آبرو‌ها و تجهیزات و ماشین آلات راهداری تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان هم وجود دارد.

بر اساس این خبر خاوری در آن زمان( 13 فروردین) با اشاره به وجود ۳۷۰ هزار پل و انواع آب رو در کشور تاکید کرده بود: در بارندگی‌های نوروزی امسال، ۴۰۰ دستگاه از انواع پل‌ها در راه‌های روستایی تخریب شده است و ۵۰۰۰ دستگاه پل نیز آ‌سیب جدی دیده است.

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین