بازدید سایت : ۳۲۹۸۸

◄ پیشنهاد قابل توجه رانندگان کامیون برای حل مشکل عدم پرداخت کرایه حمل کالا

در حالی که عدم پرداخت و یا تاخیر در پرداخت کرایه های حمل و نقل کالا یکی از مشکلات مهم رانندگان کامیون است، آنان راهکار حل این مشکل را در دستان مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می دانند.

پیشنهاد قابل توجه رانندگان کامیون برای حل مشکل عدم پرداخت کرایه حمل کالا
تین نیوز

در حالی که عدم پرداخت و یا تاخیر در پرداخت کرایه های حمل و نقل کالا یکی از مشکلات مهم رانندگان کامیون است، آنان راهکار حل این مشکل را در دستان مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می دانند.

به گزارش تین نیوز، یکی از رانندگان کامیون در گفت و گو با خبرنگار ما برای حل این معضل بزرگ، عنوان کرد: برای حل مشکل عدم پرداخت به موقع کرایه های حمل بار،  متخصصان بخش فناوری و آی تی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می توانند،نوعی پلتفرم دستوری طراحی و وارد سیستم کنند.

وی افزود: روش کار این پلتفرم می تواند به گونه ای باشد که در مراحل صدور بارنامه در دفاتر باربری و پایانه ها کرایه حمل از همان ابتدا و کاملا اجباری و طی سند با شماره تراکنش توسط گیرنده بار انجام گرفته و کد تعریف شده در سیستم وارد شود .

وی گفت: این بدان معنی است که هزینه حمل از طرف ذینفع یا گیرنده نقدا پرداخت و به صورت از پیش تسویه شده در فضایی خاص به صورت محفوظ نگهداری شود و صدور و چاپ بارنامه کاملا وابسته به انجام این فرآیند تعریف شود.

این فعال بخش حمل و نقل جاده ای افزود: به عبارتی همانگونه که صدور بارنامه در سیستم راهداری منوط به اعتبار هوشمند و کارت سلامت و داشتن معاینه فنی معتبر هست از این پس منوط به پرداخت و تسویه نقدی کرایه از طرف مقابل در مقصد با کد تراکنش بانکی مربوطه باشد و بدون آن صدور بارنامه توسط سیستم با کد خطا مواجه شده و عملا امکانپذیر نباشد.

وی تاکید کرد: این گونه می شود که پرداخت کرایه راننده در پایانه ها از همان اول و بدون امکان دور زدن جزو بدیهیات امر خواهد شد و اینکه بعد از تحویل بار در مقصد و تایید گیرنده یا ذینفع کرایه از پیش ضبط شده در سیستم راهداری مطابق مندرجات بارنامه از طریق ارسال و تبادل کدهای شناسایی خاص در قالب پیامک رمزی به موبایل راننده همانند تراکنش های بانکی انجام و به شکل آنلاین به حساب راننده واریز شود. 

این راننده کامیون خاطرنشان کرد: با این کار بساط نابسامانی گسترده فعلی که در شیوه پرداخت کرایه رانندگان کامیون در همه جای کشور مد شده به کلی برچیده می شود.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

  • محمد کاظم

    هیچ مشکل لاینحلی وجود ندارد مشروط بر آنکه اراده لازم برای حل آن وجود داشته باشد که متاسفانه چون همه ارگانهای مرتبط و غیر مرتبط با حمل و نقل حق و حساب خود را نقدا و پیشاپیش از جیب رانندگان دریافت میکنند دیگر با بقیه مسائل و مشکلات کاری ندارند که کرایه راننده بعلاوه هزار و یک هزینه دیگر هم که نقدا توسط راننده واریز شده است به وی پرداخت شد یا خیر !!!!!!