بازدید سایت : ۴۵۷۲۲

◄ سه قطار با امکانات مشابه و قیمت های متفاوت

مسیر تهران بندر سه قطار چهار تخته دارد که هر سه از نظر کیفیت چهار ستاره هستند و هیچ کدام هم خدمات اضافه تر مثلا نهار یا شام ندارند، ولی از نظر قیمت تفاوت عجیب و معناداری با هم دارند.

تین نیوز

یکی از کاربران شبکه های اجتماعی نوشت: مسیر تهران بندر سه قطار چهار تخته دارد که هر سه از نظر کیفیت چهار ستاره هستند و هیچ کدام هم خدمات اضافه تر مثلا نهار یا شام ندارند، ولی از نظر قیمت تفاوت عجیب و معناداری با هم دارند.

به گزارش تین نیوز ، وی افزود: قیمت بلیت قطار چهار تخته ارگ شرکت جوپار 633 هزار تومان است، اما در مورد قطار چهار تخته غزال نکته جالب تری هم وجود دارد. حرکت این قطار به صورت یک روز در میان توسط دو شرکت رجا و بن ریل انجام می شود و نکته جالب این است که بلیت رجا 524 هزار تومان و بلیت بن ریل 465 هزار تومان است. (البته همین بلیت با اضافه شدن پذیرایی عصرانه به 612 هزار تومان هم می رسد!)، یعنی دو قطار چهار ستاره با سه نرخ متفاوت! 

این کاربر تاکید کرد: با سامانه 5149 شرکت راه آهن که در مورد علت تفاوت قیمت تماس گرفتم  اپراتور پاسخ داد علت این است که چند شرکت مختلف هستند! این در حالی است که بلیت قطار مثل بلیت اتوبوس قیمت مصوب دولتی دارد و این حرف مثل این می ماند که قیمت بلیت اتوبوس  تهران بندرعباس دو تعاونی دو قیمت متفاوت باشد!

قیمت بلیت

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
منبع: گروه گردشگری سفربان
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

  • همکار

    به نظرم دومیه همراه با پذیرایی عصرانه می باشد کمی گرانتر طبیعی است