| کد خبر: 268527 |

تاکسی های سطح شهر ظاهر مناسبی ندارند

سرپرست سازمان تاکسیرانی تهران گفت: بسیاری از تاکسیرانان برای دریافت تنها مدل خودروی داخلی موجود، یک سال در صف انتظار تحویل قرار دارند.

تین نیوز

سرپرست سازمان تاکسیرانی تهران گفت: بسیاری از تاکسیرانان برای دریافت تنها مدل خودروی داخلی موجود، یک سال در صف انتظار تحویل قرار دارند.

به گزارش تین نیوز به نقل از بازار، شادی مالکی سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از حرکت سازمان تاکسیرانی به سمت هوشمندسازی در قالب برنامه ای هدفمند با این اعتقاد که فعالیت ناوگان و نظارت بر آن باید به صورت هوشمند انجام شود، خبر داد و افزود: با شرکت کنترل ترافیک مذاکراتی داشته ایم تا از طریق دوربین های پلاک خوان در پایانه ها، نظارت سنتی از طریق عامل انسانی را حذف کنیم.

وی با تأکید بر اینکه برای ارتقاء و کیفی سازی خدمات تاکسیرانی به کمک و همراهی مناطق نیاز داریم تا با همفکری و خرد جمعی، مسائل و مشکلات موجود در خطوط، پایانه ها و مناطق را یک به یک بررسی و رفع کنیم، گفت: اعتقاد داریم اغلب خودروهایی که در حال حاضر به عنوان تاکسی در سطح شهر تردد می کنند، از ظاهر مناسبی برخوردار نیستند و وضعیت آن ها رضایت شهروندان را جلب نمی کند.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اعلام اینکه بسیاری از تاکسیرانان برای دریافت تنها مدل خودروی داخلی موجود، یک سال در صف انتظار تحویل قرار دارند، گفت: بر اساس پیگیری ها، قرار شد شرکت خودروساز فرآیند واگذاری این خودروها را تسریع کند.

امکان پرداخت آنلاین کرایه، اختلاف بین تاکسیرانان و مسافران را کاهش می دهد

مالکی با اشاره به اینکه راننده ای که با مسائل و مشکلات فراوانی روبه روست، انگیزه ای برای شرکت در دوره های آموزشی و همراهی با سیاست های سازمان تاکسیرانی ندارد و از این رو، ابتدا باید تا جای ممکن برای رفع دغدغه های تاکسیرانان بکوشیم و انگیزه لازم را در آن ها ایجاد کنیم، اظهار کرد: یکی از اقدامات ضروری که می تواند اختلافات بین رانندگان و مسافران را کاهش دهد، موضوع پرداخت کرایه به صورت آنلاین است که باید زیرساخت مناسب آن را فراهم کنیم و اگر انتظار داریم رانندگان تاکسی در تاکسی های اینترنتی فعالیت نکنند، باید شرایط مناسبی را برای فعالیت آن ها فراهم کنیم.

وی از اعتماد اکثر شهروندان به برند تاکسیرانی به عنوان سرمایه ای عظیم برای این سازمان نام برد و افزود: به همین دلیل، ورود سازمان تاکسیرانی به فعالیت در عرصه تاکسی های اینترنتی را به دقت مورد مطالعه و آسیب شناسی قرار می دهیم و در صورت نیاز به فعالیت در این حوزه، زیرساخت مناسب آن را فراهم می کنیم.

مالکی با بیان اینکه علاوه بر اهداف بلندمدت و برنامه های تحولی، با هدف بهبود وضع موجود ناوگان تاکسیرانی، قراردادی را برای بهسازی تاکسی ها با ارائه تسهیلات و خدمات مناسب، منعقد خواهیم کرد، تصریح کرد: کیفیت ناوگان تاکسیرانی و خودروهای شاغل در ناوگان از نظر فنی و ظاهری ارتقاء می یابد و تاکسی هایی که از تسهیلات و خدمات ارائه شده بهره مند می شوند، موظف به دریافت گواهی معاینه فنی از مراکز معاینه فنی تهران خواهند بود.

پایانه های تاکسیرانی با تأمین اعتبارات لازم بازسازی و نوسازی می شوند

وی با تأکید بر اهمیت و ضرورت تعامل متقابل با مناطق در زمینه کنترل و نظارت بر تاکسی ها و پایانه ها و ضرورت تهیه و تدوین شیوه نامه این همکاری با ساز و کاری که موجب جلب رضایت شهروندان شود، گفت: بخش نامه تفویض اختیارات معاون شهردار تهران به مناطق، در راستای حمایت از مناطق است و از نظر ما، هر سازمان و شرکتی که چابک سازی شده و امور خود را با همکاری مناطق و نواحی پیش ببرد، موفق تر خواهد بود.

مالکی با اعلام اینکه به دنبال تمرکز اختیارات در سازمان تاکسیرانی نیستیم و با اعتقاد به اصل تشریک مساعی و واگذاری امور، درباره نحوه اجرای بخش نامه تفویض اختیارات و واگذاری تکالیف و وظایف به مناطق، سازوکارهای لازم را تعیین و مشخص می کنیم، افزود: وضعیت پایانه های تاکسیرانی در بسیاری از مناطق، مناسب نیست و باید اعتبارات لازم را برای بازسازی و نوسازی آن ها جذب کنیم و در بازدید دوره ای از مناطق، درباره پایانه ها و خطوط تاکسیرانی هر منطقه به صورت خاص، تصمیم گیری و اقدام خواهیم کرد.

سرپرست سازمان تاکسیرانی تهران در خاتمه با تأکید بر اینکه رانندگان تاکسی باید بتوانند امور اداری خود را به صورت الکترونیک و بدون نیاز به مراجعه حضوری به سازمان تاکسیرانی و اتلاف وقت انجام دهند، خاطرنشان کرد: ایجاد دسترسی شرکت های تاکسیرانی و مناطق به سامانه سیماتاکسی را از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران پیگیری می کنیم چرا که این مسئله یکی از دغدغه های اصلی رانندگان تاکسی و سازمان تاکسیرانی است.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.