| کد خبر: 267988 |

◄ آموزش و فرهنگ سازی؛ مهمترین راه‌ کاهش تخلفات رانندگی

یکی از این فعالیت های قابل توجه در این حوزه، راه اندازی حساب های کاربری مرتبط با امر آموزش در شبکه های اجتماعی است.

تین نیوز

عامل انسانی یکی از مهمترین عوامل بروز سوانح رانندگی است اما این عامل مهم را می توان با آموزش کنترل کرد.

به گزارش تین نیوز، با آموزش رفتارهای ترافیکی و فرهنگ سازی و بهبود رفتارهای ترافیکی افراد،  می توان به نسبت قابل توجهی حوادث رانندگی را کاهش داد و گام مهمی در جهت جلوگیری از تخلفات حادثه ساز برداشت.

هرچند در این زمینه دستگاه ها ونهادهای دولتی و حکومتی زیادی وظایف مختلفی عهده دار شده اند و منابع مالی قابل توجهی نیز دریافت می کنند که از جمله آنها می توان به صدا و سیما اشاره کرد اما به ظن بسیاری از کارشناسان این حوزه، موفقیت چندانی در این زمینه به دست نیاورده اند که وضعیت ترافیکی، تعداد تصادفات، تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی، میزان تخلفات رانندگی و ... شاهدی بر این مدعاست.

با توجه به نقصان های موجود در این بخش، تعدادی از افراد متخصص، کاربلد و آشنا با این حوزه از مدت ها پیش بر آن شده اند داوطلبانه وارد عرصه عمل شده و نسبت به آموزش و فرهنگ سازی ترافیکی اقدام نمایند تا حداقل بخشی از کمبودهای موجود برطرف شود.

اگرچه این اقدام جدید نیست اما زمینه این کار با شکل گیری شبکه های اجتماعی و حضور فراینده کاربران در این شبکه ها، گسترش یافت و در بستر توسعه شبکه های اجتماعی، فعالیت های مرتبط با آموزش و فرهنگ سازی ترافیکی نیز بیشتر شد.

یکی از این فعالیت های قابل توجه در این حوزه، راه اندازی حساب های کاربری مرتبط با امر آموزش در شبکه های اجتماعی است که از جمله آنها می توان به کانال تلگرامی  و صفحه اینستاگرامی « رفتار » اشاره کرد که در زمینه آموزش های فـرهنگ سازی ترافـیک، آموزش راهکارها ، حمل و نقل پاک و آموزش ترافیک فعالیت می کند.

با کلیک روی عبارت اینستاگرام و تلگرام به صفحه و کانال مذکور وارد می شوید.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟