| کد خبر: 268390 |

سیر افزایش مصرف بنزین در کشور از حد نرمال فراتر رفت

رئیس صنف جایگاهداران کشور با بیان اینکه کشورهای انگشت‌شماری در دنیا می‌توانند در شرایط فعلی ما تاب‌آوری داشته باشند.

تین نیوز

رئیس صنف جایگاهداران کشور اظهار داشت: در حال حاضر رقم مصرف بنزین در کشور ۱۱۵ میلیون لیتر در روز است و طی دو ماه آینده رکورد مصرف بنزین در اواخر ۱۴۰۱ و اوایل ۱۴۰۲ در کشور شکسته و جابجا خواهد شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایلنا، اسدالله قلیزاده درباره روند مصرف بنزین در کشور اظهار داشت: در حال حاضر رقم مصرف بنزین در کشور ۱۱۵ میلیون لیتر در روز است و طی دو ماه آینده رکورد مصرف بنزین در اواخر ۱۴۰۱ و اوایل ۱۴۰۲ در کشور شکسته و جابجا خواهد شد.

وی با بیان اینکه سیر افزایش مصرف بنزین در کشور از حد نرمال فراتر رفته است و از تولید تا توزیع، حمل و مصرف همه از روند کنونی ناراضی هستند، گفت: مهم ترین مسئله در حوزه کنترل مصرف، تولید خودروهایی با مصرف پایین و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده است.

رئیس صنف جایگاهداران کشور با بیان اینکه کشورهای انگشت شماری در دنیا می توانند در شرایط فعلی ما تاب آوری داشته باشند، تصریح کرد: طی سال جاری در مصرف روزانه بنزین بین ۸ کشور اول جهان قرار داشته ایم، بنابراین قطعا لازم است تصمیمات صحیحی در حوزه بهینه سازی و اصلاح فرایندها اتخاذ شود، زیرا تداوم شرایط فعلی به طوری که هر روز به رکوردهای جدیدی دست یابیم آسیب های بسیار بیشتری خواهد داشت.

وی یادآور شد: بخش خصوصی و از جمله جایگاه های سوخت در کنار بخش های دولتی، پالایشگاه ها و شرکت های تابعه وزارت نفت تمام تلاش خود را برای سوخت رسانی می کنند تا هیچ مشکل و اخلالی وجود نداشته باشد. اما لازم است مسئولین مربوطه نسبت به اجرایی کردن برنامه های مربوط به کاهش مصرف و بهینه سازی اقدامات لازم را بکار ببندند.

قلیزاده تاکید کرد: سریع ترین اقدامات و پیشنهاد ما برای دولت در جهت کاهش مصرف سوخت و در واقع جلوگیری از هدررفت سوخت از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و جایگزینی آنها با خودروهای جدید است که تصویب آئین نامه مربوط به آن با تاخیر مواجه بوده است.

وی بیان داشت: قطعا در وضعیت فعلی قصوری متوجه مردم ما نیست و افزایش فشار به بخش های خصوصی و دولتی در خصوص تامین و توزیع سوخت بهترین راهکار نیست بلکه باید در حوزه مصرف فکر جدی کرد.

 

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.