| کد خبر: 218541 |

در سال جهش تولید و در پنجمین مرحله از تولید ناوگان ریلی انجام شد؛

در سال جهش تولید امسال در پنج مرحله 329 دستگاه ناوگان ریلی به ارزش 567 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 52 درصد افزایش را نشان می دهد.

تین نیوز

با حضور وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و در پنجمین مرحله 70 دستگاه ناوگان ریلی به ارزش 73 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

در سال جهش تولید امسال در پنج مرحله 329 دستگاه ناوگان ریلی به ارزش 567 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 52 درصد افزایش نشان می دهد.

در این مرحله 59 دستگاه واگن باری نو، 2 دستگاه واگن مسافری نو و 9 دستگاه لکوموتیو بهسازی شده که با ورود این تعداد ناوگان به شبکه ریلی که صد درصد در شرکت های داخلی تولید شده، در مجموع برای 193 نفر اشتغالزایی شده است.

شرکت های تجارت کوشش سپاهان، صنایع ملی مس ایران، جنرال مکانیک، آذرکیا تجارت، حمل ونقل ریلی رجا و راه آهن جمهوری اسلامی ایران 6 شرکت سرمایه گذاراین ناوگان هستند که همه آنها در کارخانجات واگن پارس، واگن سازی کوثر، فولاد درخشان، پلور سبز، ایرکو و کارخانجات تعمیرات اساسی لکوموتیو تهران و بافق آماده شده است.

در مرحله نخست امسال و در فروردین ماه سال جاری، ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان، در مرحله دوم ۸۸ دستگاه به ارزش ۱۴۴ میلیارد تومان، در مرحله سوم ۶۵ دستگاه به ارزش ۱۵۶ میلیارد تومان، در مرحله چهارم امسال ۵۰ دستگاه ناوگان به ارزش ۶۹ میلیارد تومان سرمایه‌ گذاری و در  

پنجمین مرحله 70 دستگاه ناوگان ریلی به ارزش 73 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

با بهره برداری از این 70 دستگاه ناوگان ریلی، در مجموع امسال 329 دستگاه انواع ناوگان ( لکوموتیو، واگن باری و مسافری) به ارزش 567 میلیارد تومان سرمایه گذاری وارد شبکه ریلی کشور شدند.

با برنامه‌ریزی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و در راستای توسعه ناوگان ریلی سال گذشته در سه مرحله ۷۷۸ دستگاه ناوگان ریلی شامل لکوموتیو، واگن مسافری و باری به ارزش ۱۲۷۰ میلیارد تومان وارد خطوط ریلی کشور شدند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین