آغاز عملیات اجرایی پروژه ۳ هزار واحدی نهضت ملی مسکن در فسا

در شهر فسا ثبت نام حدود هفت هزار نفر متقاضی نهضت ملی مسکن قطعی شده که از این تعداد پنج هزار و ۶۰۰ نفر مبلغ ۴۰ میلیون وجه اولیه خود را نیز واریز کرده اند.

آغاز عملیات اجرایی پروژه ۳ هزار واحدی نهضت ملی مسکن در فسا
تین نیوز

عملیات اجرایی پروژه سه هزار واحدی نهضت ملی مسکن فسا در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش  تین نیوز از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، محمود رضا طالبان مدیر کل راه و شهرسازی فارس، در آیین گلنگ زنی این پروژه گفت: سایت اول ما در شهر فسا به نقطه خوبی رسیده و اکنون شاهد آغاز عملیات اجرایی آن هستیم.

طالبان افزود: این پروژه شامل حدود سه هزار واحد مسکونی است که در بلوک های چهار طبقه احداث خواهد شد، آماده سازی توسط شهرداری انجام می شود و شرکت سازنده نیز انتخاب شده و به زودی تجهیز کارگاه نیز انجام خواهد شد.

وی، ضمن پوزش از مردم شهر فسا بابت تاخیر ایجاد شده در اجرای این پروژه مسکونی ادامه داد: به رغم اینکه کار با تاخیر آغاز شده اما جای نگرانی نیست چرا که تقریبا اکثر پروژه ها در همین مقطع قرار دارد و فقط در برخی شهرها مانند اقلید، آباده، ارسنجان و خرامه که یک طبقه و ۲ طبقه هستند واحدها در مرحله سقف اول قرار دارند و مابقی در مرحله صدور پروانه ساختمانی هستند.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس، مکان یابی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر فسا را خوب و مطلوب توصیف کرد و افزود: ابتدا یک توافق نامه در رابطه با زمین مربوط به سپاه انجام دادیم که فرایندی طولانی داشت که با پیگیری مجموعه سپاه مراحل نهایی خود را طی می کند.

طالبان ادامه داد: زمانی که احساس کردیم امکان دارد اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این شهر با تاخیر مواجه شود و عقب بمانیم ظرف مدت یک و نیم ماه با شرکت تعاونی فرهنگیان نیز به توافق رسیدیم و هم اینک طرح فازاول آماده است و مشاور فاز ۲ نیز قول داده که تا روز دوشنبه هفته آتی نقشه این فاز را هم به ما ارائه دهد.

وی اظهار کرد: شرکت ساختمانی سکاف در چند شهر استان از جمله شیراز و مرودشت که به شکل چهار طبقه نیز بنا است ساخته شود با ما قرارداد منعقد کرده و در فسا نیز احداث حدود ۲ هزار واحد به آنها سپرده شده است.

طالبان گفت: امیدواریم که ظرف یک و نیم تا ۲ ماه آینده زمین مربوط به سپاه نیز آماده شود.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس افزود: در شهر فسا ثبت نام حدود هفت هزار نفر متقاضی نهضت ملی مسکن قطعی شده که از این تعداد پنج هزار و ۶۰۰ نفر مبلغ ۴۰ میلیون وجه اولیه خود را نیز واریز کرده اند.

طالبان ادامه داد: از مجموع هفت هزار متقاضی شهر فسا، سه هزار نفر در سایتی که امروز شاهد کلنگ زنی آن بودیم مسکن به آنها تعلق خواهد گرفت، ۲ هزار متقاضی را نیز در سایت دوم جای خواهیم داد و مابقی متقاضیان نیز در قالب طرح جوانی جمعیت و سایر موارد از مسکن حمایتی دولت برخوردار خواهند شد.

وی اظهار کرد: در بحث خانواده معظم شهدا هم امسال بنا داریم کسانی که تاکنون فرم جیم آنها سبز مانده و زمینی دریافت نکرده اند را پوشش دهیم.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.