| کد خبر: 208125 |

سخنگوی شورای شهر تهران از ارائه پیشنهادات شورای شهر تهران به هیات دولت به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: شب گذشته با همفکرى اعضاء شورا، مجموعه‌اى از پیشنهادها به منظور ارائه در هیات دولت، تهیه و تنظیم شده است.

تین نیوز

سخنگوی شورای شهر تهران از ارائه پیشنهادات شورای شهر تهران به هیات دولت به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: شب گذشته با همفکرى اعضاء شورا، مجموعه‌اى از پیشنهادها به منظور ارائه در هیات دولت، تهیه و تنظیم شده است.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به ارائه پیشنهاداتی از سوی اعضای شورای شهر تهران به هیات دولت به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در پایتخت اظهار کرد: شب گذشته (دوشنبه ۴ فروردین ماه) با همفکرى اعضاء شورا، مجموعه‌اى از پیشنهادها به منظور ارائه در هیات دولت، تهیه و تنظیم شده است.

وی با اشاره به پیشنهادات مطرح شده گفت: اعمال محدودیت در سیستم حمل و نقل عمومى (مترو، اتوبوس و مینى‌بوس)، تعطیلى فضاهاى فرهنگى و ورزشى شهرى تا اتمام موج شیوع کرونا، تعطیلى مجموعه فعالیت‌هاى غیرضرورى مدیریت شهرى تا ١٦ فروردین، و پس از آن به صورت شیفتى و دورکاریو و تعطیلى مراکز فرهنگى، تجارى، ورزشى و همچنین پارک ها و بوستان‌هاى سطح شهر، از طریق اقدام عاجل مناطق و نواحى شهردارى تهران؛ که علیرغم مصوبه ستاد ملى مقابله با کرونا همچنان دایر هستند؛ از جمله پیشنهادات مطرح شده است.

سخنگوی شورای شهر تهران اضافه کرد: مقرر شده این مجموعه پیشنهادها که از سوى شوراى شهر تهران و با امضاء ریاست شورا ارسال شده است، توسط شهردار تهران در جلسه آتى هیات دولت و ستاد ملى مقابله با کرونا، به منظور بررسى و تصویب مطرح شود.

اعطا تصریح کرد: به عنوان سخنگوى شوراى اسلامی شهر تهران اعلام می‌کنم شورا آمادگى کامل دارد تا هرگونه اقدامى را که نیاز به بررسى و تصویب از سوى پارلمان شهرى داشته باشد، در اسرع وقت در دستور کار قرار دهد.

  وی با بیان اینکه گزارش‌ها نشان مى‌دهد یکى از عوامل اصلى شیوع ویروس کرونا در کشورهایى نظیر ایتالیا و اسپانیا تداوم فعالیت سیستم حمل و نقل شهرى بوده است، افزود: باید به این نکته توجه داشت که شوراى شهر تهران به عنوان نماینده مستقیم شهروندان، طبق بندهاى ٢ و ١٨ ماده ٨٠ قانون شوراها نظارت بر امور بهداشت شهر را برعهده دارد.

سخنگوی شورای شهر تهران تاکید کرد: مطالبه نمایندگان مردم در شورا که بیش از هر نهاد دیگر، در متن زندگى شهروندان حضور دارند؛ حضور در فرایند تصمیم گیرى از جایگاه نمایندگى مردم؛ و اطلاع دقیق از مبانى تصمیمات، و نیز موانع و محدودیت هایى است که منجر به برخى تصمیمات شده است.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین