بازدید سایت : ۴۵۷۲۲

احداث ۲۸ کیلومتر بزرگراه در دستور کار شهرداری تهران

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: براساس برنامه چهارم توسعه شهر تهران احداث ۲۸ کیلومتر بزرگراه به معاونت فنی و عمرانی تکلیف شده است.

تین نیوز

​​معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: براساس برنامه چهارم توسعه شهر تهران احداث ۲۸ کیلومتر بزرگراه به معاونت فنی و عمرانی تکلیف شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم، هادی حق بین در آیین بهره برداری از دو طرح عمرانی تقاطع غیرهمسطح بزرگراه آیت الله سعیدی (پل اتصال مناطق 18 و 17) و پل شهید مختاری با حضور حجت الاسلام آقامیری؛ رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران و جمعی از مسئولان شهری در قالب هشتادوهفتمین پویش امید و افتخار برگزار شد، اظهار کرد: طبق برنامه چهارم شهر تهران ماموریت ها و وظایفی به حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران تکلیف شده است که براساس آن تکمیل و اصلاح بزرگراه ها و زیرساخت های شهری اشاره شده است.

وی تصریح کرد: در معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران رویکرد تعیین شده براساس عدالت محوری است و در همین زمینه پروژه هایی در دستور کار معاونت فنی عمرانی شهرداری تهران قرار گرفته است.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران ادامه داد: طی 20 ماهه گذشته پروژه های متعددی در مناطق جنوبی از جمله منطقه 17 افتتاح و به بهره برداری رسیده است که از آن جمله می توان به احداث بازار میادین میوه و تره بار شقایق با معماری ایرانی ـ اسلامی در بوستان شهید سلیمانی اشاره کرد.

حق بین همچنین به آسفالت ریزی در سطح معابر و بزرگراه های شهر تهران اشاره کرد و گفت: در این ارتباط طی 9 ماهه گذشته یک میلیون و 400 هزار تن آسفالت ریزی در سطح معابر انجام شده است.

وی ادامه داد: در منطقه 18 تهران نیز پروژه هایی افتتاح و به بهره برداری رسیده که از آن جمله می توان به فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی و راه اندازی کارخانه جدید آسفالت در این منطقه اشاره کرد.

معاون فنی عمرانی شهردار تهران همچنین به تکمیل بزرگراه ها در این دوره از مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز مطالعات لازم انجام و براساس آن پروژه ها طراحی و اجرا خواهد شد.

حق بین با بیان اینکه در برنامه چهارم توسعه شهر تهران احداث 28 کیلومتر بزرگراهی به معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران تکلیف شده است، گفت: جدای از این مسئله اصلاح تقاطع ها و بزرگراه ها، بهسازی پلها و همچنین احداث ابنیه های خدماتی، فرهنگی تجاری اداری و همچنین بوستان در دستور کار معاونت فنی و عمرانی قرار دارد.

وی همچنین از بهره برداری از پارکینگ طبقاتی مینابی خبر داد و گفت: احداث این پارکینگ از سازمان حمل و نقل به معاونت فنی و عمرانی سپرده شده است و طی 45 روز اینده این پروژه در منطقه 15 به بهره برداری خواهد رسید.

حجت الاسلام آقامیری؛ رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران نیز در این مراسم به سیاست گذاری تدوین شده در این دوره از مدیریت شهری در راستای تکمیل پروژه های ناقص و بهره برداری آنها اشاره کرد و گفت: شهرداری تهران ظرفیت بسیار خوبی را در اجرای پروژه ها دارد و چنانچه منابع مالی تامین شود می توان پروژه های کلانی را در سطح پایتخت عملیاتی و اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از پروژه ها در گذشته متوقف شده بودند، گفت: بنا بر برنامه ریزی انجام شده در این دوره از مدیریت شهری تکمیل و بهره برداری این پروژه ها در دستور کار قرار گرفته است و تعدادی از این پروژه ها نیز در ماه های اخیر به بهره برداری رسیده اند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.