| کد خبر: 241816 |

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: راه آهن میانه – تبریز حدفاصل بستان آباد مهمترین پروژه ریلی استان آذربایجان شرقی طی چند ماه آینده به عنوان اولین پروژه ریلی دولت سیزدهم به بهره برداری خواهد رسید.

تین نیوز

خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از محورهای استان آذربایجان شرقی گفت: در استان آذربایجان شرقی حدود ۴۳۰ کیلومتر برنامه آزادراهی وجود دارد و همچنین نزدیک به ۶۷۰ کیلومتر دربرنامه بزرگراهی عملیات اجرایی باید انجام شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اجرای چهار  آزاد راه در سراسر استان آذربایجان شرقی گفت: این تعداد بیشترین تعداد آزادراه در یک استان است.

خادمی در بازدید از پروژه ریلی آذربایجان شرقی گفت: مهمترین پروژه ریلی استان آذربایجان شرقی به نام راه آهن میانه – تبریز حدفاصل بستان آباد با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی آخرین مراحل اجرایی را طی می کند که نسبت به راه آهن فعلی یک مسیر میانبر است و در حدود ۱۱۵ کیلومتر طول مسیر را کوتاه می کند و زمان سفر را در بخش ریلی ۴ الی ۵ ساعت در بخش ریلی به سمت تهران کوتاه خواهد کرد. طی برنامه ریزی های انجام شده در چند ماه آینده به عنوان اولین پروژه ریلی دولت سیزدهم به بهره برداری خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: برای این پروژه عظیم قریب به ۱۵۰۰ میلیارد تومان تاکنون هزینه شده است و ارزش به روز پروژه ۴۵۰۰ میلیارد تومان است. برای تکمیل عملیات در حدود ۵۰۰ میلیارد تومان در بخش روسازی و نصب سیستم های ارتباطی و همچنین تکمیل ایستگاه خاوران در تبریز  اعتبار نیاز است که امیدواریم در چند ماه آینده با تامین مالی ۵۰۰میلیاردی این مسیر ریلی را آماده بهره برداری کنیم .

خادمی ابراز امیدواری کرد در سفر هئیت دولت به استان آذربایجان شرقی تامین مالی این پروژه انجام شود و مراحل نهایی و اتمام پروژه صورت گیرد.

 معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت این پروژه ریلی برای استان آذربایجان شرقی افزود: این پروژه ریلی یکی از پروژه های مهم وزارت راه و شهرسازی است که زیرسازی آن به صورت دوخطه از میانه به تبریز به طول ۲۰۳ کیلومتر انجام شده است و روسازی آن هم به صورت یک خطه برای بهره برداری سریعتر درحال اتمام است که امیدواریم هرچه سریعتر  تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی در ادامه ضمن بازدید آزادراه کنار گذر تبریز یا همان قطعه ششم آزادراه تبریز به ارومیه گفت: این کنارگذر تاکنون پیشرفت ۱۵ درصدی داشته است و تصمیمات برای تسهیل در اجرای این پروژه به عمل آمده است.

 خادمی در مورد پروژه آزادراه تبریز به مرند نیز گفت: این پروژه با روند خوبی در حال انجام است و  عملیات اجرایی آزادراه مراغه به هشترود نیز به عنوان یکی از پروژه های آزادراهی با روند خوبی درحال اجراست و امیدواریم دو پروژه طی امسال و سال آینده به بهره برداری برسد و در سال ۱۴۰۱ بخش عمده پروژه مراغه به هشترود و سال ۱۴۰۲ پروژه آزادراه تبریز به مرند آماده بهره برداری شود.

 معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پروژه های بزرگراهی تصریح کرد: در بخش پروژه های بزرگراهی۶۷۰ کیلومتر در دستور کار بوده است که ۲۳۰ کیلومتر در حال عملیات اجرایی است و  امیدواریم با تامین مالی این پروژه از سوی هئیت دولت در ظرف ۴ سال آینده ۲۳۰ کیلومتر  این پروژه به عنوان باند دوم تحویل داده شود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید