| کد خبر: 183569 |

دولت به منظور ساماندهی و تأمین ایمنی تردد خودروهای دوگانه سوز و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار از قبیل انفجار مخازن این خودروها به دلیل غیرکارخانه‌ای بودن آنها و منقضی شدن کارکردشان، تصمیماتی را در این زمینه اتخاذ کرد.

تین نیوز

سال‌های مدیدی است که موضوع ساماندهی خودروهای دوگانه‌سوز و مشکلات ناشی از تولید، تبدیل و سوختگیری آن‌ها به دغدغه‌ای برای بخش‌های مختلف در حوزه خودرو بدل شده است. اقدام دولت در ساماندهی و تامین ایمنی تردد خودروهای دوگانه سوز اگرچه دیرهنگام اما، قابل تامل است.

به گزارش تین‌نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دولت به منظور ساماندهی و تأمین ایمنی تردد خودروهای دوگانه‌سوز و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار از قبیل انفجار مخازن این خودروها به دلیل غیرکارخانه‌ای بودن آن‌ها و منقضی شدن کارکردشان، تصمیماتی را در این زمینه اتخاذ کرد.

به موجب این تصمیم، وزارت نفت موظف شد با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت گاز طبیعی و ایجاد بستر لازم جهت اتصال سامانه هوشمند جایگاه‌های سوخت به سامانه یکپارچه معاینه‌فنی ایران (سیمفا) و سامانه اطلاعات خودروهای گازسوز وزارت صنعت، معدن و تجارت به نحوی اقدام کنند که از تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۱ امکان سوخت گیری در جایگاه‌های سوخت گاز طبیعی صرفاً برای خودروهای دوگانه سوز که در کارت شناسایی آن‌ها عبارت «دوگانه سوز» یا «دوگانه سوز تبدیلی» درج شده و دارای گواهی معاین‌ فنی معتبر هستند، وجود داشته باشد.

دولت هم‌چنین پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا را موظف کرد نسبت به اصلاح و تعویض مدارک شناسایی آن دسته از خودروهایی که به صورت کارگاهی تا قبل از ابلاغ این مصوبه دوگانه سوز شده و «گواهی سلامت سامانه سوخت‌رسانی گاز خودرو» را مطابق دستورالعمل مربوط اخذ کرده اند، اقدام کرده و در کارت آن‌ها عبارت «دوگانه‌سوز تبدیلی» را درج کند.

بر همین اساس، سازمان ملی استاندارد ایران نیز موظف شد حداکثر ظرف مدت سه‌ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه براساس مستندات دریافتی از وزارت صنعت، معدن و تجارت (استانداردهای بین المللی معتبر)، استانداردهای مورد نیاز جهت تبدیل سامانه سوخت‌رسانی خودروهای مایع سوز درحال تردد به گازسوز را تدوین کند.

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین