| کد خبر: 267715 |

اصلاح ۲۶۱ نقطه پرتصادف در جاده‌ های کشور

مدیرکل دفتر نگهداری علائم، تجهیزات و ابنیه فنی راه ها با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون ۲۶۱ نقطه پرتصادف اصلاح شده است، گفت: برای اصلاح ۸۸۷ نقطه طبق برآوردی که ابتدای سال انجام شده، حدود ۹۳۰۰ میلیاردتومان اعتبار نیاز است.

تین نیوز

مدیرکل دفتر نگهداری علائم، تجهیزات و ابنیه فنی راه ها با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون ۲۶۱ نقطه پرتصادف اصلاح شده است، گفت: برای اصلاح ۸۸۷ نقطه طبق برآوردی که ابتدای سال انجام شده، حدود ۹۳۰۰ میلیاردتومان اعتبار نیاز است.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، مجید صباغ زاده  با اشاره به اصلاح نقاط حادثه خیز بیان کرد: دور جدید شناسایی نقاط پرحادثه در انتهای سال گذشته انجام شده و ۸۸۷ نقطه پرتصادف شناسایی و از طریق کمیسیون ایمنی راه های کشور به دستگاه های ذی ربط مانند استانداری ها، پلیس راه و سازمان راهداری ابلاغ شد. از پایان سال گذشته و با نهایی شدن لیست، اقدامات اولیه را انجام دادیم؛ ابتدا نقاط را بر اساس دستورالعمل تعریف شده آشکارسازی کرده و از همان زمان برداشت های میدانی و بررسی روی طرح های اصلاحی را آغاز کردیم.

وی ادامه داد: پس از پایان سفرهای نوروزی ۱۴۰۲، جلساتی داشتم برای تهیه راهکار و روشی که بتوانیم از راهکارهای مختلف برای اصلاح نقاط استفاده کنیم. ظرف یک ماه راهکارهای اولیه شناسایی و تهیه شد. تا کنون از ۸۸۷ نقطه ای که شناسایی شده، ۲۶۱ نقطه به صورت کام اصلاح شده و با پلیس راه صورت جلسه کردیم؛ بقیه هم در دست اجراست.

میدرکل دفتر نگهداری علائم، تجهیزات و ابنیه فنی راه ها سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای اظهار کرد: تعهد ۱۴۰۲ سازمان راهداری، اصلاح ۴۰۰ نقطه است که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال ۲۶۱ نقطه را به ۴۰۰ نقطه برسانیم با توجه به پروژه هایی که در دست داریم و مابقی را با توجه به دستور معاون اول رئیس جمهور، اگر کمک استانداری ها به موقع انجام دهد، سعی می کنیم تا پایان سال آینده ۴۸۷ نقطه باقی مانده را هم با توجه به اعتباراتی که داریم و مساعدت استانداری ها رفع کنیم.

صباغ زاد با بیان اینکه برای ۸۸۷ نقطه طبق برآوردی که ابتدای سال انجام شده، حدود ۹۳۰۰ میلیاردتومان اعتبار نیاز است، افزود: بخشی از این اعتبارات انجام شده است اما اگر بخشی از این پروژه ها به سال آینده موکول شود، افزایش قیمت خواهد داشت. البته ما علاوه بر این نقاط، پروژه های ناتمامی که از سال های گذشته برای نقاطی تحت عنوان پرتصادف یا مستعد حادثه هم این فرآیند را داشتیم و از ابتدای سال تا کنون ازاین نقاط ناتمام هم ۲۷۹ نقطه را اصلاح کردیم.

وی درباره برآورد از میزان افزایش اعتبار لازم در صورت تاخیر در اجرای این طرح ها بیان کرد: ما پیگیر اصلاح این نقاط و تامین منابع مالی آن ها هستیم. بخشی به سازمان راهداری مرتبط است و بخشی هم به سازمان مدیریت و نهادهای دیگر که بتوانند منابع را تامین کنند. بخشی از این اعتبارات از منابع عمومی است که سازمان برنامه و بودجه باید در طرح های اعتباری سالیانه تحت عنوان نقاط پرتصادف قرار دهد، بخشی هم از منابع داخلی سازمان راهداری تامین می شود که تکافوی همه نقاط را نمی دهد.

اگر استانداری ها به تعهدی که توسط معاون اول رئیس جمهوری انجام شده پایبند باشند، سعی می کنیم تا پایان شهریور ۱۴۰۳ بتوانیم همه نقاط را اصلاح کنیم.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.