| کد خبر: 267729 |

پیش بینی ۱.۵ هزار میلیارد تومان بودجه برای تکمیل بزرگراه های تهران

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ رقم یک هزار و ۵۷۰ میلیارد تومان را برای تکمیل آزادراه شهید شوشتری، فاز دوم بزرگراه شهید بروجردی و شاخه غربی بزرگراه یادگار امام (ره) پیشنهاد داده است.

تین نیوز

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ رقم یک هزار و ۵۷۰ میلیارد تومان را برای تکمیل آزادراه شهید شوشتری، فاز دوم بزرگراه شهید بروجردی و شاخه غربی بزرگراه یادگار امام (ره) پیشنهاد داده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از شهر، میثم مظفر با بیان این که لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری تهران برای سال آینده ۱۶۹.۸ همت بود، اظهار کرد: پس از برگزاری جلسات تخصصی کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون تلفیق؛ به صورت اولیه ۱۳۵ همت و نهایتاً در صحن ۱۵۰ همت به عنوان سقف بودجه ۱۴۰۳ شهرداری پایتخت به تصویب رسید.

وی با بیان این که اقدامات عمده سال های آینده در چند بخش انجام می شود، تصریح کرد: در بخش عمرانی چند کار اساسی و جدی وجود دارد که از جمله می توان به تکمیل رینگ بزرگراهی شهر تهران اشاره کرد.

مظفر افزود: احداث آزادراه شهید شوشتری یکی از مهمترین پروژه های عمرانی سال آینده است که از جنوب شرق تا شمال شرق تهران به موازات بزرگراه امام علی(ع) و در ۱۷ کیلومتر اجرایی خواهد شد که نقش به سزایی در کاهش ترافیک خواهد داشت.

وی با بیان این که پیش بینی ما این است یک قطعه از آزادراه شهید شوشتری به طول ۹.۲ کیلومتر در سال آینده به بهره برداری برسد، خاطرنشان کرد: تا کنون به دلیل وجود معارضین تنها ۳.۲ کیلومتر از این پروژه اجرایی شده است، اما خوشبختانه طی ماه های گذشته معارضین برطرف شده است؛ شهرداری تهران در لایحه بودجه برای ادامه اجرای این طرح در سال آینده ۴۷۰ میلیارد تومان پیشنهاد داده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به پیشنهاد ۵۰۰ میلیارد تومان از سوی شهرداری برای تکمیل بزرگراه شهید بروجردی در سال آینده، یادآور شد: فاز اول این پروژه در سال جاری به بهره برداری رسید و پیش بینی ما این است که در سال آینده ۴.۷ کیلومتر دیگرش به بهره برداری برسد.

مظفر با بیان این که یکی دیگر از پروژه های اولویت دار بخش عمرانی شاخه غربی بزرگراه یادگار امام (ره) است که به آزادراه شهید شوشتری متصل می شود، گفت: مشکل معارضین این پروژه در سال جاری حل شد و با اجرای کامل آن، ترافیک غرب تهران نیز کاهش خواهد یافت. در بودجه سال آینده ۶۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این طرح پیش ‎بینی شده است.

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران با اعلام این که در بخش خدمات شهری نیز برای توسعه بوستان ها و فضای سبز هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده است، تصریح کرد: همچنین هزار میلیارد تومان برای تملک باغات و اراضی با کاربری فضای سبز از سوی شهرداری تهران در لایحه بودجه پیش بینی شده است.

وی از انعقاد قرارداد با خودروسازان داخلی به میزان بیش از ۱۹ همت تاکنون، خبر داد و افزود: از این رقم هفت هزار میلیارد تومان پیش پرداخت صورت گرفته است.

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: شهردار تهران نیز در چین برای تأمین ۲ هزار و ۱۹۴ دستگاه اتوبوس برقی تفاهم کرده که باید ببینیم پس از بازگشت شهردار از چین، قرارداد تأمین اتوبوس ها به چه رقم و تعدادی خواهد رسید.

مظفر ضمن ابراز امیدواری به این که سال آینده حداقل سه هزار اتوبوس وارد ناوگان حمل ونقل عمومی شود، یادآور شد: در ۲ سال گذشته تلاش زیادی برای انعقاد قرارداد با خودروسازان و ورود اتوبوس به ناوگان صورت گرفته است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟