| کد خبر: 263165 |

بهره برداری از ۲۵۰۰ کیلومتر آزادراه، بزرگراه و راه اصلی در دولت سیزدهم

بهره برداری از ۲۵۰۰ کیلومتر آزادراه، بزرگراه و راه اصلی، رفع خطر از ۱۰۷۱ نقطه پرتصادف، ساخت و بهسازی و آسفالت ۵۴۵۴ کیلومتر از راه های روستایی، نگهداری ۳۲۹۵۱ کیلومتر راه های اصلی و شریانی از کارهای انجام شده دولت سیزدهم در بخش حمل و نقل جاده ای است.

تین نیوز

بهره برداری از ۲۵۰۰ کیلومتر آزادراه، بزرگراه و راه اصلی، رفع خطر از ۱۰۷۱ نقطه پرتصادف، ساخت و بهسازی و آسفالت ۵۴۵۴ کیلومتر از راه های روستایی، نگهداری ۳۲۹۵۱ کیلومتر راه های اصلی و شریانی از کارهای انجام شده دولت سیزدهم در بخش حمل و نقل جاده ای است.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دفتر آمار، اطلاعات و پایش عملکرد وزارت راه و شهرسازی در گزارشی عملکرد وزارتخانه را در حوزه حمل و نقل جاده ای تشریح کرد.

احداث و بهره برداری از ۲۵۰۰ کیلومتر آزادراه، بزرگراه و راه اصلی

بر اساس این گزارش در حوزه حمل و نقل جاده ای، ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر آزادراه، بزرگراه و راه اصلی به بهره برداری رسید. اهم افتتاح های آزادراه ها، بزرگراه ها و راه های اصلی شامل افتتاح آزادراه شیراز - اصفهان به طول ۲۱۲ کیلومتر، افتتاح  باند غربی قطعه دوم آزاد راه تهران شمال به طول ۲۲ کیلومتر، افتتاح محور پاتاوه – دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر است. همچنین، بهره برداری از کریدوربزرگراهی غرب کشور به طول ۶۰ کیلومتر، بهره برداری از محور بهسازی راه اصلی چابهار- زاهدان به طول ۲۵ کیلومتر، بهره برداری از محور بیجار- زنجان  به طول ۲۷ کیلومتر، بهره برداری از  کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور به طول ۷۶ کیلومتر، بهره برداری از  قطعه چهارم باند دوم محور بابامیدان- گچساران و عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح وحدتیه به طول ۶۰ کیلومتر، بهره برداری از محور جهرم- لار- بندرعباس به طول ۲۰ کیلومتر، بهره برداری از محور سربیشه - درح - ماهیرود - میل ۷۸ به طول ۲۰ کیلومتر و بهره برداری از باند دوم شازند - ازنا به طول ۱۷ کیلومتر در بخش حمل و نقل جاده ای به بهره برداری رسید.

۱۰۷۱ نقطه پرتصادف رفع خطر شد

از ابتدای دولت سیزدهم تا شهریور امسال یکهزار و ۷۱ نقطه پرتصادف مصوب و مستعد حادثه به تعداد ۶۴۹ نقطه پرتصادف مصوب و ۴۲۲ نقطه مستعد حادثه در استان های کشور رفع خطر شد. از جمله مهمترین نقاط پرتصادفی که رفع خطر شده شامل ۱۰۵ نقطه در استان فارس، ۷۱ نقطه در استان کرمان،  ۶۶ نقطه در استان قم،  ۵۲ نقطه در استان خراسان شمالی ، ۴۶ نقطه در استان آذربایجان شرقی، اشاره کرد.

ساخت، بهسازی و آسفالت  ۵۴۵۴ کیلومتر از راه های روستایی

همچنین، ساخت ، بهسازی و آسفالت  ۵ هزار و ۴۵۴ کیلومتر از راه های روستایی در استان های کشور از دیگر اقدامات انجام شده است. مهمترین کارهای انجام شده در این بخش شامل احداث و آسفالت راه های روستایی استان سیستان و بلوچستان به  طول  ۵۳۵ کیلومتر، احداث و آسفالت راه های روستایی استان کرمان به  طول  ۳۹۸ کیلومتر ، احداث و آسفالت راه های روستایی استان هرمزگان به  طول  ۳۲۷ کیلومتر، احداث و آسفالت راه های روستایی استان آذربایجان غربی  به طول ۲۵۴ طول کیلومتر، احداث و آسفالت راه های روستایی استان کردستان  به طول ۲۲۳ طول کیلومتر، است.

نگهداری ۳۲۹۵۱ کیلومتر راه های اصلی و شریانی

همچنین طی دولت سیزدهم تا پایان شهریور ۱۴۰۲،  نگهداری ۳۲ هزار و ۹۵۱ کیلومتر از راه های اصلی و شریانی کشور شامل روکش آسفالت تقویتی، حفاظتی، لکه گیری و درزگیری، نگهداری ۵ هزار و ۳۰۰ کیلومتر از راه های روستایی و ۵ هزار و ۱۵۶ کیلومتر از راه های فرعی کشور شامل روکش آسفالت تقویتی و حفاظتی انجام شد.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

  • ناشناس 0 0

    دیروز از آزادراه اصفهان شیراز عبور کردم. خییییلی خوب بود. از مسیر قبلی خیلی بهتره و مسیر خیلی کوتاه شده. قطعه هفتم رو هم افتتاح کنن عالی میشه. چون اونجا کمی ترافیک شده بود.