بازدید سایت : ۲۹۸۸۱

۸۰ پروژه در فرودگاه های کشور در دست اقدام است

مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه ها گفت: ۲۴ پروژه اجرایی و ۵۶ پروژه مطالعاتی (در مجموع ۸۰ پروژه) در فرودگاه های مختلف در دست اقدام است و تلاش می کنیم تا در حداقل زمان ممکن به پایان برسد.

۸۰ پروژه در فرودگاه های کشور در دست اقدام است
تین نیوز

مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه ها گفت: ۲۴ پروژه اجرایی و ۵۶ پروژه مطالعاتی (در مجموع ۸۰ پروژه) در فرودگاه های مختلف در دست اقدام است و تلاش می کنیم تا در حداقل زمان ممکن به پایان برسد.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر، محمدرضا زحمتکشان مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه ها با اشاره به پروژه هایی که در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری رسیدند، گفت: توسعه ترمینال داخلی فرودگاه مشهد به مساحت ۲۰ هزار مترمربع، توسعه و به سازی اپرون فرودگاه مشهد به مساحت ۸۰ هزار مترمربع، بازسازی سالن ترانزیت ورودی پروازهای داخلی فرودگاه اهواز به مساحت سه هزار مترمربع و نیز بهره برداری از فرودگاه های سقز و گناباد، از جمله پروژه هایی بودند که سال گذشته به بهره برداری رسیدند.

زحمتکشان با اشاره به پروژه های آماده بهره برداری، گفت: توسعه ترمینال داخلی فرودگاه بیرجند به مساحت چهار هزار و ۱۰۰ مترمربع، ترمینال جدید فرودگاه ایلام به مساحت پنج هزار و ۸۷۷ مترمربع و ترمینال جدید فرودگاه سمنان به مساحت یک هزار و ۸۰۰ مترمربع از اهم این پروژه ها هستند.

وی از جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات عمرانی در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: سال گذشته با تعداد ۹۸ مجوز صادر شده توسط هیأت مدیره، یکی از فعال ترین سال های اخیر از جهت مجوزهای صادر شده در زمینه پروژه های عمرانی در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بوده است.

زحمتکشان اظهار داشت: در سال گذشته ۹۵ فرایند انتخاب پیمانکار و مشاور در پروژه های مختلف آغاز شد و در همین راستا تعداد ۶۸ قرارداد شامل ۴۰ قرارداد مطالعاتی، ۱۱ قرارداد پیمانکاری، ۱۰ قرارداد دستگاه نظارت و هفت قرارداد آزمایشگاهی منعقد شد.

وی با بیان اینکه سال ۱۴۰۲ در اداره کل عمران و توسعه فرودگاه ها از حیث جذب اعتبارات یکی از موفق ترین سال های اخیر در بخش پروژه های عمرانی به شمار می رود، افزود: در بخش اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای ابتدای سال گذشته، یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شد و در سه مرحله اصلاح و به ۱۸۰ میلیارد تومان افزایش یافت که تقریباً ۱۰۰ درصد اعتبارات ابلاغ شده جذب شد.

مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه ها تصریح کرد: در بخش اعتبارات جاری مربوط به مرمت و نگهداری نیز ابتدای سال گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان ابلاغ شد و سپس به ۶۶۰ میلیارد تومان افزایش یافت که در این بخش نیز با همکاری مدیران فرودگاه ها به ویژه کارکنان حوزه ساختمان فرودگاه ها ۱۰۰ درصد اعتبارات جذب شد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.