| کد خبر: 270055 |

پایش کیفیت آسفالت بزرگراه‌ های تهران در ایام نوروز

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اسکن آسفالت معابر تهران توسط سامانه PMS گفت: در ایام نوروز، کیفیت آسفالت معابر اصلی پایتخت، به صورت مکانیزه در حال پایش است.

تین نیوز

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اسکن آسفالت معابر تهران توسط سامانه PMS گفت: در ایام نوروز، کیفیت آسفالت معابر اصلی پایتخت، به صورت مکانیزه در حال پایش است.

هادی حق بین، درباره برنامه اقدامات این معاونت در سال جدید گفت: در تلاشیم با تسریع در عملیات اجرایی پروژه های فنی و عمرانی تهران، نقش بسزایی در پویش امیدوافتخار سال ۱۴۰۳ ایفا کنیم.

وی افزود: در همین راستا، بر عملیات اجرایی «شاخه غربی بزرگراه یادگار امام (ره)» و فازاول«آزادراه شهید شوشتری» به عنوان کلان پروژه های تسهیل گر در تردد شهروندان متمرکز خواهیم بود. همچنین در بخش اصلاح تقاطع های ناقص و احداث تقاطع های غیرهمسطح جدید، با هدف کوتاه تر شدن دسترسی ها و صرفه جویی در مصرف سوخت و زمان شهروندان از ماه های ابتدایی سال جدید پروژه های متعددی به بهره برداری خواهند رسید.

وی درباره بهسازی روکش آسفالت معابر پایتخت نیز توضیح داد: با وجود عقب ماندگی های قابل توجه در تولید و اجرای آسفالت معابر پایتخت در سنوات گذشته، سیر صعودی اجرای آسفالت معابردر دوره ششم مدیریت شهری مشهود است؛ به گونه ای که در سال ۱۴۰۲ از مرز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن عبور کردیم و نشان از رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۱ و قریب به ۳ برابری نسبت به سال ۱۴۰۰ بود.

ارزیابی کیفیت آسفالت بزرگراه های تهران در ایام نوروز با اسکنر

حق بین درباره سازوکار تعیین اولویت اجرای آسفالت در تهران نیز گفت: به موازات بررسی گزارش های مردمی ثبت شده در سامانه ۱۳۷ پلاس و ارزیابی های نواحی و مناطق ۲۲گانه از کیفیت آسفالت معابر، بررسی ویژه ای برروی روکش آسفالت معابر اصلی پایتخت از جمله بزرگراه ها صورت می گیرد. بر همین اساس، از روزهای پایانی اسفندماه ۱۴۰۲، وضعیت روسازی معابر اصلی پایتخت به صورت مکانیزه در حال پایش است.

وی با اشاره به فعالیت خودروی اسکنر سطح جاده (PMS) در ایام نوروز افزود: تاکنون وضعیت آسفالت بزرگراه هایی نظیر شهید همت، زین الدین و چمران و نیز بزرگراه های آزادگان، مدرس و صیاد شیرازی به طول ۱۶۳۵ «کیلومتر_خط» مورد ارزیابی قرار گرفته و خروجی این ارزیابی ها، با توجه به منابع در دسترس برای بهسازی روکش آسفالت بزرگراه ها، ملاک تخصیص بهینه منابع خواهد بود.

حق بین ضمن ابراز امیدواری نسبت به پایان فرآیند اسکن معابر در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ گفت: برای بررسی دقیق وضعیت آسفالت شریان های اصلی پایتخت، هر یک از خطوط بزرگراه ها به صورت جداگانه مورد ارزیابی قرار می گیرند و به این ترتیب، بیش از ۳۶۵۰ کیلومتر_خط پیمایش نیاز بوده که گزارش آن به صورت روزانه تدوین و ارسال می شود.

معاون فنی وعمرانی پایتخت در پایان به سایر برنامه های این معاونت درخصوص تکمیل و بهره برداری پروژه های زیرساختی شهر همانند پارکینگ های طبقاتی واگذارشده و درحال اجرا، پروژه فاخرخانه شهر، مقاوم سازی لرزه ای پل های سواره رو، تکمیل بخشی از شبکه اصلی جمع آوری آب های سطحی و همچنین تکمیل مطالعات فنی وطرح های عمرانی سطح شهر اشاره کرد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.