بازدید سایت : ۳۱۴۰۵

ساخت تراموا مصوبه شورای عالی ترافیک دارد

زاکانی با بیان اینکه تراموا مصوبه شورای عالی ترافیک دارد و به شورای شهر نمی آید، گفت: ما مشاور گرفته ایم و مطالعات تکمیلی مبنای تصمیم گیری شده است.

ساخت تراموا مصوبه شورای عالی ترافیک دارد
تین نیوز

شهردار تهران با بیان اینکه تراموا مصوبه شورای عالی ترافیک دارد و به شورای شهر نمی آید، گفت: ما مشاور گرفته ایم و مطالعات تکمیلی مبنای تصمیم گیری شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر، علیرضا زاکانی در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قراردادها منوط به دریافت مجوزها از شورای شهر و پیگیری امور توسط وزارت صمت و وزارت امور خارجه است، گفت: چین اعلام کرده که چهار تا شش ماه پس از عقد قرارداد وسایل حمل و نقل عمومی را تأمین خواهد کرد. قرار شد ما ظرف ۱۰ روز مجوزها را دنبال کنیم. مجوز تراموای چرخ لاستیکی از شورای عالی ترافیک دریافت شده اما هنوز در مرحله تفاهم است و در سفر چینی ها به تهران موارد بررسی خواهد شد. امیدواریم عدد ۱۲ تا ۱۳ میلیارد دلاری را با موافقت شورا به نتیجه برسانیم.

زاکانی با بیان اینکه طرح جامع ترافیک پیش از این در شورا تصویب شده و به شورای عالی ترافیک ارسال شده است، گفت: شورای عالی اشکالاتی را در این طرح مطرح و اعلام کرد که مبتنی بر روزآمدی امروز نیست. ما این الزامات و اصلاحات را به شورای عالی ارسال کرده و وزارت کشور نیز آن را تصویب کرد؛ لذا آنچه انجام شد اصلاح طرح ترافیک قبل بود.

وی با بیان اینکه تراموا مصوبه شورای عالی ترافیک دارد و به شورای شهر نمی آید، گفت: ما مشاور گرفتیم و مطالعات تکمیلی مبنای تصمیم گیری شده است. در مجموع ۶ خط مترو، دو خط سریع السیر ضربدری از کرج به ورامین و پردیس به شهریار، دو خط تراموا، دو خط بی آرتی و یک خط سریع السیر تی آر تی بررسی شد.

زاکانی با بیان اینکه سرعت، کیفیت و قابلیت ساخت مسکن توسط چینی ها مدنظر است، گفت: با این اقدامات کمر غول قیمت مسکن در تهران شکسته خواهد شد.

شهردار تهران اعلام کرد: اگر سفر چینی ها به تهران به تفاهم برسد، تراموا در پایتخت ایجاد خواهد شد. تراموا دو پنجم ظرفیت مترو انتقال مسافر دارد و هزینه آن یک دهم مترو است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.