| کد خبر: 261646 |

تغییر ساعت توزیع بار و کالا در پایتخت/ بازگشت ۴۳۰ اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی

رایگان بودن بلیت مترو و اتوبوس برای دانش آموزان و دانشجویان در مهرماه، ورود۴۳۰ اتوبوس اورهال شده به تهران و توزیع بار و کالا بعد از ساعت ۱۰ صبح از تمهیدات ترافیکی ستاد استقبال از مهر شهرداری تهران برای سال تحصیلی جدید است.

تین نیوز

مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران اقدامات شهرداری تهران برای آغاز سال تحصیلی جدید را تشریح کرد و گفت: رایگان بودن بلیت مترو و اتوبوس برای دانش آموزان و دانشجویان در مهرماه، ورود۴۳۰ اتوبوس اورهال شده به تهران و توزیع بار و کالا بعد از ساعت ۱۰ صبح از تمهیدات ترافیکی ستاد استقبال از مهر شهرداری تهران برای سال تحصیلی جدید است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، مهدی گلشنی در تشریح اقدامات شهرداری تهران و اتخاذ تمهیدات و آمادگی برای بازگشایی مدارس، گفت: شهرداری تهران ستاد استقبال از مهر را هر ساله در آستانه مهر ماه تشکیل می دهد تا هماهنگی های لازم برای افزایش آمادگی انجام شود که امسال نیز این ستاد از مرداد ماه تشکیل شده و ذیل آن پنج کارگروه در حوزه شناورسازی ساعت کار، کارگروه اطلاع رسانی و آموزش، کارگروه خدمات عمومی، کارگروه سرویس مدرسه و کارگروه بار و کالا تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه این پنج کارگروه فعالیت های خود را به صورت مستمر انجام داده و مصوباتی داشته اند، گفت: در قالب هماهنگی های انجام شده با کارگروه ها برنامه هایی برای مهار ترافیک در ابتدای مهر ماه اندیشیده شده است که به واسطه آن موضوع رایگان شدن بلیت مترو و اتوبوس برای دانش آموزان و دانشجویان در مهر ماه از این مصوبات بوده است.

تخفیف ۳۰ درصدی خرید بلیت از سامانه «شهرزاد» منتظر اجازه شورا

رایگان بودن بلیت مترو و اتوبوس برای دانش آموزان  و دانشجویان در مهرماه

مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران با بیان اینکه از شهردار تهران تأییدیه گرفته ایم که اگر شهروندان از طریق سامانه «شهرزاد» اقدام به خرید و شارژ کارت بلیت کنند مشمول ۳۰ درصد تخفیف در مهر ماه می شوند، اظهار کرد: البته این مهم نیازمند اخذ مصوبه شورای شهر است.

ورود ۴۳۰ اتوبوس اورهال شده به تهران

گلشنی با بیان اینکه ۵۰ مسیر ایستگاه اتوبوس در خط ویژه با استفاده از روش های نوین کف سازی و بهسازی شده است، گفت: حدود ۴۳۰ دستگاه اتوبوس اورهال شده است و تا ابتدای مهر ماه این اتوبوس ها به چرخه حمل و نقل عمومی وارد می شوند که تغییرات محسوسی در سطح شهر ایجاد خواهد شد و جان تازه ای به ناوگان اتوبوسرانی تزریق می شود.

مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران همچنین از راه اندازی شاتل سرویس ها با استفاده از ون های جدید گفت: برای اول مهر ماه در خطوط پر تقاضا سیستم «شاتل سرویس» راه اندازی می شود.

توزیع بار و کالا بعد از ساعت ۱۰ صبح

شناورسازی ساعت کار دولتی ها با مجوز هیات دولت

وی همچنین با بیان اینکه مصوبه شورای ترافیک در خصوص نحوه توزیع بار و کالا اخذ شده است، گفت: بر این اساس ساعت توزیع بار و کالا در مهر ماه از ساعت ۱۰ صبح به بعد خواهد بود که البته اجرای این مهم نیازمند حمایت پلیس است که دوستان ما در پلیس راهور قول مساعد دادند که این اتفاق می افتد که قطعا تغییر ساعت توزیع بار و کالا می تواند در مهار ترافیک در ساعت پیک کمک کننده باشد.

گلشنی با بیان اینکه در موضوع شناورسازی نیز با مصوبه هیات وزیران ساعت کار کارکنان دولت شناور می شود، گفت: اخیرا نیز جلسه ای در استانداری برگزار کردیم و از آنها خواستیم که بررسی های لازم را انجام دهند تا اگر احیانا دستگاهی این شناورسازی را اجرایی نکرده برای مهر ماه این مهم را انجام دهد تا از پیک ترافیک مهر ماه عبور کنیم.

ورود ۶ قطار اورهال شده مترو

رفع  ۹۸ درصدی نواقص پله های برقی مترو

خرابی دوربین های نظارتی برای مهر ماه برطرف می شود

مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران همچنین از ورود شش رام قطار اورهال شده خبر داد و گفت: ورود این قطارها در کاهش سرفاصله ها موثر خواهد بود و این در حالیست که شرکت بهره برداری مترو قول داده است که پله های برقی برای آغاز سال تحصیلی بدون مشکل باشد و در جلسه اخیر نیز اعلام کردند که میزان رفع نقص و اورهال پله های برقی مترو به حدود ۹۸.۵ درصد رسیده است.

گلشنی در خصوص آمادگی سیستم های هوشمند نظارتی همچون چراغ های راهنمایی و دوربین های سطح شهر برای مهر ماه اظهار کرد: در این بخش مسیر خوبی را طی کردیم به گونه ای که با قول مساعد شرکت کنترل ترافیک میزان خرابی دوربین های نظارتی در مهر ماه به کمتر از ۵۰ عدد می رسد که در کنترل وضعیت ترافیکی شهر بسیار موثر است.

رفع گره های ترافیکی ناشی از فعالیت مدارس

استفاده از حیاط مدرسه برای سوار و پیاده شدن دانش آموزان از سرویس مدرسه

مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران همچنین از اختصاص شش خط معاینه فنی ویژه سرویس مدارس خبر داد و گفت: بررسی ها نشان داده که برخی مدارس گره ترافیکی ایجاد می کنند؛ به گونه ای که به دلیل داشتن دانش آموز زیاد و یا حجم بالای تردد خودروها و سرویس ها برای سوار و پیاده کردن این دانش آموزان ترافیک ایجاد می شود که از کمیته های استقبال از مهر در مناطق خواسته ایم که این مدارس را شناسایی کنند و برنامه مدیریت ترافیکی برای آنها در نظر بگیرند.

وی با بیان اینکه هماهنگی با آموزش و پرورش انجام شده است تا از حیاط اینگونه مدارس برای سوار و پیاده شدن دانش آموزان از سرویس مدرسه استفاده شود، گفت: وقتی سرویس مدرسه دانش آموز را در معبر پیاده می کند این باعث ایجاد صف در حرکت خودروها و نهایتا ایجاد ترافیک می شود که از شهرداران مناطق و شورای مدارس خواسته ایم که این مشکل را حل کنند.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.