| کد خبر: 197928 |

جلسه شرکت های فورواردری در روز سه شنبه مورخ ۱۶ مهر ماه در محل انجمن به ریاست تقی زاده و با حضور مدیران شرکت‌های فورواردری برگزار شد.

تین نیوز

جلسه شرکت های فورواردری در روز سه شنبه مورخ ۱۶ مهر ماه در محل انجمن به ریاست دبیر انجمن و با حضور مدیران شرکت‌های فورواردری برگزار شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته، ابتدا مهرداد تقی‌زاده به تعریف فورواردر در ایران و سایر کشورها و نقش آن ها در توسعه سهم ریلی پرداختند و مقدمه‌ای در این باب ارائه شد. این اولین جلسه با شرکت های فورواردری بود که توسط انجمن برگزار شد.

در بخش ابتدایی تقی‌زاده نظر هر یک از اعضا را در خصوص نقش فورواردرها و پیشنهادات آن ها در خصوص بهبود روند فعالیتشان جویا شدند.

سپس نجاتی به پررنگ تر شدن نقش فورواردرها در بازاریابی برای جذب بار و توانایی برقراری ارتباط موثرتر با صاحبان بار اشاره کردند.

در ادامه میر معینی نقش اصلی فورواردرها را انتقال بار از جاده به سمت ریل علی‌الخصوص از طریق حمل ترکیبی عنوان کردند که ارزش افزوده ایجاد شده به نفع همه است.

بعد از آن صدیق پور افزود: فورواردر نقش تسهیل کننده در حمل بار را بر عهده دارد و یک واسطه بین صاحب کالا و شرکت مالک می باشد. همچنین موجب ایجاد فضای جدید در بخش حمل و نقل ریلی است.

موضوع دوم مطرح شده در این جلسه نقش فورواردرها در حمل و نقل ترکیبی بود چرا که یک مشکل بزرگ موجود عدم تجمیع تقاضا در بخش بار است.

امینی به اهمیت فورواردرها در این خصوص تاکید کرد و امکان اثرگذاری فعالیت آنها در شهر صنعتی کاوه در خصوص تجمیع بارهای خرد و راه اندازی قطارهای برنامه ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در بخش بعدی شرکت ها برخی از مشکلات خود را به شرح زیر عنوان کردند:

1) عدم حمایت راه‌آهن برای جذب بارهای پتروشیمی چرا که برای جذب بار از بخش جاده‌ای به ریلی نیازمند حمل ترکیبی هستند که این باعث بالا رفتن هزینه ها می شود و راه آهن تنها تخفیفات ۵ درصدی را در این خصوص اعمال می‌کند که پاسخگوی افزایش هزینه‌های تغییر مد حمل و نقل نیست.

2) در نظر گرفتن تعرفه بین المللی برای کالاهای صادراتی از مبدا بارگیری که باعث افزایش چشمگیر هزینه ها و کاهش ترانزیت شده است.

3) کاهش حجم بار ترانزیت گوگرد و سولفور ظرف دو سال اخیر به دلیل نوسانات نرخ ارز

جمع بندی

  • فورواردرها در بازاریابی برای افزایش سهم بار ریلی میتوانند نقش پر رنگ تری را ایفا کنند.
  •  فورواردرها در حمل ونقل ترکیبی از نقش ویژه ای برخوردارند و این باعث ایجاد بازار جدید در بخش ریلی است.

در انتهای جلسه مقرر شد:

بعد از پیگیری تعدادی مشکلات مطروحه و انعکاس آن به مسئولین و فعالیت در جهت معرفی نقش فورواردرها جلسه دیگری بعد از سه ماه داشته باشیم. طی نامه ای به راه آهن موضوع اصلاح نرخ تعرفه های بین المللی متذکر شد. 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین