| کد خبر: 266658 |

افتتاح ۲ پروژه آزادراهی در کشور تا پایان سال

سرپرست معاونت ساخت و توسعه آزادرا‌ه‌ها گفت: تا پایان سال ۲ پروژه آزادراهی کشور شامل تبریز - مرند و منجیل - رودبار به بهره‌برداری می‌رسد.

تین نیوز

سرپرست معاونت ساخت و توسعه آزادرا ه ها گفت: تا پایان سال ۲ پروژه آزادراهی کشور شامل تبریز - مرند و منجیل - رودبار به بهره برداری می رسد.

به گزارش تین نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمود ملازینل سرپرست معاونت ساخت وتوسعه آزاد راه های کشور گفت: طی امسال رکورد ساخت آزاد راه های کشور را زده ایم به طوری که  اقدام به ساخت آزادراه اصفهان - شیراز به طول ۲۱۲ کیلومتر کردیم و یک باند از منطقه دو آزادراه تهران - شمال  افتتاح شده است.

ملازینل ادامه داد: تا پایان سال هم یک باند از آزادراه منجیل - رودبار که زمینه ساز بازشدن گره ترافیکی آزاد راه قزوین - رشت می شود به بهره برداری می رسد همچنین یک باند از آزاد راه تبریز - مرند محدوده تبریز صوفیان به طول ۲۴ کیلومتر افتتاح می شود و در مجموع ۲۶۴ کیلومتر به بهره برداری خواهد رسید.

او افزود: سال آینده هم ۲۰۰ کیلومتر که شامل ۶ تا ۷ آزاد راه می شود به بهره برداری خواهد رسید که میزان پیشرفت فیزیکی این آزاد راه ها بسیار خوب بوده است البته برای افتتاح آن ها نیازمند ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم چراکه با تورم طی چند سال گذشته میزان تامین منابع مالی سخت شده است. ساخت آزاد راه در رشت حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و اگر در کوهستان باشد هزینه های آن ها چندین برابر خواهد شد بنابراین ساخت این آزاد را ه ها مستلزم آن است بودجه  آن  تامین شود.

ملازینل بیان کرد: آمایش سرزمین  آزاد راه ها در دست اجرا است.  با توجه با آنکه توسعه کشور در گرو آزاد راه های کشور است و از لحاظ ترافیک، ترانزیت در  شمال وجنوب تاثیربسیار زیادی دارد بنابراین برای تامین اعتبار آن دولت اهمیت بسیار زیادی قائل است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟