| کد خبر: 246447 |

رونمایی از سند بالاسری آیین نامه راه آهن ایران

آیین رونمایی از سند بالاسری آیین نامه راه آهن ایران در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.

تین نیوز

آیین رونمایی از سند بالاسری آیین نامه راه آهن ایران با حضور سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، معاون امور نظام فنی و اجرایی سازمان سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، آیین رونمایی از سند بالاسری آیین نامه راه آهن ایران با حضور سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، علیرضا توتونچی معاون امور نظام فنی و اجرایی سازمان سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.

در این جلسه و پس از ارائه توضیحات اجمالی در خصوص روند اقدامات صورت گرفته جهت تدوین سند بالاسری آیین نامه راه آهن ایران از سوی مسعود فتحعلی سرپرست بخش حمل و نقل ریلی مرکز، محمدمهدی حیدری سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در سخنانی، سند بالاسری آیین نامه راه آهن ایران را یکی از مهمترین اسنادی برشمرد که در چهارچوب همکاری میان مرکز تحقیقات و نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه تدوین شده است.

وی با ابراز خرسندی از تعامل و ارتباط مثبت فی مابین مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و نظام فنی و اجرایی سازمان سازمان برنامه و بودجه ، خاطرنشان ساخت که تهیه اسناد کوتاه مدت، بلندمدت و میان مدت ذیل این سند باید در دستور کار قرار گیرد.

حیدری تاکید نمود که ضرورت دارد تا با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در تهیه چنین سندهایی تعامل بیشتری صورت گیرد.

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ابراز امیدواری نمود که با همکاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و نظام فنی و اجرایی سازمان سازمان برنامه و بودجه، تهیه سند بالاسری در حوزه ساختمان و معماری و شهرسازی نیز در دستور کار قرار گیرد.

علیرضا توتونچی معاون امور نظام فنی و اجرایی سازمان سازمان برنامه و بودجه نیز در این جلسه گفت: تدوین این سند از کارهای اصولی بسیار ارزشمندی بود که در حوزه راه آهن انجام شده است و همیشه جای خالی آن احساس می شد. قطعا ضوابط ذیل این سند با کمک مرکز تحقیقات و بر اساس اولویت ها پیگیری خواهد شد.

وی افزود: معتقدم که یکی از راه های توسعه کشور توجه به حمل و نقل ریلی است که به شدت مورد نیاز کشور است و هیچ راه میانبری ندارد. تجربه آن را در کشورهای اروپایی و آمریکایی شاهد بوده ایم به نحوی که از طریق توسعه ریلی به رشد و توسعه خوبی دست یافتند.

در بخش پایانی این جلسه، با حضور سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، علیرضا توتونچی معاون امور نظام فنی و اجرایی سازمان سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از سند بالاسری آیین نامه راه آهن ایران رونمایی شد.

خاطرنشان می شود سند بالاسری آیین نامه راه آهن ایران به منظور شناسایی و اولویت بندی ضوابط و دستورالعمل های مورد نیاز کشور در حوزه راه آهن با راهبری امور نظام فنی اجرایی سازمان برنامه و بودجه کشور توسط بخش حمل و نقل ریلی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تدوین شده است. در روند تدوین این سند اسناد بالادستی کشور در حوزه حمل و نقل ریلی، ضوابط و نشریات موجود و همچنین استانداردها و آیین نامه های بین المللی معتبر در حوزه راه آهن بررسی شده اند. پس از تدوین نسخه پیش نویس این سند جلسات متعددی با خبرگان حوزه ریلی برگزار و سند تهیه شده مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است. همچنین طی نظرسنجی به عمل آمده از خبرگان و فعالان صنعت ریلی کشور نظرات آنان در سند حاضر لحاظ شده است. 

در این سند، پیشنهاد تدوین ضوابط و آیین نامه های مورد نیاز کشور در حوزه های تخصصی مختلف صنعت حمل ونقل ریلی و برای انواع خطوط راه آهن معمولی، حومه ای و پرسرعت ارائه شده است. بر این اساس پیشنهادات در ۶ حوزه تخصصی اصلی با عناوین خط و ابنیه فنی، بهره برداری و مدیریت حمل ونقل ریلی، ناوگان ، برق، علائم و ارتباطات ، ایمنی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و ایستگاه ها ارائه شده است. 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید