| کد خبر: 215671 |

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: سطوح و مشاعات شهری بخشی از اموال عمومی و متعلق به ۹ میلیون شهروند تهرانی است و وظیفه مراقبت از این اموال بر عهده شهرداری است.

تین نیوز

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: سطوح و مشاعات شهری بخشی از اموال عمومی و متعلق به ۹ میلیون شهروند تهرانی است و وظیفه مراقبت از این اموال بر عهده شهرداری است.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر، سید حسن رسولی، در دویست و بیست و هشتمین جلسه شورا و در جریان بررسی نامه فرماندار در خصوص مصوبه « تعیین نرخ عوارض پارک حاشیه ای در سال ۱۳۹۹ و تعیین ضوابط واگذاری بهره برداری از پارکینگ های عمومی شهرداری تهران » و در مخالفت با نظر فرمانداری، افزود: علت مخالفتم دو مورد است که مورد اول شکلی و مورد دوم محتوایی است .

وی در ارتباط با مورد شکلی، گفت: وزیر کشور اختیارات خود را به استاندار تهران نه به استانداری تهران تفویض کردند این تفویض به استاندار است نه فرد دیگری همچون مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، که بخواهد نسبت به مصوبه پارلمان شهری پایتخت اظهار نظر کند. لذا از اداره مصوبات خواهشمندم مراقب باشد که زین پس اینگونه نامه هایی که خارج از حیطه اختیارات است را دریافت نکند.

رسولی درباره بحث محتوایی نیز اظهار کرد: همکاران استحضار دارند که سطوح و مشاعات شهری و بخشی از اموال عمومی متعلق به ۹ میلیون شهروند تهرانی است. وظیفه مراقبت از این اموال و امکانات عمومی بر عهده شهرداری است و باید تلاش شود این اموال به صورت ویژه مورد استفاده اختصاصی قرار نگیرند.

نایب رییس کمیسیون برنامه وبودجه شورای شهر تهران، گفت: متاسفانه به دلیل غفلتی که طی سالیان گذشته صورت گرفته، امروز به وفور مشاهده می شود که در مقابل واحدهای تجاری و اداری و بیمارستان ها و غیره با نصب و گذاشتن علائم و موانعی، سطوحی از مسیرهای شهری را به عنوان محل های اختصاصی در نظر گرفته می شود تا دسترسی سایر شهروندان ممنوع باشد. بنابراین تعجب می‎کنم که چرا کمیسیون نظر هیئت تطبیق را پذیرفته است.

رسولی افزود: ما به عنوان نمایندگان مردم موظفیم در اینگونه موارد در راستای تامین منافع بخشی اعم از حقیقی و حقوقی، پرچمدار و طرفدار منافع عمومی باشیم. لذا اصرار دارم که مصوبه شورای شهر در این تبصره ابقا شود.

در نهایت این پیشنهاد با ۱۳ نفر موافق از ۱۸ حاضرین تصویب شد.

 

حالا که اینجا هستید...

تین‌نیوز از مخاطبانش درخواست کوچک اما مهمی دارد. ما در پایگاه خبری صنعت حمل‌و‌نقل همواره سعی داشتیم جامع‌ترین اخبار، تحلیل‌ها و گزارش‌ها را مطابق با واقعیات و توجه به اصل بی‌طرفی رسانه تهیه و اطلاع‌رسانی کنیم. اما حوزه‌ی حمل‌و‌نقل بسیار گسترده است و پوشش دقیق و متمرکز همه‌ی آن کاری بس دشوار. بنابراین تصمیم براین گرفتیم که روی بخش‌هایی از این حوزه بیشتر تمرکز کنیم که اولویت و دغدغه اصلی مخاطبانمان است و مشکلات این حوزه‌ها را با فوریت بیشتری از مسئولان پیگیری کنیم. بنابراین پرسشنامه‌ای تهیه کردیم که اولویت شما در حوزه بزرگ حمل و نقل را مشخص می‌کند حال تنها قدمی که مانده این است که با پر کردن این پرسشنامه ما را در این مسیر یاری کنید. «راه روشن است.»؛ اگر شما راهنمای ما باشید.

پرسشنامه
آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین