| کد خبر: 211935 |

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران گفت:حدود ۲هزار ملک نا ایمن، ۱۴۰ پلاک پر خطر، ۸۵ پلاک بسیار پرخطر در منطقه ۱۲ وجود دارد.

تین نیوز

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران گفت:حدود ۲هزار ملک نا ایمن، ۱۴۰ پلاک پر خطر، ۸۵ پلاک بسیار پرخطر در منطقه ۱۲ وجود دارد.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر، زهرا نژاد بهرام عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر در تذکری در خصوص مشکلات منطقه ۱۲ گفت: ما در منطقه ۱۲ تهران با مشکلات متعددی روبرو هستیم. به رقم اینکه کانون سیاسی و اقتصادی کشور در این منطقه حضور دارد، یکی از قوه ها در اینجا مستقر است، ولی ما در اینجا یک مسئله خیلی جدی داریم. چهارده محله در منطقه دوازده داریم، هرکدام از اینها می توانند قلب تهران باشند و کانون شکل گیری تهران شاید یکی از همین محله ها بوده است.

نژاد بهرام افزود: یکی از جدی ترین مسائل این منطقه بحث فرسودگی است، بر اساس تحقیقات شاید منطقه ۱۰ اولین منطقه فرسوده شهرداری تهران باشد اما به لحاظ مساحت منطقه ۱۲ اولین منطقه فرسوده تهران است.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: جالب اینجاست که در حدود شش منطقه اینجا میزان نوسازی در بافت فرسوده ۱۴ درصد است. درحالیکه در بقیه مناطق تهران به طور متوسط ۴۰ درصد می باشد. این دغدغه و نگرانی برای ما آنقدر زیاد است که باید ببینیم علت آن در بررسی های صورت گرفته یکی از جدی ترین علت هایش هم پوشانی بافت تاریخی و بافت فرسوده روی همدیگر است.

عضو کمیسیون شهرسازی خاطر نشان کرد: سالهاست که هم در طرح تفصیلی آمده و هم در پیشنهادات متعددی که سازمان نوسازی کرده است موضوع ارائه لایحه حق انتقال توسعه بوده است. حق انتقال توسعه یعنی یک فرصت که می تواند در نوسازی بافت حرکت جدی را به خرج بدهد اما متاسفانه تا این لحظه این اتفاق صورت نگرفته است.

وی افزود: همین جا از معاونت شهرسازی می خواهم روی این قضیه به شدت تمرکز کنید و جزو دستورالعمل های طرح تفصیلی بوده و ما باید انجام می دادیم، ولی متاسفانه بعد از سالها هنوز انجام نشده و پیش از این هم مورد توجه واقع نشده است.

عضو کمیسیون شهرسازی خاطرنشان کرد: ما با کاهش جمعیت شدید روبرو هستیم در منطقه ۱۲، علت اصلی کاهش جمعیت در این منطقه موضوع کاهش ارتقا ارزش سکونت است، یعنی ارزش سکونت در این منطقه کاهش پیدا کرده و مردم تمایل به ادامه زیست ندارند، هرچند که خانه ها نوساز شده باشند. خانه های نوساز تبدیل شده اند به انبارهای نوساز و مشکل بعدی در واقع امنیت است که حدود دوهزار ملک نا ایمن در منطقه ۱۲ شناسایی شده است، حدود ۱۴۰ تا پلاک پرخطر و ۸۵ پلاک بسیار پرخطر! که در این زمینه یک اقداماتی از سوی شهرداری صورت گرفته اما کافی نیست.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین