| کد خبر: 266680 |

جزئیات ساخت تونل متوسلیان؛ ابرپروژه خاورمیانه در دل پایتخت

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت ساخت تونل متوسلیان توضیحاتی ارائه کرد و گفت: در حال حاضر اجرای این پروژه در فاز نحوه مشارکت پروژه و انتخاب پیمانکار و مشاور است و با پیش بینی بسته های مولدساز می توان هزینه های پروژه را از خودش تأمین کرد.

تین نیوز

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت ساخت تونل متوسلیان توضیحاتی ارائه کرد و گفت: در حال حاضر اجرای این پروژه در فاز نحوه مشارکت پروژه و انتخاب پیمانکار و مشاور است و با پیش بینی بسته های مولدساز می توان هزینه های پروژه را از خودش تأمین کرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، هادی حق بین در مورد سرانجام احداث تونل شهید متوسلیان به طول ۹.۶ کیلومتر که از میدان سپاه آغاز و به بزرگراه آزادگان می رسد، افزود: این پروژه، یک ابر پروژه در مقیاس بسیار بزرگ در سطح خاورمیانه است و توان مهندسی برای ساخت این تونل کاملا وجود دارد و مطالعات ژئوتکنیک در این مسیر انجام و سطح آب های زیرزمینی برداشت شده و به علت این که چندین سال از طرح اولیه گذشته تا کنون سطح آب نیز پایین رفته و حتی یک بار دیگر مطالعات ژئوتکنیک جدید در  این محل را مجددا انجام داده اند.

وی ادامه داد: با توجه به طول تونل، گزینه اجرای مکانیزه پروژه با روش «تی.بی.ام» مطرح است که با این روش، ریسک ریزش به حداقل می رسد و نگرانی از  لحاظ اجرا نداریم؛ اما پروژه شهید متوسلیان پروژه ای است که در اعتبارات مدیریت شهری به صورت مشارکتی پیش بینی شده و حوزه فنی و عمرانی مجری پروژه خواهد بود و به عنوان نظارت بر اجرای کار با روش معاونت مالی و اقتصاد شهری در موضوع مشارکت، قطعی می شود و در نهایت موضوعات فنی و اجرای پروژه در حوزه فنی و عمرانی پیگیری می شود.

حق بین با بیان اینکه در حال حاضر اجرای این پروژه در فاز نحوه مشارکت پروژه و انتخاب پیمانکار و مشاور در مدل مورد نظر است، گفت: به دلیل ظرفیت های خیلی خوبی که در طول مسیر پروژه وجود دارد حتما باید بسته های مولدساز را پیش بینی کنند تا هزینه های پروژه از خود پروژه تأمین شود.

وی تاکید کرد: حوزه فنی و عمرانی اطلاعات فنی را در اختیار گذاشته و  مذاکرات ادامه دارد  و پس از این مرحله، می توانیم کار را انجام دهیم اما باید تاکید کنم که پروژه به جهت فنی و اجرایی تکنولوژی پیچیده ای که مبهم باشد، ندارد و مثل بسیاری از پروژه های تونلی است.

معاون شهردار تهران در مورد سرانجام انتخاب پیمانکار اظهار کرد: پروژه خیلی جدی در تمام بخش ها دنبال می شود و شرکت هایی آمده اند و پیشنهادهایی مطرح شده که در دست بررسی است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟