| کد خبر: 214426 |

حناچی گفت: تدوین «آیین‌نامه اجرایی نحوه شناسایی و اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی توسعه محلات شهر تهران با هدف کاهش شکاف برخورداری مناطق ۲۲ گانه» در دستور کار قرار گرفته است.

تین نیوز

حناچی گفت: تدوین «آیین‌نامه اجرایی نحوه شناسایی و اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی توسعه محلات شهر تهران با هدف کاهش شکاف برخورداری مناطق ۲۲ گانه» در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر، پیروز حناچی شهردار تهران در خصوص تذکر مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران پیرامون «ارائه صورت‌جلسه تعیین و انتخاب پروژه‌های توسعه محلی متضمن نظر شورایاران» محلات واکنش نشان داد.

این تذکر طی نامه‌ای نوشت: تدوین «آئین‌نامه اجرایی نحوه شناسایی و اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی توسعه محلات شهر تهران با هدف کاهش شکاف برخورداری مناطق ۲۲ گانه» در دستور کار قرار گرفته و محلات کمتر برخوردار دارای اولویت اقدام بر اساس شاخص برخورداری در فرآیندی مشارکتی انتخاب شدند.

وی افزود: شناسایی ۳۷۷ پروژه دارای اولویت اقدام در سال ۱۳۹۸ با هماهنگی مناطق شهرداری تهران (۱۵ منطقه کمتر برخوردار) و به تفکیک محلات منتخب (۱۰۰ محله) از طریق برگزاری جلسات مشارکتی با حضور اعضای شورایاری‌، دفاتر توسعه محله‌ای و سایر ذی‌نفعان محلی انجام شد و پروژه‌های احصاء شده دارای اولویت (تعداد ۲۱۰ پروژه معادل ۲۰۰ میلیارد تومان از بودجه مربوط به ماده ۲۳ برنامه سوم توسعه شهر تهران و ۱۶۷ پروژه معادل با ۱۲۴ میلیارد تومان از متمم بودجه ۱۳۹۸) پس از طی مراحل تخصیص بودجه، برای اجرا به سازمان‌های مربوطه واگذار شدند.

شهردار تهران تصریح کرد: متأسفانه تقارن شیوع ویروس کرونا با اجرای پروژه‌های توسعه محلی در روند برگزاری مناقصات، انجام تشریفات قانونی و اجرای این پروژه‌ها تأثیرات منفی به‌جای گذاشته و سبب شد تا سازمان‌های مجری در اجرای پروژه‌های محوله و به‌ویژه لیست پروژه‌های متمم بودجه (که دیرتر ابلاغ شد) با مشکلاتی مواجه شوند.

متن نامه شهردار تهران به شرح ذیل است:

 

با سلام و احترام

بازگشت به نامه ۱۶۰/۳۰۴۱ مورخ ۹۹/۰۲/۲۸ در خصوص «تذکر جناب آقای فراهانی، عضو محترم شورای اسلامی شهر تهران پیرامون ارائه صورت‌جلسه تعیین و انتخاب پروژه‌های توسعه محلی متضمن نظر شورایاران محترم محلات با استناد به تبصره ۴۱ (الحاقی) متمم بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران» به استحضار می‌رساند:

۱- با اتمام فرایند تدوین و تصویب اسناد توسعه محلات (۱۷۰ محله) در نیمه نخست سال ۱۳۹۸ و به‌منظور اجرای ماده ۲۳ برنامه سوم توسعه شهر تهران، تدوین «آئین‌نامه اجرایی نحوه شناسایی و اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی توسعه محلات شهر تهران باهدف کاهش شکاف برخورداری مناطق ۲۲ گانه»، در دستور کار قرار گرفت و محلات کمتر برخوردار دارای اولویت اقدام بر اساس شاخص برخورداری در فرآیندی مشارکتی انتخاب شدند.

۲- پس از انتخاب محلات نابرخوردار دارای اولویت، اقدامات مربوط به شناسایی ۳۷۷ پروژه دارای اولویت اقدام در سال ۱۳۹۸ با هماهنگی مناطق شهرداری تهران (۱۵ منطقه کمتر برخوردار) و به تفکیک محلات منتخب (۱۰۰ محله) از طریق برگزاری جلسات مشارکتی با حضور اعضای شورایاری‌، دفاتر توسعه محله‌ای و سایر ذی‌نفعان محلی انجام شد و پروژه‌های احصاء شده دارای اولویت (تعداد ۲۱۰ پروژه معادل ۲۰۰ میلیارد تومان از بودجه مربوط به ماده ۲۳ برنامه سوم توسعه شهر تهران و ۱۶۷ پروژه معادل با ۱۲۴ میلیارد تومان از متمم بودجه ۱۳۹۸) پس از طی مراحل تخصیص بودجه، برای اجرا به سازمان‌های مربوطه واگذار شدند.

۳- متأسفانه تقارن شیوع ویروس کرونا با اجرای پروژه‌های توسعه محلی در روند برگزاری مناقصات، انجام تشریفات قانونی و اجرای این پروژه‌ها تأثیرات منفی به‌جای گذاشته و سبب شد تا سازمان‌های مجری در اجرای پروژه‌های محوله و به‌ویژه لیست پروژه‌های متمم بودجه (که دیرتر ابلاغ گردید) با مشکلاتی مواجه شدند.

شایان‌ذکر است، با پیگیری‌های مستمر تاکنون در مناطق ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ که از مناطق کمتر برخوردار هستند، پیشرفت قابل‌توجهی در پروژه‌های هدف‌گذاری شده صورت گرفته و پیگیری پروژه‌های نیمه‌تمام در دستور کار قرار گرفته است.

ضمناً به پیوست آئین‌نامه اجرایی نحوه شناسایی و اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی سال ۱۳۹۸ و صورت‌جلسات برگزارشده با اعضای شورایاری محلات که ملاک انتخاب پروژه‌های موردنظر بوده‌اند، تقدیم حضور می‌شود.

 

 

حالا که اینجا هستید...

تین‌نیوز از مخاطبانش درخواست کوچک اما مهمی دارد. ما در پایگاه خبری صنعت حمل‌و‌نقل همواره سعی داشتیم جامع‌ترین اخبار، تحلیل‌ها و گزارش‌ها را مطابق با واقعیات و توجه به اصل بی‌طرفی رسانه تهیه و اطلاع‌رسانی کنیم. اما حوزه‌ی حمل‌و‌نقل بسیار گسترده است و پوشش دقیق و متمرکز همه‌ی آن کاری بس دشوار. بنابراین تصمیم براین گرفتیم که روی بخش‌هایی از این حوزه بیشتر تمرکز کنیم که اولویت و دغدغه اصلی مخاطبانمان است و مشکلات این حوزه‌ها را با فوریت بیشتری از مسئولان پیگیری کنیم. بنابراین پرسشنامه‌ای تهیه کردیم که اولویت شما در حوزه بزرگ حمل و نقل را مشخص می‌کند حال تنها قدمی که مانده این است که با پر کردن این پرسشنامه ما را در این مسیر یاری کنید. «راه روشن است.»؛ اگر شما راهنمای ما باشید.

پرسشنامه
آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین