| کد خبر: 270106 |

◄ بده و بستان عجیب بین دو کامیون ساز بزرگ و باسابقه ایران!

شرکت سایپا دیزل یکی از باسابقه ترین کامیون سازان کشور در روزهای اخیر شاهد تغییر و تحولات مدیریتی بوده و مدیرعامل قبلی بعد از حدود یک ماه مدیریت زلزله آسا، جای خود را به مدیرعامل جدید داد.

تین نیوز

شرکت سایپا دیزل یکی از باسابقه ترین کامیون سازان کشور در روزهای اخیر شاهد تغییر و تحولات مدیریتی بوده و مدیرعامل قبلی بعد از حدود یک ماه مدیریت زلزله آسا، جای خود را به مدیرعامل جدید داد.

سایپا دیزل سال هاست با مشکلاتی همچون تعهدات معوق به مشتریان ، زیان انباشته دست و پنجه نرم می کند. بی ثباتی مدیریت نیز در این شرکت همچون بسیاری از خودروسازی های شبه دولتی به چشم می خورد.

رکورد شکنی در کوتاه بودن دوره مدیرعاملی!

به نظر می رسید دوره بی ثباتی مدیریت سایپا دیزل با مدیرعاملی دکتر محمد حسن محمدزاده به پایان رسیده است. محمد زاده از سال 1398 تا اواخر 1402 سکان دار مدیریت این کامیون ساز قدیمی کشور بود و گزارش های مالی منتشر شده از سوی سایپا دیزل نیز نشان می داد این شرکت روند رو به رشدی را در دوره مدیریت وی طی کرده است.

با این حال بهمن ماه 1402 محمد زاده جای خود را به محمد حسین نژاد داد. عمر مدیرعاملی حسین نژاد در این شرکت حدود یک ماه بود اما با شیوه ای زلزله آسا بسیاری از مدیران میانی این شرکت در این مدت برکنار شدند.

اکنون در تحولی دیگر، حسین نژاد جای خود را به سید احمد میررفیع داده است. به این ترتیب می توان گفت سایپادیزل رکورد بی ثباتی مدیرعاملی را شکسته است.

رئیس هیات مدیره بده، مدیرعامل بگیر!

نکته جالب توجه بده و بستان بین دو کامیون ساز قدیمی کشور است به این معنی که میررفیع پیش از نشستن روی صندلی مدیرعاملی سایپا دیزل ریاست هیات مدیره ایران خودرو دیزل را به عهده داشته است. ضمنا محمد زاده نیز که در سال های اخیر بیشترین ثبات را در مدیرعاملی سایپا دیزل تجربه کرده بود اکنون مدیرعاملی ایران خودرو دیزل را به عهده گرفته است.

زیان انباشته، افزایش تولید و به سرانجام رساندن تعهدات معوق، کما فی السابق مسائلی است که میررفیع باید در سایپا دیزل با آنها مواجه شود و راه حلی برای آنها بیابد.

انتهای پیام

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.