موتورسیکلت های برقی چه زمان وارد تهران می شوند؟

تفاهم نامه ساخت موتورسیکلت برقی با چینی ها بسته شده و قرار است بزودی ساخت آنها آغاز شود. از سال آینده این موتورسیکلت ها به صورت پارت به پارت وارد تهران می شوند.

موتورسیکلت های برقی چه زمان وارد تهران می شوند؟
تین نیوز

تفاهم نامه ساخت موتورسیکلت برقی با چینی ها بسته شده و قرار است بزودی ساخت آنها آغاز شود. از سال آینده این موتورسیکلت ها به صورت پارت به پارت وارد تهران می شوند.

به گزارش تین نیوز به نقل از بازار، ترافیک و آلودگی هوا دو معضل مهم شهروندان تهرانی است و روزانه مردم ساعت های زیادی را در مسیرهای بزرگراهی و معابر شهری با گروه های کور ترافیکی سپری می کنند. یکی از مهمترین راه های رفع مشکل ترافیک در تهران توسعه حمل و نقل عمومی با رویکرد مترو است. در دوره های قبلی مدیریت شهری اقداماتی در زمینه توسعه مترو صورت گرفت هر چند که در دوره پنجم مدیریت شهری بسیاری از کارها متوقف شد.

توسعه و تجهیز سیستم حمل و نقل عمومی به صورت جدی در دو سال گذشته در دستور کار قرار گرفته و قرار است از سال آینده اتوبوس، واگن، موتورسیلکت برقی و ... وارد شهر شوند تا بخشی از عقب ماندگی ها برطرف شود.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران تأکید می کند که باید به محیط زیست توجه جدی شود و همچنین ترافیک و آلودگی هوا مرتفع شود و در این زمینه قرارداد ۷۹۱ دستگاه واگن بسته و تفاهم نامه هزار دستگاه اتوبوس برقی و هزار دستگاه اتوبوس دوکابین و ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی بسته شده است و قرار است این تجهیزات از سال آینده به صورت خرد خرد وارد پایتخت شود.

بر اساس این گزارش، شهرداری تهران علاوه بر ورود اتوبوس های خارجی قراردادهایی هم در داخل بسته است؛ اتوبوس سازهای داخلی تا جایی که ظرفیت داشته باشند می توانند اتوبوس تولید کنند و شهرداری در این زمینه اقداماتی انجام داده است.

افزایش ۴۰ درصدی مسافران مترو

بیش از ۴۰ درصد مسافرین مترو در سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا کرده اند و مسؤولین شهری معتقدند که باید برای رفع ترافیک و آلودگی هوا مردم را به سمت سیستم حمل و نقل عمومی سوق داد و فقط از این راه است که می توان تا حدودی ترافیک را مدیریت کرد.

بر اساس این گزارش در حوزه حمل و نقل عمومی علاوه بر اینکه باید در بخش سخت افزاری اقداماتی صورت گیرد بایددر سبک زندگی شهروندان هم کارهای انجام شود. باید در این زمینه گام های اساسی برداشته شود و با ورود اتوبوس، تاکسی، تغییر روش زندگی و هوشمندسازی بتوان دو مشکل دیرینه پایتخت نشینان را برطرف کرد.

تا پایان سال جاری ۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس وارد خطوط تهران می شود

علیرضا زاکانی شهردار تهران گفته است تا پایان سال جاری ۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس وارد خطوط تهران می شود و همچنین در سفری که شهردار تهران به چین داشته قراردادهای خوبی در زمینه تأمین واگن بسته شده است و قرار است که مشکل واگن برطرف، سرفاصله قطارها کاهش و قدری ازدحام جمعیت کم شود. مسؤولین شهری تأکید دارند که ظرفیت سیستم حمل و نقل عمومی بیش از ۲ برابر افزایش می یابد.

ورود موتورسیکلت های برقی به شهر

موتورسیکلت ها یکی از آلاینده های مهم شهر هستند که ساماندهی آنها می تواند بخش عمده ای از مشکلات محدوده مرکزی شهر را برطرف کند قرار است تعداد زیادی موتور برقی وارد شهر شود و با تبدیل موتورهای انژکتوری به برقی آلودگی هوا کمتر می شود البته این موتورسیکلت ها به موتورسیکلت کار معروف هستند و قطعا در کاهش ترافیک و آلودگی هوا تأثیر دارند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

  • سعید

    سلام. دوستانی که صحبت از۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی میکنند فکر میکنند جناب آقای اسنپ فود از عهده پرداخت پول این موتور سیکلت و پول باتری اون بر می یاد؟