| کد خبر: 268844 |

بهای پایه طرح ترافیک ۷۵ هزار تومان می شود

اعضای شورای شهر تهران نامه های فرماندار تهران درخصوص اعتراض هیأت تطبیق به مصوبات شورای شهر را بررسی کردند.

تین نیوز

اعضای شورای شهر تهران نامه های فرماندار تهران درخصوص اعتراض هیأت تطبیق به مصوبات شورای شهر را بررسی کردند.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر، اعضای شورای شهر تهران، در دویست و هجدهمین جلسه دوره ششم شورای اسلامی شهر تهران، بررسی نامه های فرماندار تهران در خصوص اعتراض هیأت تطبیق به مصوبه تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک و تقاضای سفر از سال ۱۴۰۳ را روی میز بررسی قرار دادند و محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در قرائت موارد اعتراضی فرمانداری، گفت: فرمانداری با رقم ۱۰۰ هزار تومان مبلغ طرح ترافیک مخالفت کرده، این در حالی است که ما از جهت بازدارندگی این عدد را در نظر گرفتیم که برای تأمین نظر فرمانداری عدد به ۷۵ هزار تومان می رسد.

وی با بیان اینکه فرمانداری همچنین به یکی از تبصره ها در مورد ضریب پلاک شهرستان انتقاد کرده است، گفت: برای شهرستان ضریب یک انتخاب شد و همچنین برای کارت های یک ساله ۳۵ درصد تخفیف در نظر گرفتیم که فرمانداری اعلام کرده این تخفیف مانع از بازدارندگی است. در بند دیگر هم فرمانداری به ارتباط شهرداری و قوه قضائیه ایراد گرفته که به دلیل کمبود وقت این پیشنهاد را حذف کردیم.

افندی زاده، رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری تهران در ادامه با حضور در صحن شورای شهر با بیان اینکه در سال های گذشته تمامی مواد این لایحه در فرمانداری به تصویب رسیده بود، گفت: در مورد تخفیف سالانه، در سال گذشته کارت به صورت یکجا به سازمان ها داده می شد که آنها راحت بودند تا به پرسنل بدهند و شهرداری هم کل پول را دریافت می کرد.

رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری تهران افزود: درواقع برای ایجاد انگیزه برای خرید سازمانی ضریب تخفیف در نظر گرفته می شد و اگر این انگیزه نباشد ارگان ها باید روزانه بخرند که هم پول خرد می شود و هم ارگان ها سرگردان می شوند. اگر رقم پایه به ۷۵ هزار تومان برسد، این مشکلات حل می شود.

بر این اساس پس از بحث و بررسی، میزان تخفیف های سالانه نیز به ۲۰ درصد کاهش یافت. همچنین اعضای شورای شهر تهران مصوبه تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک و تقاضای سفر از سال ۱۴۰۳ را با تغییراتی تصویب کردند که البته مجدداً این تغییرات باید در فرمانداری بررسی و تصویب شود.

اعضای شورای شهر همچنین نامه اعتراض فرمانداری به مصوبه «عوارض صدور مجوز احداث و نصب تأسیسات شهری آنتن ها و دکل ها برای سال ۱۴۰۳ را هم روی میز بررسی قرار دادند که محمد آخوندی عضو شورای شهر تهران گفت: فرمانداری با افزایش ۴۰ درصدی نرخ اعتراض کرده اما نمی دانیم چرا اعتراض کرده زیرا بر اساس نرخ تورم است.

چمران رئیس شورای شهر تهران نیز در واکنش به این نامه گفت: مساله ۳۰ تا ۴۰ درصد نیست و می گویند در فرمول اعداد تا ۲۰۰ درصد هم افزایش می یابد و باید در جلسه هیأت تطبیق حاضر شوند و دفاع کنند.

مهدی بابایی عضو شورای شهر تهران پیشنهاد داد: با توجه به کمبود وقت افزایش ۳۵ درصدی لحاظ شود تا مشکلات حل و فصل شود.

بنا به این گزارش، اعضای شورای شهر تهران اعتراض فرمانداری بر لایحه عوارض صدور مجوز احداث و نصب تأسیسات شهری آنتن ها به و دکل ها برای سال ۱۴۰۳ را بررسی و با کاهش ضریب موافقت کردند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.