| کد خبر: 236854 |

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم تعمیر و نگهداری کلیه تجهیزات وتأسیسات خطوط، ایستگاه ها و قطارهای متروی تهران تاکید کرد.

تین نیوز

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم تعمیر و نگهداری کلیه تجهیزات وتأسیسات خطوط، ایستگاه ها و قطارهای متروی تهران تاکید کرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، مهدی اقراریان در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در تذکری گفت: با عنـایت به بند ۵ ماده یکم مصـوبه راهبـردهای برنامه عـملیاتی مدیـریت بـحران و برنـامه واکنش اضـطراری در متـرو و فضاهای زیر سطحی، شهرداری تـهران بر مبنای سند و برنـامه عملیاتی کاهـش خطرپذیری و مدیریت بحران در حوادث طبیعی و انسان ساخت، موظف است نسبت به تهیه و بازنگری برنـامه های بازدیـد دوره ای و تعمیرو نگهداری مستمر از کلیه تجهیزات وتأسیسات خطوط، ایستگاه ها و قطارهای مترو باتوجه به عمر مفید آنها مطابق با استانداردهای داخلی و بین المللی معتبر اقدام نماید.

وی افزود: دراین خصوص علیرغم تأکید و تذکرهای اعضاء محترم شورای اسلامی شهر تهران حسب اطلاع تاکنون بیش از ۳۵ درصد قطارهای درون شهری وبیش از ۷۵ درصد ناوگان خط ۵ متروی تهران نیاز به اورهال پیداکرده اند، درحالیکه نادیده گرفتن چنین موضـوع مهمی باعـث انبـاشت مشکلات و تعطیلی خطوط متـرو یکی پس از دیگری می شود و زیر سـاخت متـرو در مدیریت بحران نه تنها مددرسان نخواهد بود؛ بلکه خود به یک معضل و بحران انسانی تبدیل خواهد شد.

وی ادامه داد: لذا جهـت جلوگیری از ایـجاد چالش های فـوق الذکر و نـیز افزایـش شاخـص آسایش شـهروندی، با پیش بینی اعتـبار لازم در بـودجه سـال آیـنده (۱۴۰۱) شهرداری تـهران و همچنین پیگیری بدهی های دولـت در این زمینه، اقدامات لازم صورت پذیرد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید