| کد خبر: 253370 |

ایجاد تونل ۹ کیلومتری در تهران

شهردار تهران گفت: افتتاح چند بزرگراه و تونل ۹ کیلومتری در تهران از برنامه های شهرداری تهران است همچنین هفته آینده ۴ ایستگاه از خط ۶ مترو تهران افتتاح می‌شود.

تین نیوز

شهردار تهران گفت: افتتاح چند بزرگراه و تونل ۹ کیلومتری در تهران از برنامه های شهرداری تهران است همچنین هفته آینده ۴ ایستگاه از خط ۶ مترو تهران افتتاح می شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران در نوزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل ترافیک با بیان اینکه اگر تمام تهران را نیز تبدیل به خیابان کنیم باز هم مشکل ترافیک وجود دارد گفت: علاوه بر ترافیک، تهران از آلودگی هوا نیز رنج می برد و آرامش و آسایش از شهروندان ما گرفته شده است و آرامش درخور شهروندان امروز وجود ندارد.

وی ادامه داد: تهران نیازمند بازنگری در حوزه حمل و نقل و در نتیجه گشایش برای مردم است و سال ۱۴۲۰ سال هدف است که در این ۱۱ خط مترو تکمیل می شود و ماحصل این تکمیل ۱۰ میلیون مسافر را جابه جا می کند.

شهردار تهران با بیان اینکه قدرالسهم مترو یک سوم حمل و نقل شهر در نظر گرفته شده است، گفت: اگر قرار باشد ۱۱ خط را تکمیل کنیم ۳۶۰ هزار میلیارد تومان پول احتیاج است و برای اتوبوس نیز مطابق با اسناد بالادستی ۱۱ هزار اتوبوس هدف است اما امروز در شهر ما حدود ۲ هزار اتوبوس فعال هستند و فاصله معناداری با هدف خود داریم.

زاکانی درباره وضعیت تاکسی های تهران گفت: عمده ون های تهران و ۷۰ درصد تاکسی ها فرسوده هستند هچنین از ۳۰۰ هزار موتور کار همگی آنها نیازمند نوسازی هستند.

وی تصریح کرد: س جمع اعتبار مورد نیاز برای بازسازی حمل و نقل تهران ۵۰۷ هزار میلیارد تومان است.

زاکانی با بیان اینکه با هوشمندسازی و تکیه بر فناوری باید سهم مسافرت در تهران را کاهش دهیم گفت: روی این موضوع درحال فعالیت هستیم و افق روشنی برای سال ۱۴۰۲ وجود دارد و به دنبال این هستیم تا مقدمه ای برای مسافرت هوشمند ایجاد کنیم.

شهردار تهران گفت: ساماندهی هوشمند بار نیز گشایش دومی برای شهر ایجاد می کند که ما به ازای آن بتوانیم در حوزه حمل و نقل و آلودگی گشایش خوبی داشته باشم.

وی درباره مناسب سازی شهر گفت: سال گذشته ۲۶۰ کیلومتر از شهر مناسب سازی شد و امسال مناسب سازی بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر در دستور کار است.

زاکانی با بیان اینکه هدفگذاری حمل و نقل عمومی ۸ ساله است گفت: به دنبال این هستیم تا سال ۱۴۱۰ حمل و نقل عمومی کفاف سفرهای شهروندان را بدهد تا کمتر از خودروی شخصی استفاده شود.

شهردار تهران اظهار کرد: بنای ما این است که ابتدا ۷ خط متروی تهران تکمیل شود و با افزایش واگن های مترو به نیاز شهروندان پاسخ دهیم و هفته آینده ۹ کیلومتر و ۴ ایستگاه از خط ۶ مترو تهران افتتاح می شود.

وی ادامه داد: از طریق افزایش واگن های مترو و اورهال کردن آنها به دنبال افزایش رضایت شهروندان هستیم همچنین در حوزه اتوبوس نیز تأمین ۷ هزار دستگاه اتوبوس در دستور کار است.

زاکانی درباره تراموا گفت: برخی از خطوط تهران کشش تراموا را دارد و برای این موضوع یک خط مطالعاتی از آزادی تا ترمینال شرق به طول ۱۸ کیلومتر درحال بررسی است و برای رینگ شمالی نیز ال ار تی در دستور کار است.

شهردار تهران با اشاره به ون گفت: بر اساس مصوبه باید ۲۵ هزار ون برای تهران تأمین کنیم و هدفگذاری نوسازی ۵۰ هزار تاکسی و حرکت به سمت گازسوز کردن و برقی کردن تاکسی ها نیز دیگر سرفصل شهرداری تهران است.

وی درباره موتورسیکلت ها گفت: پیگیری های برقی کردن ۳۰۰ هزار موتور برقی در دستور کار است و در کنار آن بحث دوچرخه و اسکوتر نیز مطرح است.

زاکانی گفت: افتتاح چند بزرگراه و تونل ۹ کیلومتری در تهران از دیگر برنامه های شهرداری تهران است و همگی این موارد در بسته حمل و نقل مدیریت شهری است و منابع آن را از طریق مولدسازی و مشارکت دنبال می کنیم.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید