| کد خبر: 222063 |

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از آغاز واگذاری فرودگاه های نفتی به این شرکت خبر داد و گفت: سرپرست ۸ فرودگاه نفتی تا ۳۰ آبان منصوب می شوند.

تین نیوز

 مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از آغاز واگذاری فرودگاه های نفتی به این شرکت خبر داد و گفت: سرپرست ۸ فرودگاه نفتی تا ۳۰ آبان منصوب می شوند.

به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم، سیاوش امیرمکری با اشاره به انتصاب سرپرست فرودگاه خلیج فارس اظهار کرد: بر اساس توافقات صورت گرفته، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران طی برنامه زمانبندی شده، می بایست نسبت به معرفی و استقرار نمایندگان خود به عنوان سرپرست هشت فرودگاه شامل خلیج فارس، ماهشهر، خارگ، سیری، لاوان، بهرگان، گچساران و آغاجری اقدام کند و انتصاب سرپرست فرودگاه خلیج فارس نیز در این راستا بود.

وی افزود: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته، پلیس فرودگاه نیز در فرودگاه های مذکور جایگزین سازمان حراست شرکت ملی نفت با اولویت فرودگاه خلیج فارس خواهد شد و کارکنان سازمان حراست صنعت نفت نیز تحت مدیریت نماینده پلیس فرودگاه های کشور ماموریت خود را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه ویژه انرژی پارس حداکثر تا 30 آبان ماه موظف به پرداخت بدهی سنواتی سرویس هوانوردی به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است، اظهار داشت: این سازمان همچنین می بایت نسبت به بررسی، تایید و انعقاد قرارداد یکساله (از ابتدای سال جاری تا 1399/12/30) برای ارائه خدمات مذکور اقدام کند.

به گفته امیرمکری، پس از استقرار سرپرستان فرودگاه ها، برآورد الزامات و هزینه های مورد نیاز جهت فراهم شدن حداقل استانداردهای هوانوردی، حداکثر در سطح خدمات فعلی با همکاری و تایید شرکت فرودگاه ها، سازمان هواپیمایی کشوری، مشاور صنعت نفت  در امور هوانوردی، هواپیمایی و فرودگاهی تهیه و همراه با برآورد هزینه های جاری و عملیاتی و لحاظ درآمدهای فرودگاه برای تامین اعتبار به شرکت ملی نفت ایران ارائه می شود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران  گفت: راهبری، مدیریت، اداره ایمنی و امنیت تمامی امور فرودگاه های مذکور با کلیه امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی شاغل(مورد نیاز به تشیخص شرکت فرودگاه ها) از تاریخ 30 بهمن ماه با ایجاد تمهیدات لازم و استقرار پلیس فرودگاه ها به نمایندگان این شرکت واگذار و تفویض می شود.

امیرمکری اضافه کرد: بر این اساس تمهیدات لازم جهت تامین امکانات اداری، تدارکاتی و رفاهی جهت استقرار کارکنان شرکت فرودگاه ها و نیروی انتظامی به عهده صنعت نفت(شرکت های تابعه) و با همکاری همه جانبه مسئولان شرکت های نفتی است.

وی یادآور شد: بر اساس توافقات صورت گرفته، پرداخت کلیه هزینه های قراردادهای جاری فرودگاه فی مابین شرکت های نفتی و پیمانکاران ذیربط و هزینه های مربوط به بهسازی و استانداردسازی فرودگاه های مذکور طی سه ماه آینده بر عهده صنعت نفت است و در خصوص تمدید یا تجدید قراردادهای مذکور با نظر سرپرستان تعیین و با تفویص اختیارات انجام شده توسط شرکت ملی نفت ایران پرداخت خواهد شد.

وی افزود: با موافقت رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر انتقال پست های سازمانی فرودگاه های نفت به شرکت فرودگاه ها، درخواست تخصیص پست های سازمانی مناسب با وظایف و استانداردهای موجود در این شرکت از معاونت مذکور از طریق وزارت راه و شهرسازی و با همکاری وزارت نفت صورت گیرد.

امیرمکری گفت: اخذ مجوزهای لازم از ارگان های ذیربط نظیر نیروی انتظامی، شورای عالی امنیت کشور و ... برای تحقق مواری که اشاره شد، در صورت لزوم بر عهده شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران خواهد بود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تاکید کرد: بر اساس توافقات رفع معارضات در اراضی فرودگاه های صنعت نفت نیز توسط مالک فعلی فرودگاه(شرکت نفت، منطقه ویژه اقتصادی و...) صورت خواهد گرفت.

به گفته امیرمکری، همکاری های لازم و تفویض اختیارات مربوط به تمامی امور مرتبط با مدیریت و راهبری کلیه فرودگاه های مذکور توسط صنعت نفت(شرکت ها و سازمان های تابعه مربوطه) و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به سرپرستان هشت فرودگاه می بایست صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها گفت: همکاری های لازم در خصوص رفع مشکل اجرای پروژه های توسعه عوامل پروازی در فرودگاه اهواز از سوی شرکت ملی نفت با این شرکت صورت می گیرد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین