| کد خبر: 236476 |

به دنبال بروز اختلال در جایگاه‌های سوخت از روز سه‌شنبه کار سوخت‌گیری دستی در استان‌های مختلف کلید زده شد، هم‌اکنون عمده پمپ‌های بنزین به مدار برگشته‌اند و پیگیری برای رفع مشکل ادامه دارد.

تین نیوز

جایگاه‌های سوخت در استان‌های مختلف کشورمان از ساعت ۱۱ روز سه‌شنبه به دلیل حمله سایبری با اختلال در توزیع سوخت با نرخ سهمیه کارت سوخت روبه‌رو شدند که این موضوع مشکلاتی را برای مردم رقم زد.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر، این امر موجب ایجاد صفوف طولانی و ازدحام در مقابل جایگاه‌های عرضه سوخت شد، اما ساعاتی بعد از حادثه کار سوخت‌گیری دستی و آفلاین در شهرهای مختلف کشور کلید زده‌شده است. با تلاش و پیگیری کارشناسان جایگاه سوخت عمده پمپ‌های جایگاه‌ها آفلاین یا دستی شدند تا مردم بتواند بدون کارت سوخت سوخت‌گیری کنند.

کرامت ویس کرمی مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در آخرین اظهارنظر طی امروز صبح گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز ۲ هزار و ۸۰۰ جایگاه در سراسر کشور به‌صورت آفلاین فعال‌شده و سوخت‌گیری در این جایگاه‌ها امکان‌پذیر شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸۰ درصد جایگاه‌های سوخت فعال‌شده‌اند، افزود: حدود ۲۴۰ جایگاه نیز به‌صورت سامانه‌ای راه‌اندازی شده و در این جایگاه‌ها عرضه سوخت با استفاده از کارت سوخت هوشمند و به‌صورت سهیم‌های نیز امکان‌پذیر شده است.

حدود ۲۴۰ جایگاه به صورت سامانه‌ای راه اندازی شده و در این جایگاه‌ها عرضه سوخت با استفاده از کارت سوخت هوشمند امکان پذیر شده است

به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی تا قبل از ظهر امروز همه جایگاه‌های سوخت کشور به مدار بازخواهند گشت.

جواد اوجی وزیر نفت هم شب گذشته در حاشیه بازدید از وضعیت سوخت‌رسانی جایگاه سوخت میدان فردوسی تهران با بیان اینکه سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت محفوظ است و هیچ مشکلی درباره کارت‌ها نخواهیم داشت افزود: به مردم اطمینان می‌دهیم هیچ‌گونه بحثی درباره افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. اوجی گفت: ذخایر سوخت بنزین به‌وفور است و از هفته‌های آینده صادرات بنزین به کشورهای همسایه آغاز می‌شود.

وی با قدردانی از صبوری، همراهی و اعتماد مردم به وزارت نفت افزود: تلاش می‌کنیم حوزه امنیتی کارت‌های سوخت را نیز افزایش دهیم که مردم حتی در کوتاه‌مدت دچار مشکل نشوند.

مرکز ملی فضای مجازی هم در اطلاعیه‌ای گفت: ساعت ۱۱ صبح سه شنبه که جایگاه‌های سوخت از مدار خارج شدند، مرکز افتا، متولی امنیت سایبری زیرساخت‌های کلان، گزارشی درخصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت اعلام کرد. دستگاه‌های ذی‌ربط درحال رفع مشکل هستند و تا ساعاتی دیگر خدمات سوخت‎رسانی به حالت عادی برخواهد گشت.

دبیر شورای عالی فضای مجازی هم گفته است: حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت از یک کشور خارجی با هدف اختلال در خدمت‌رسانی به مردم انجام شده است. فیروزآبادی تاکید کرد: هنوز زود است برای اینکه اعلام کنیم این حمله از سمت کدام کشور و به چه صورت انجام شده است.

همچنین متروی تهران و شیراز در اطلاعیه‌هایی از رایگان شدن خدمات خبر دادند. سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز اعلام کرد: خدمات‌رسانی رایگان مترو به شهروندان تا ساعت ۱۵ امروز چهارشنبه پنجم آبان ماه تمدید شد. در تهران هم به دستور شهردار برای رفاه حال شهروندان و مشکل اختلال در سامانه پمپ‌بنزین‌ها مترو تا ۹ صبح چهارشنبه رایگان شد.

در این راستا شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در استان‌های مختلف هم اسامی جایگاه‌های سوخت در شهرهای کشور که به مدار سوخت‌گیری بازگشته‌اند را اعلام کرد.

در این گزارش جزئیات این جایگاه‌ها به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود. این گزارش توسط خبرنگاران مهر در جای‌جای کشورمان به‌صورت مستمر تکمیل و به‌روزرسانی خواهد شد.

سوخت گیری با کارت هوشمند در مازندران کلید خورد

سبحان رجب پور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از روز گذشته تلاش گروه‌های فنی برای رفع مشکل فنی در جایگاه‌های سوخت شروع شد، افزود: به دلیل اختلال نرم افزاری که در مرکز رخ داده بود، جایگاه‌ها غیرفعال شده بود و امکان سوخت رسانی نبود.

وی ادامه داد: پس از بروز این مشکل با تشکیل کمیته ستاد بحران مقرر شد جایگاه‌ها از سیستم سامانه هوشمند خارج شوند تا عرضه سوخت به صورت مکانیکی ممکن شود.

وی ادامه داد: از همان لحظات اولیه کار گروه‌های فنی آغاز شد و اکنون آرامش در جایگاه‌ها برقرار شده است.

رجب پور با تاکید براینکه مردم به شایعات مبنی بر گرانی بنزین و غیره توجه نداشته باشند، افزود: با تلاش بی وقفه واحدهای عملیاتی از بامداد امروز عرضه سوخت با کارت هوشمند در ۹ جایگاه آغاز شد.

مدیر شرکت پخش فراورده‌های نفتی ساری گفت: کارکنان شرکت در حال بررسی وعیب یابی دستگاه‌های هوشمند سوخت هستند و این مشکل در حال رفع شده است.

حدود ۱۸۰ جایگاه عرضه سوخت در مازندران فعالیت دارد.

۴۲ جایگاه عرضه سوخت در منطقه زاهدان راه اندازی شد

ابراهیم پور یزدانی اظهار داشت: منطقه نفتی زاهدان دارای ۷۳ جایگاه است که تاکنون ۴۲ جایگاه به صورت دستی راه اندازی شده است.

وی گفت: ۲۱ جایگاه در سطح شهر زاهدان داریم که تاکنون ۲۰ جایگاه راه اندازی شده است.

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان افزود: هم اینک هشت جایگاه در سراوان، پنج جایگاه در خاش و هفت جایگاه در زابل راه اندازی شدند.

وی بیان کرد: تمامی پرسنل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان در حال انجام وظیفه برای رفع این مشکل هستند.

۴۰ جایگاه پمپ بنزین در گلستان فعال شد

عیسی افتخاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: از ۷۵ جایگاه پمپ بنزین که روز گذشته در گلستان دچار اختلال شده بود هم اکنون ۴۰ جایگاه فعالیت خود را از سر گرفته است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گلستان افزود: همکاران ما در حال تلاش هستند که تا تمام جایگاه ها را امروز وارد مدار کنند.

طبق گفته وی در هیچ شهرستانی مشکلی در خصوص بنزین نداشته و افراد می توانند با نرخ آزاد بنزین دریافت کنند.

افتخاری اسامی برخی از جایگاه های فعال را چنین اعلام کرد: ۱۷ شهریور، استرآباد، سامان، مطهری، قائم، کوثر، شهید سلطانی، درازگیسو، جرجان، شهریار و روشن آباد در شهرستان گرگان، اوشیدا، میلاد و ثامن الحجج در شهرستان علی آبادکتول، پوری، قلعه جیق، خندان و شیرمحمدلی در آق قلا، تمیشه، مقدم، عرفان و عقیل مازندرانی در کردکوی، عابدی در بندرگز، پالایش نفت تبریز ۲ و نگین گلستان در گنبدکاووس.

گفتنی است پیش از ظهر سه شنبه سامانه هوشمند سوخت در پمپ بنزین های کشور دچار اختلال شدند.

فعالیت ۴۰ جایگاه سوخت در البرز از سر گرفته شد

با بازگشایی جایگاه‌های یاشار، نظرآباد، سفیر، سادات، طالقان، امیرکبیر جاده چالوس، ماهدشت، البرز، عیدی، نمونه هشتگرد، هجرتی، تنکمان، ولیعصر، شهر جدید هشتگرد، علی، ایران زمین، قدس، علیرضا و طاوسیه شمار جایگاه‌هایی که در سراسر استان البرز به مدار خدمت‌رسانی بازگشته است به ۴۰ جایگاه رسید.

پیش از این جایگاه‌های عرضه سوخت یموت در کرج، یاشار در طالقان، ورودی نظرآباد و نظرآباد، حسن‌آباد، مرکزی، گوهردشت، مارلیک، عظیمیه، نور، حصارک، قزلحصار، حافظیه، ارین، تیکمداش، مهرشهر، برادران حسینی، امامزاده طاهر، «ری زمین» جاده چالوس، توحید و پاسارگاد بازگشایی شده بودند.

در تمامی این جایگاه‌ها فعلاً سوخت‌گیری با نرخ آزاد انجام می‌شود.

تمام جایگاه‌های سوخت استان مرکزی تا عصر به مدار عرضه بازمی گردند

سعید جمشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تا کنون ۶۰ درصد از جایگاه‌های سوخت در استان مرکزی به مدار عرضه سوخت بازگشته‌اند و پیش بینی می‌شود تا عصر مشکل در کل استان برطرف شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر به هیچ وجه کمبود سوخت نداریم و مشکلی در فعالیت جایگاه‌های سوخت رسانی استان در مراکز شهرستانها و محورهای مواصلاتی وجود ندارد و مردم می‌توانند برای دریافت سوخت اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان مرکزی تصریح کرد: گرانی بنزین از اساس شایعه است و با برطرف شدن نقص سامانه سوخت، مردم می‌توانند با کارت سوخت و نرخ دولتی سوختگیری کنند.

جمشیدی گفت: پیگیر حل مسئله سامانه توزیع سوخت از طریق وزارتخانه و تهران هستیم و امیدواریم این مشکل بزودی مرتفع شود.

گفتنی است در استان مرکزی ۹۷ و در مرکز استان ۸ جایگاه سوخت رسانی وجود دارد.

۲۶ جایگاه سوخت در ایلام فعال شد

علی اصغر چاغروندی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ۴۸ جایگاه سوخت در سطح استان تا به این ساعت ۲۶ جایگاه فعال شده است.

وی گفت: در حال حاضر در تمامی شهرستان‌های استان عرضه سوخت مهیا است.

چاغروندی افزود: با توجه به اینکه سامانه هوشمند سوخت از نظر نرم افزاری دچار نقص شده، تا رفع نقص سامانه عرضه سوخت همچنان به صورت آزاد و دستی است.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام عنوان کرد: تا زمانی هم که سامانه هوشمند کاملاً رفع ایراد نشود این سامانه همچنان به صورت دستی برقرار است.

وی افزود: سهمیه سوخت مردم بر روی کارت‌های آنان همچنان محفوظ است، به محض راه اندازی سامانه می‌توانند از سهمیه خود استفاده کنند.

۱۰۰ درصد پمپ بنزین های استان زنجان فعال هستند

حمید حبیبی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مشکلات پیش امده در طی روز گذشته در خصوص عرضه سوخت در جایگاه‌های پمپ بنزین استان زنجان، گفت: سوختگیری در همه ۶۰ جایگاه سوخت استان زنجان به دو صورت آنلاین و آفلاین انجام می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر عرضه سوخت در ۱۵ پمپ بنزین استان زنجان به صورت آنلاین صورت می‌گیرد و در سایر جایگاه‌ها روند سوختگیری به صورت آفلاین است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان تاکید کرد: تا ساعات آینده همه جایگا های سوخت استان زنجان، فعالیتشان به صورت آنلاین خواهد بود.

بازگشت ۷۱ جایگاه سوخت یزد به مدار عرضه / عرضه سوخت سهمیه‌ای در ۳ جایگاه

محمدرضا جلالی مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی استان یزد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تلاش برای باز گرداندن جایگاه‌های سوخت به مدار عرضه ادامه دارد، اظهار داشت: استان یزد حدود ۱۰۰ جایگاه عرضه سوخت بنزین و نفت گاز دارد که تاکنون ۷۱ جایگاه در سطح استان به مدار عرضه بازگشته اند و سوخت آزاد به مردم عرضه می کنند.

وی یادآور شد: جایگاه سوخت شاهدیه، دانشگاه و صلاح نسب نیز به شرایط عادی بازگشته اند و مردم می توانند از این سه جایگاه، سوخت سهمیه ای دریافت کنند.

جلالی ادامه داد: برخی جایگاه‌ها نیز هنوز امکان ارائه خدمات به مردم را ندارند که تلاش برای وارد شدن این جایگاه‌ها به مدار عرضه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: همه همکاران ما در تلاش برای رفع این مشکل تا ظهر امروز هستند اما از مردم انتظار صبوری و همراهی داریم و در صورتی نیاز ضروری به سوخت ندارند، به جایگاه‌ها مراجعه کنند.

جلالی عنوان کرد: مردم یزد همراهی خوبی داشته اند و امیدواریم با تداوم این همکاری بتوانیم مشکل موجود را هرچه سریعتر برطرف کنیم.

مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی استان یزد تاکید کرد: مردم باید بنزین آزاد را به نرخ ۳ هزار تومان و گازوئیل را به نرخ ۶۰۰ تومان به ازای هر لیتر دریافت کنند و عرضه خارج از این نرخ، تخلف است.

۷۰ جایگاه سوخت لرستان به مدار برگشت / عرضه بنزین یارانه‌ای در ۶ جایگاه

پیمان بهرامی امروز چهارشنبه در گفت و گو با رسانه‌ها اظهار داشت: با تلاش عوامل فنی شرکت نفت بعد از مشکل به وجود آمده در سامانه توزیع هوشمند سوخت فعالیت ۷۰ جایگاه عرضه بنزین در استان برقرار شد.

وی با بیان اینکه تنها ۱۷ جایگاه توزیع سوخت تا کنون در مدار قرار نگرفته‌اند افزود: عرضه بنزین همچنان با قیمت آزاد سه هزار تومانی است و تمام جایگاه‌های شهری و محورهای مواصلاتی اصلی در حال توزیع سوخت هستند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی لرستان ادامه داد: در خرم آباد ۲۰ جایگاه، بروجرد ۱۳ جایگاه، کوهدشت هفت جایگاه، دورود ۹ جایگاه، دلفان دو جایگاه، الیگودرز سه مورد، سلسله دو مورد، ازنا چهار مورد، پلدختر چهار مورد، سراب دوره یک جایگاه، رومشکان یک جایگاه، فیروز آباد یک جایگاه، بیرانشهر دو مورد و در جایگاه «پرهیزکار» عرضه سوخت از سر گرفته شد.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در شش جایگاه عرضه سوخت امکان فروش بنزین یارانه‌ای فراهم شده است گفت: در شش جایگاه توزیع سوخت در شهرهای خرم آباد، بروجرد، کوهدشت و پلدختر امکان عرضه بنزین یارانه‌ای فراهم شد.

۹۸ درصد جایگاه های سوخت آذربایجان غربی وارد مدار شدند

احمد مجرد در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت جایگاه‌های بنزین در استان افزود: در حال حاضر ۹۸ درصد از جایگاه‌های بنزین استان وارد مدار شده اند، بقیه جایگاه‌ها بزودی بازگشایی می‌شوند.

وی ادامه داد: از ۱۶۰ جایگاه سوخت در آذربایجان غربی ۹۸ درصد جایگاه‌های عرضه بنزین در این استان به صورت دستی بازگشایی شده و ۵ جایگاه در شهرستان ارومیه به حالت عادی بازگشته و شهروندان می‌توانند با استفاده از کارت سوخت اقدام به سوخت گیری کنند.

مجرد با اشاره به تشکیل مدیریت بحران برای مدیریت مشکل فنی پیش آمده صبح امروز چهارشنبه گفت: در ۹۸ درصد جایگاه‌های سوخت به قیمت آزاد و سه هزار تومانی ارائه می‌شود، در این جلسه این تصمیم با هدف کاهش دغدغه شهروندان اتخاذ شده و اقدامات برای بازگشایی همه جایگاه‌ها صورت می‌گیرد.

بازگشت ۱۰۰ درصد جایگاه‌های سوخت اردبیل به مدار عرضه / سودجویی نداریم

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: پس از مشکل شب گذشته در شبکه عرضه سوخت در استان اردبیل هم‌اکنون ۱۰۰ درصد جایگاه‌های سوخت در مدارس عرضه فعال هستند.

سید حجت مدنی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در تشریح آخرین وضعیت عرضه سوخت در جایگاه‌های سوخت به دنبال مشکل سایبری در شبکه سراسری عرضه بنزین سهمیه اظهار کرد: هم‌اکنون ۶۷ جایگاه سوخت بنزین در استان اردبیل در حال عرضه خدمات به مردم هستند که همین تعداد جایگاه سوخت صد درصد شبکه عرضه سوخت بنزین استان را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شب گذشته تنها ۳۷ مورد جایگاه روی مدار عرضه سوخت قرار داشتند، اضافه کرد: هم‌اکنون از ۶۷ مورد جایگاه سوخت فعال در استان ۱۷ مورد به سامانه هوشمند سراسری متصل شده و ۵۰ جایگاه همچنان بنزین غیر سهمیه و با شرایط آزاد عرضه می‌کنند.

فعالیت ١۶٣ جایگاه عرضه سوخت در فارس

اسدالله طاهری مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: با توجه به مشکلی که در این حوزه ایجاد شده بود از بین ۲۹۶ جایگاهی که در سطح استان فارس وجود دارد ۱۶۳ جایگاه به چرخه ارائه خدمت بازگشت است این در حالی است که در سطح شهر شیراز نیز ۳۸ جایگاهی که دارای مشکل بودن مشکلات آنان برطرف شد و به چرخه خدمت‌رسانی بازگشتند.

طاهری تاکید کرد: با تلاش شبانه روزی که در این شرکت وجود دارد تا حوالی ظهر و بعد از ظهر امروز چهارشنبه شاهد خواهیم بود که تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت به کار عادی خود ادامه خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد کمی از جایگاه‌های سوخت به صورت کارت و آزاد در حال عرضه بنزین هستند و غالب جایگاه‌ها به صورت آزاد سوخت را عرضه می‌کنند.

۱۴۵ جایگاه سوخت کرمان به مدار برگشت

محسن اسماعیلی مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر ۱۴۵ جایگاه سوخت در استان کرمان به صورت دستی به مدار برگشته است.

وی گفت: بنزین در این جایگاه‌ها با نرخ سه هزار تومان عرضه می‌شود.

اسماعیلی بیان کرد: در حال حاضر سوخت گیری در یک جایگاه سوخت استان کرمان با کارت سوخت انجام می‌شود.

خدمات دهی ۷ جایگاه بنزین گیلان با کارت سوخت/۱۰۲ جایگاه فعال است

کوروش بالادست در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه از ساعت ۱۱ صبح روز گذشته سامانه هوشمند سوخت به صورت سراسری دچار اختلال شد، اظهار کرد: در ساعات اولیه بررسی شش جایگاه در استان گیلان از این اختلال مصون مانده بودند که با حضور کارشناسان از سامانه خارج و به صورت دستی ارائه خدمت کرد.

وی با بیان اینکه در ساعات ابتدایی با تشکیل مدیریت بحران کارشناسان به مناطق مختلف اعزام شدند، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته تاکنون ۱۰۲ جایگاه سوخت به صورت دستی به مشتریان خدمات ارائه می‌دهند.

مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گیلان با اشاره به اینکه ۲۷ جایگاه دیگر نیز تا ظهر امروز وارد مدار می‌شود، افزود: هفت جایگاه با استفاده از کارت سوخت خدمات دهی خود را شروع کرده‌اند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید