| کد خبر: 198184 |

در جوابیه ارسالی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آمده است؛ براساس قوانین جاری، اقدام به هرگونه جابه‌جایی و حمل و نقل مسافر بین‌شهری باید از طریق شرکت‌های مسافربری بین‌شهری که از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مجوز فعالیت معتبر دارند، صورت بگیرد.

تین نیوز

درپی انتشار خبر «هجوم مسافربرهای آنلاین به حمل و نقل بین شهری» در پایگاه خبری تین نیوز در تاریخ یازدهم شهریورماه گذشته، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  جوابیه‌ای را در این‌باره ارسال کرد که این شبکه خبری بنا بر رسالتی که در حوزه حمل و نقل بر عهده خود دارد، اقدام به منتشر کردن آن می‌کند.

به گزارش خبرنگار تین نیوز، در جوابیه ارسالی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آمده است:«براساس قوانین جاری، اقدام به هرگونه جابه‌جایی  و حمل و نقل مسافر بین‌شهری باید از طریق شرکت‌های مسافربری بین‌شهری که از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مجوز فعالیت معتبر دارند، صورت بگیرد و این امر باید با رعایت مقررات مربوطه از جمله بکارگیری ناوگان پلاک عمومی دارای کارت معتبر، رانندگان دارای کارت هوشمند معتبر و در محابت اوراق صورت وضعیت مسافری و اسناد حمل و نقل صادره از سوی شرکت حمل و نقل و رعایت سایر مقررات مربوطه صورت بگیرد و اقدام به مسافربری خارج از چارچوب شرایط و ضوابط مقرر، برخلاف قانون و غیر مجاز خواهد بود.

هم‌چنین در حال حاضر مسافربرهای آنلاین فاقد هرگونه مجوز حمل و نقل مسافر در مسیرهای بین‌شهری از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوده و اقدام آنان درحمل مسافر بین‌شهری برخلاف قانون و غیر مجاز است. با توجه به توسعه فعالیت غیرمجاز مسافربرهای آنلاین در حمل و نقل بین‌شهری، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سال جاری با استعلام از ادارات کل استانی تابعه، فهرستی از عاملین به تخلف یاد شده در استان‌ها را احصاء و دسته‌بندی کرده است.

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای براساس قانون، متولی حمل و نقل  عمومی مسافربری بین‌شهری کشور است و براساس رسالت ذاتی خود در مدیریت امور حمل و نقل بین‌شهری کشور تاکنون طی چندین نوبت فعالیت غیرمجاز مسافربرهای آنلاین را به همراه ذکر اثرات مخرب این اقدام در بخش حمل و نقل عمومی مسافر به مراجع قضایی کشوری منعکس کرده و پیگیری لازم را در جهت پیشگیری از اقدام یاد  شده صورت داده است.

علاو بر اقدام یاد شده، موضوع پیشگیری از فعالیت مسافربرهای شخصی در حمل و نقل بین‌شهری نیز مکرر از سوی سازمان متبوع مورد پیگیری قرار گرفته  که با اقدام و همکاری پلیس راه در این بخش نیز نظارت های مطلوب‌تری اعمال خواهد شد.

خوشبختانه اخیراً معاونت قضایی دادستانی کل کشور نیز مراتب را به دادستانی‌های عمومی و انقلاب استان‌های مربوطه منعکس و درخواست اعمال برخورد قانونی با متخلفین را کرده است. بدیهی است پیشگیری عملیاتی از بروز تخلف در این حوزه و اعمال برخوردهای قانونی در حوزه دستگاه قضایی و انتظامی کشور است که در حال انجام نیز هست.»

در پایان این جوابیه آمده است:« به رغم تلاش‌های مسافربرهای غیر مجاز برای نفوذ در حوزه حمل و نقل بین‌شهری، لازم است شاغلین خدم بخش حمل و نقل عمومی مسافر بین‌شهری که در حال حاضر با اخذ مجوزهای لازم و به طور مجاز و با رعایت مقررات این بخش در حال فعالیت است نیز نسبت به ارتقاء سطح خدمات خود و افزایش مطلوبیت حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای، مسافرین را بیش از پیش جذب کرده و با ارائه خدمات بهتر و فراهم کردن شرایط بهینه در سفرهای جاده‌ای آنان را به استفاده از حمل و نقل عمومی بین‌شهری ترغیب کند.»

حالا که اینجا هستید...

تین‌نیوز از مخاطبانش درخواست کوچک اما مهمی دارد. ما در پایگاه خبری صنعت حمل‌و‌نقل همواره سعی داشتیم جامع‌ترین اخبار، تحلیل‌ها و گزارش‌ها را مطابق با واقعیات و توجه به اصل بی‌طرفی رسانه تهیه و اطلاع‌رسانی کنیم. اما حوزه‌ی حمل‌و‌نقل بسیار گسترده است و پوشش دقیق و متمرکز همه‌ی آن کاری بس دشوار. بنابراین تصمیم براین گرفتیم که روی بخش‌هایی از این حوزه بیشتر تمرکز کنیم که اولویت و دغدغه اصلی مخاطبانمان است و مشکلات این حوزه‌ها را با فوریت بیشتری از مسئولان پیگیری کنیم. بنابراین پرسشنامه‌ای تهیه کردیم که اولویت شما در حوزه بزرگ حمل و نقل را مشخص می‌کند حال تنها قدمی که مانده این است که با پر کردن این پرسشنامه ما را در این مسیر یاری کنید. «راه روشن است.»؛ اگر شما راهنمای ما باشید.

پرسشنامه
آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین