| کد خبر: 270293 |

ماجرای قطع درختان برای ساخت مسجد قیطریه

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هیچ درختی در طرح ساخت مسجد بوستان قیطریه قطع نشده است، گفت: خیرین محلی از مدت ها قبل برای ساخت این مسجد هزینه‌های مالی را تامین کردند.

تین نیوز

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هیچ درختی در طرح ساخت مسجد بوستان قیطریه قطع نشده است، گفت: خیرین محلی از مدت ها قبل برای ساخت این مسجد هزینه های مالی را تامین کردند.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، علیرضا نادعلی گفت: از دوره مدیریت آقای کرباسچی در شهرداری تهران، از سوی مردم و خیرین منطقه درخواست ساخت مسجد در بوستان قیطریه به شهرداری ارایه شده بود.

وی افزود: محلی که برای ساخت مسجد در نظر گرفته شده تقریبا در نقطه کور و بدون هیچ کاربری است که تعداد اندکی درخت جوان و حدود چهار درخت کهنسال وجود دارد که با حساسیت و دستور شهرداری هیچ درختی در این نقطه قطع نشد بلکه طرح پیمانکار مقداری تغییر کرد تا هیچ درختی قطع نشود.

این عضو شورای شهر تهران درخصوص تامین هزینه ساخت این مسجد نیز اظهار کرد: برخی مدعی شدند شهرداری تهران تامین کننده مالی این مسجد است اما تمامی هزینه های ساخت از سوی خیرین تامین و شهرداری تنها زمین مورد نظر را تامین کرده است.

وی با بیان اینکه در دوره های مختلف مدیریت شهری ۴۳ مسجد در بوستان های فرا منطقه ای احداث شده است، گفت: بهرحال ساخت مسجد در بوستان ها تکمیل کننده فضاهای فرهنگی برای شهروندان است اما برخی با کمک رسانه های خارجی در حال زیر سوال بردن این طرح فرهنگی هستند.

به گفته نادعلی، در بازدید روز گذشته با همراهی مسوول رسیدگی به امور مساجد مشخص شد که هیچ درختی بخاطر ساخت مسجد قطع نشده و قطعا این موضوع را بطور کامل در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و اقلیت های مذهبی شورا که مسوولیت آن را دارم، بررسی می کنیم.

وی اضافه کرد: قطع درخت همواره با حساسیت اعضای شورای شهر و شهرداری تهران همراه بوده و شهروندان بدانند حتی برای ساخت مسجد نیز اجازه نمی دهیم به محیط زیست شهری ضربه وارد شود.

پیش تر نیز عبدالمطهر محمدخانی سخنگوی شهرداری تهران قطع درخت در بوستان قیطریه برای ساخت مسجد را تکذیب کرده بود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.