| کد خبر: 267170 |

واکنش متولی سفر به کمیاب شدن بلیت حمل ونقل

به دنبال گزارش هایی درباره کمیاب شدن بلیت هواپیما، اتوبوس و قطار در مسیرهای پرمسافر، مدیرکل توسعه گردشگری داخلی با تاکید بر اینکه به عنوان متولی سفر در تصمیم گیری های مربوط به حمل و نقل دخالتی ندارند، از اقدامات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این باره گفت.

تین نیوز

به دنبال گزارش هایی درباره کمیاب شدن بلیت هواپیما، اتوبوس و قطار در مسیرهای پرمسافر، مدیرکل توسعه گردشگری داخلی با تاکید بر اینکه به عنوان متولی سفر در تصمیم گیری های مربوط به حمل و نقل دخالتی ندارند، از اقدامات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این باره گفت.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، مصطفی فاطمی درباره کمیاب شدن بلیت وسایل نقلیه عمومی که سفر را تا حدی مختل کرده است و اقدامات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این باره اظهار کرد: در بسیاری از کشورها، حمل و نقل با گردشگری عجین شده است، ولی ما اینجا در دو وزارتخانه مجزا به این دو موضوع می پردازیم. سیاست های وزارت راه نیز براساس دو شاخص حمل و نقل مسافر و بار است، درحالی که یکی از بزرگترین چالش های گردشگری داخلی، حمل و نقل است و بارها در جلسات ستاد سفر، که نمایندگان وزارت راه عضو آن هستند، این چالش مطرح شده است. حتی گزارش وضعیت حمل و نقل و پیشنهادهایی در این باره در ستاد ارائه شده است.

دبیر ستاد سفر بخشی از مشکلاتی را که در حمل و نقل پیش آمده است  ناشی از آن دانست که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان متولی سفر در تصمیم گیری ها، برنامه ریزی ها و نرخ گذاری های حمل و نقل دخیل نیست و در این باره گفت: درحالی که وزارت راه در ستاد سفر عضو است، اما بخش گردشگری هیچ نماینده ای در شورای عالی حمل و نقل هوایی ندارد.

او افزود: ما به عنوان متولی سفر فقط می توانیم نظرات و پیشنهادهای خود را مطرح کنیم، همانطور که درباره دونرخه شدن قیمت بلیت هواپیما اعتراض کرده و پیشنهادهایی داده بودیم، که البته آن طرح متوقف شد.

فاطمی اضافه کرد: درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما نیز نظرات و پیشنهادهایی را داده ایم، ولی به هرحال وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تصمیم گیری های مربوط به حمل و نقل دخالتی ندارد.

گزارش ها حاکی از آن است که به دنبال لغو رأی دیوان عدالت اداری برای آزادسازی قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی، برخی مسیرهای پرسفر با کمبود بلیت هواپیما مواجه شده است. همچنین کمبود بلیت قطار و اتوبوس در مسیرهای پرتقاضا به ویژه در زمان شلوغی سفر و پایان هفته ها بارها گزارش شده است. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیش تر بارها درباره دخالت داده نشدن در تصمیم گیری های مربوط به حمل و نقل، واکنش هایی نشان داده بود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟