بازدید سایت : ۳۱۰۷۳

نامه دادستان کل کشور به وزیر راه ؛ برخود با کشف حجاب در هواپیما

دادستان کل کشور در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی درمورد موضوع برخورد با کشف حجاب در هواپیما، تاکید کرد:باید به مرتکبین تذکر جدی داده شود و در صورت لازم برخورد قانونی صورت گیرد.

نامه دادستان کل کشور به وزیر راه ؛ برخود با کشف حجاب در هواپیما
تین نیوز

دادستان کل کشور در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی درمورد موضوع برخورد با کشف حجاب در هواپیما ، تاکید کرده که باید «به مرتکبین تذکر جدی داده شود و در صورت لازم برخورد قانونی صورت گیرد». در این نامه خلبان، ضابط دادگستری معرفی شده است.

به گزارش تین نیوز، روابط عمومی دادستانی کل کشور اعلام کرد:

در پی وصول گزارشاتی در خصوص عدم رعایت قانون و کشف حجاب توسط تعدادی از بانوان در داخل هواپیما، دادستان کل کشور در نامه ای خطاب به وزیر راه و شهرسازی نسبت بر انجام تکالیف قانونی توسط مسئولان مربوطه و الزام به رعایت موازین شرعی و قانونی توسط مسافرین و برخورد با قانون شکنان تاکید کرد.

در بخشی از این نامه آمده آست:

... نظر به اینکه موضوع کشف حجاب در ملاء عام متأسفانه مدتی است در بین تعداد اندکی از بانوان رواج یافته و طبق اطلاعات موثق بدخواهان و معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی در ترویج آن و هتک حرمت حکم قرآنی حجاب با برنامه ریزی تلاش دارند که به این امر منکر دامن بزنند.

با توجه به تبصره ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی کشف حجاب در معابر و انظار عمومی جرم انگاری و برای آن مجازات تعیین گردیده است. بنا بر گزارش های واصله بعضی از بانوان در داخل هواپیما خصوصاً پروازهای داخلی اقدام به کشف حجاب می کنند.

بنابر تکلیف قانونی مندرج در ماده ۳۲ قانون هواپیمایی کشور فرمانده هواپیما (خلبان) به عنوان ضابط دادگستری تعریف و دارای وظایف و اختیاراتی است که موظف به تعقیب، توقیف و تحقیقات مقدماتی می باشد.

علیهذا مؤکداً به مسئولین مربوط شرکتهای هواپیمایی خصوصاً به خلبانان محترم ابلاغ شود با مشاهده مرتکبین ابتدا تذکر جدی به چنین افرادی داده شود در صورت عدم توجه نسبت به وظایف قانونی خود اقدام لازم معمول دارند- بدیهی است دادستانی کل کشور آمادگی آموزش لازم را برای آنان اعلام می دارد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.