| کد خبر: 269871 |

اجرای هزار میلیارد تومان پروژه ترافیکی در مسیر بهشت زهرا (س)

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: هزار میلیارد تومان پروژه ترافیکی در مسیر بهشت زهرا (س) و نمایشگاه شهر آفتاب در این دوره از مدیریت شهری پیش بینی شد که خارج از جغرافیای شهر تهران بود اما توجیه داشت.

تین نیوز

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: هزار میلیارد تومان پروژه ترافیکی در مسیر بهشت زهرا (س) و نمایشگاه شهر آفتاب در این دوره از مدیریت شهری پیش بینی شد که خارج از جغرافیای شهر تهران بود اما توجیه داشت.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایلنا، جعفر بندی شربیانی با اشاره به عملکرد کمیسیون شهرسازی شورا در دوره ششم مدیریت شهری، اظهار کرد: در راستای سیاست های شورا فراخور موضوعات مرتبط با کمیسیون معماری و شهرسازی، امور در کمیته فنی باغات دنبال و حل و فصل برخی چالش ها، سرعت دادن و تسهیل رسیدگی به پرونده ها پیگیری شد. 

بندی شربیانی افزود: متأسفانه تاخیر زمانی در رسیدگی پرونده باغات باعث رانت در این حوزه می شد که در این دوره برطرف شد و می توانیم ادعا کنیم در بررسی پرونده باغات به روز هستیم و تاخیری در رسیدگی وجود ندارد. 

شربیانی با بیان اینکه بنده تمرکز ویژه خود را بر موضوعات جنوب تهران به ویژه ری گذاشتم، تصریح کرد: با توجه به حضور در شورای شهرستان ری، سعی کردم امور این بخش را نیز پیگیری کنم؛ یکی از موضوعاتی که به شدت به آن اعتقاد دارم این است که اگر قرار باشد مشکلات تهران در بازه یک دهه ای با برنامه ریزی دقیق و مستمر در بسیاری از حوزه ها حل و فصل شود، باید تمرکززدایی صورت بگیرد و از مراجعه اهالی شهرهای دیگر به تهران خودداری شود که این مهم در قالب پروژه های مختلف در پیرامون تهران میسر خواهد شد. 

وی ادامه داد: یکی از اهداف تعیین شده برای بنده رفع گره های ترافیکی در شهرستان ری و برخی دیگر از شهرستان های پیرامونی بود که از تهران به آن ها تحمیل می شود. در همین راستا هزار میلیارد تومان پروژه ترافیکی در مسیر بهشت زهرا (س) و نمایشگاه شهر آفتاب پیش بینی شد که خارج از جغرافیای شهر تهران بود اما توجیه داشت. 

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه طرح راسته های فرهنگی در منطقه ۶ توسط رئیس کمیسیون شهرسازی پیگیری شد، خاطرنشان کرد: طرحی در نظر گرفته شده که این راسته تاریخی و فرهنگی حفظ و صیانت شود و در حال پیگیری است اما هنوز این طرح به صحن نرسیده است. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند نوسازی بافت فرسوده در پایتخت، گفت: در نوسازی بافت فرسوده باید به این موضوع توجه کنیم که دائماً برخی پهنه ها در شهر در حال فرسوده شدن هستند و معیار موفقیت یک دوره مدیریت شهری این نیست که از مساحت کاهش دهد. در هر صورت با توجه به فعالیت قرارگاه مسکن و پروژه هایی که شهرداری اعلام می کند، اگر روی زمین بنشیند و تعهدات فی ما بین شهرداری و سازمان نوسازی و دیگر بخش ها اجرایی شود اتفاق خوبی در نوسازی بافت فرسوده خواهد افتاد. 

شربیانی در رابطه با حضور چینی ها برای سرمایه گذاری در حوزه مسکن کشور، یادآور شد: به اعتقاد بنده حوزه مسکن در کشور ما نیازمند به توانمند شدن نیست و در حوزه صنعتی سازی مسکن، فناوری و علم و توانمندی وجود دارد. وزارت دفاع در سرعت و تکنولوژی توان خوبی دارد. از حیث مواد ساختمانی نیز کشور ما غنی است و نیروی کار خوبی نیز داریم. البته سابقه استفاده از توان خارجی در حوزه مسکن وجود داشته است اما باید تمام ظرفیت های داخلی مورد استفاده قرار بگیرد و اگر کار روی زمین مانده وجود داشت از توان چینی ها استفاده کنیم.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.