| کد خبر: 256765 |

عضو شورای شهر:

در مقابل انحلال شرکت کنترل ترافیک سکوت نمی کنیم

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بازسازی و ارتقای سطح ایمنی بازار تهران پس از ۲۰ سال ضروری است و باید طراحی های بهتری در این خصوص اجرا شود تا به استانداردهای لازم ارتقا یابد.

تین نیوز

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بازسازی و ارتقای سطح ایمنی بازار تهران پس از ۲۰ سال ضروری است و باید طراحی های بهتری در این خصوص اجرا شود تا به استانداردهای لازم ارتقا یابد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، مهدی چمران روز سه شنبه در آغاز یکصد و پنجاه و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، اظهار کرد: مشکلاتی در زمینه حمل و نقل بازار تهران وجود دارد که اصلی ترین راهکار رفع آن، فرهنگسازی است.

رئیس شورای شهر تهران همچنین از ثبت نام برخی اعضای این شورا برای انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: در این خصوص اطلاعی ندارم.

وی اظهار کرد: قرار است در جلسه امروز شورای شهر تهران، رئیس اداره امور بین الملل و روابط عمومی شهرداری تهران در مورد سفرهای خارجی مدیران و کارکنان شهرداری گزارشی را ارائه کند.

چمران با یادآوری روز جهانی دخانیات، گفت: باید حساسیت بیشتری نسبت به اشاعه سیگار در میان جوانان و بچه های با سن پایین داشته باشیم و برای جلوگیری از این مساله جدی باشیم.

در مقابل انحلال شرکت کنترل ترافیک سکوت نمی کنیم

همچنین علی اصغر قائمی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران پیش از آغاز جلسه امروز، در جمع خبرنگاران در خصوص انحلال شرکت کنترل ترافیک تهران، گفت: ظاهرا در مجموعه شهرداری با قحط الرجال مواجه شده اند.

وی افزود: دیروز سلسله پاسخ هایی درباره انحلال این شرکت از سوی شهرداری برای ما ارسال شد که هنوز آن را مطالعه نکرده ام ولی بنا بر برنامه ریزی انجام شده تا هفته آینده جلسه ای برگزار خواهد شد و نتیجه رسمی آن اعلام خواهد شد.

قائمی گفت: البته این مسائل به برکت دوستانی است که در شورا حمایت بی چون و چرا می کنند و اگر مقداری آزاد اندیشی وجود داشت، قطعا منصفانه تر رفتار می شد و روال اینطور نخواهد ماند و حتما تغییر خواهد کرد.

محله نفرآباد ۱۳ هکتار بافت فرسوده دارد

جعفر شربیانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این جلسه در زمان نطق پیش از دستور خود با ارائه فیلمی از بازدید محله نفرآباد، اظهارداشت: از ۵۰۸ پلاک در این منطقه، تعداد ۱۹۵ پلاک در تملک شهرداری است و این منطقه دارای ۱۳ هکتار بافت فرسوده است.

وی، افزایش محدودیت ارتفاع ۱۰ متری به ۱۳ متر را از کارهای با ارزش مدیریت شهری در این محله عنوان کرد و گفت: این محله یکی از محلات تاریخی تهران است و ۵ خانه با ارزش با قدمت بیش از ۴۰۰ سال در این محله وجود دارد.

به گفته شربیانی، ۱۶ پرونده شهرسازی در شهرداری منطقه ۲۰ در حال صدور است.

ضرورت تسهیل گری بانک ها در محله نفرآباد/ پیشنهاد ایجاد زائر سرای ارزان قیمت

محمد ناظم نظری شهردار منطقه ۲۰ نیز بر ضرورت کمک و تسهیل گری دستگاه های دولتی در این منطقه تاکید کرد و افزود: ۵۰ درصد، سهمیه دستگاه های دولتی در برنامه های مشارکتی نوسازی منطقه است.

شهردار منطقه ۲۰، ایجاد ایستگاه مترو در محله نفرآباد و ایجاد یکی از بزرگترین پارکینگ های شهر تهران در این محل را از اتفاقات خوب بازآفرینی این محله عنوان و پیشنهاد کرد ایجاد زائرسرای ارزان قیمت در این محله در دستور کار قرار گیرد تا بتوان از ظرفیت گردشگری مذهبی این منطقه بهره برد.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز خواستار مکتوب شدن مشکلات محله نفرآباد، برای ارائه به استانداری تهران و هیئت دولت شد و خواستار همکاری دستگاه ها برای رفع مشکلات در شهر تهران شد و گفت: انتظار از دستگاه های دولتی این نیست که روش خود را بروند و شهرداری نیز کار خود را انجام دهد.

وی از اینکه مدیریت یکپارچه و هماهنگ شهری در کشور به وقوع نپیوسته است، انتقاد کرد و گفت: البته این موضوع به دولت فعلی برنمی گردد و از سال های گذشته باقی مانده است.

تذکر عضو شورا به ترافیک و مشکلات ایجاد شده در پی اجتماع امام رضایی ها

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران نیز در این جلسه با تأکید بر رعایت حق الناس و رعایت حقوق دیگران، از شهروندانی که در اجتماع امام رضایی ها در میدان خراسان حضور یافتند، تشکر کرد و گفت: اصل کار و برگزاری مراسم و بزرگداشت مقام امام رضا (ع) که ولینعمت همه ما هستند، کار بسیار خوب و ارزشمندی است و کسی با این موضوع مساله ای ندارد اما با اینکه شعائر دینی و مذهبی مستحب موکد است، نباید برنامه ریزی برای اجرای آن به گونه ای باشد که باعث آزار مردم و تضییع حقوق شهروندان، آزار سالمندان، کودکان و بیماران شود.

وی اظهار داشت: با وجود مراکز مناسبی از جمله میدان آیینی امام حسین (ع) و ورزشگاه های بزرگ تهران، چه اصراری برای برگزاری مراسم در میدان خراسان بوده است؟

وی با اشاره به ایجاد ترافیک و راهبندان و معطل شدن شهروندان در محدوده میدان خراسان در پی برگزاری اجتماع امام رضایی ها، گفت: حتی پلیس راهور و سپاه تهران بزرگ نیز برای برگزاری این اجتماعی در میدان خراسان مخالفت هایی کرده بودند.

وی تاکید کرد: شهرداری تهران در برنامه های بعدی خود تمهیداتی را بیندیشد تا برای شهروندان مشکلات کمتری ایجاد شود.

فرماندار ری پاسخگوی عدم اجرای تکالیف دولتی در نفرآباد باشد

احمد صادقی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: فرماندار ری به عنوان نماینده دولت باید پاسخگوی عدم اجرای تکالیف دستگاه های دولتی مثل آب و برق در توسعه محله نفرآباد باشد.

وی با بیان اینکه برغم کارهای خوبی که انجام شده و شورای شهر ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای مجموعه نفرآباد تصویب کرده بود، افزود: به دلیل کوتاهی در پیگیری این رقم به نصف کاهش یافت و امیدواریم شهرداری با در دستور کار قرار دادن پیگیری های مستمر از وزارت راه جبران مافات کند.

انتقاد از اختلال در تردد شهروندان در پیاده رو اطراف میدان ولیعصر

مهدی بابایی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حضور و بازدید از اطراف میدان ولیعصر (عج)، نسبت به سد معبر محدوده میدان ولیعصر و چهارراه ولیعصر تذکرداد و گفت: در ضلع شمالی میدان ولیعصر، شهروندان برای عبور از پیاده رو باید دقایقی را متوقف شوند و حرکت آنان به دلیل حضور دستفروشان با مشکلاتی مواجه می شود.

وی افزود: دستفروشان از یک سو و مغازه ها نیز از سوی دیگر پیشروی و مسیر تردد شهروندان را سد کرده و مشکلاتی برای عابران پیاده ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه این وضعیت تازه ایجاد نشده و از قبل وجود داشته است، ظهار داشت: اگر متولیان امر توانمندی اجرای قانون را ندارند ، استعفا داده وجای خود را به مدیران توانمند بدهند.

ضرورت هوشمندسازی تفکیک زباله از مبدأ

بابایی در تذکر دیگری نسبت به ضرورت هوشمندسازی تفکیک زباله از مبدأ تأکید کرد و گفت: برغم اینکه این موضوع از وعده های شهردار تهران بوده است اما هنوز کار اجرایی انجام نشده است.

وی در تسریع فرآیند تفکیک زباله از مبداء تاکید کرد و افزود: کندی و ناکارآمدی ایجاد شده در این موضوع، پاشنه آشیل مدیریت شهری شده و زاکانی شهردار تهران باید این موضوع را جدی بگیرد.

پرونده سفرهای خارجی شهرداری روی میز شورا

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز خود گزارش کمیته سفرهای خارجی شهرداری تهران را در دستور کار قرار دادند و عبدالمطهر محمدخانی سخنگوی شهرداری تهران در این خصوص گفت: رقابت جدی میان کشورهای منطقه برای حضور در سازمان های بین المللی وجود دارد و شهرداری تهران نیز در ۹ سازمان بین المللی عضو است.

وی با بیان اینکه توجه به نقش تهران در تحولات بین المللی اهمیت بسزایی دارد، گفت: تهران پایتخت محور مقاومت و ام القرای جهان اسلام است و برخلاف تصور جامعه، نگاه جامعه جهانی به تهران بسیار مهم است.

محمدخانی با اشاره به دسته بندی سفرهای خارجی گفت: شرکت در اجلاس های بین الملی و نمایشگاه های تخصصی، بازدید از پروژه ها و تجهیزات برای عقد قراردادهای خارجی، شرکت در دوره های آموزشی بین المللی، شرکت در مسابقات ورزشی و فرهنگی که امسال همکاران سازمان آتش نشانی در یک دوره مسابقه ورزشی شرکت کردند، مذاکرات و حضور در هیات های ایرانی که به توصیه دولت رخ می هد از جمله دلایل سفرهای خارجی است.

وی افزود: در دوره ششم مدیریت شهری ۳۱ سفر خارجی با ۱۲۷ نفر انجام گرفته و در هر سفر میانگین حدود ۳ و نیم نفر حضور داشته اند که به صورت متوسط در ۱۸ ماه نخست هر ماه یک و نیم سفر رخ داده است.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران نسبت به سخنان وی، واکنش هایی را نشان دادند.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.