| کد خبر: 266716 |

توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل همگانی است

حمل و نقل شهری با توجه به کاربری زمین و توسعه شهرسازی از بحث های مهمی است که بطور متقابل بر هم تاثیرگذار است.

تین نیوز

حمل و نقل شهری با توجه به کاربری زمین و توسعه شهرسازی از بحث های مهمی است که بطور متقابل بر هم تاثیرگذار است.

پیگیری موضوعات مشترک حوزه حمل‌ ونقل با استفاده از ظرفیت شورای هماهنگی ترافیک

 

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر،  افندی زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و عضو شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور  گفت: شورای عالی شهرسازی و معماری کشور که دبیرخانه آن در وزارت راه و شهرسازی واقع شده و شورای هماهنگی ترافیک کشور که دبیرخانه آن در وزارت کشور است از دو شوراهای مهمی هستند که یکی در توسعه شهری، الگوهای شهرسازی و کاربری الحاقیه شهرها و دیگری در ساماندهی ترافیک، حمل و نقل و توسعه شهرها برنامه ریزی می کند.

افندی زاده با تاکید بر هماهنگی بین دو شورای عالی افزود: تعیین نماینده رابط بین دو شورا برای ارتباط بین تصمیم های بین شوراها در طرح های شهری و توسعه حمل و نقل بسیار مهم است.

وی چهار پیشنهاد مهم را برای هماهنگی بین دو شورا ارائه داد و تصریح کرد: با توسعه شهری و حمل و نقل با توجه به بحث های زیست محیطی، از ایستگاه های استانی برای کم کردن بار ترافیکی شهرها باید بهره برد.

افندی زاده هماهنگی بین طرح های توسعه شهری را مهم دانست و اظهار داشت: تابه حال طرح های جامع شهری در شورای عالی شهرسازی بوده و طرح های جامع حمل و نقل در شورای هماهنگی ترافیک که پیشنهاد می شود هماهنگی بیشتر برای تصمیمات دو شورا انجام گیرد.

وی در آخر پیشنهاد آئین نامه معابر شهری و فضای مناسب پیاده روها را پیشنهاد کرد و گفت: با نگاه ویژه ای که در دولت سیزدهم به شورای عالی شده امید است که از این پتانسیل در جهت اصلاح و توسعه مسائل شهری بهره مند شویم.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟