| کد خبر: 269390 |

همت لازم در شورای شهر و شهرداری تهران برای "برقی سازی حمل و نقل عمومی" وجود دارد​

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه حمایت دولت از برقی سازی حمل ونقل عمومی یک ضرورت است، گفت: آنچه در حال حاضر شاهد آن هستیم این است که همت لازم هم در شورای شهر و شهرداری تهران و هم در دولت برای "برقی سازی حمل و نقل عمومی" وجود دارد.

تین نیوز

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه حمایت دولت از برقی سازی حمل ونقل عمومی یک ضرورت است، گفت: آنچه در حال حاضر شاهد آن هستیم این است که همت لازم هم در شورای شهر و شهرداری تهران و هم در دولت برای "برقی سازی حمل و نقل عمومی" وجود دارد.

به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم، علیرضا نادعلی درباره واردات اتوبوس و تاکسی های برقی به ناوگان حمل ونقل عمومی تهران اظهار کرد: متأسفانه رسیدگی به ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت مستمر وجود نداشته و در مقاطعی از جمله دوره گذشته مدیریت شهری، رها شده بود که باید علت آن را از مسئولان آن دوره جویا شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این در برخی ادوار، دولت ها نیز هیچ کمکی به مدیریت شهری نداشته اند البته در مواردی هم از سوی مسئولان مدیریت شهری همت بلندی وجود نداشته که پشتیبانی لازم را از دولت طلب کنند اما آنچه در حال حاضر شاهد آن هستیم این است که همت لازم هم در شورای شهر و شهرداری تهران  و هم در دولت وجود دارد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: حضور زاکانی؛ شهردار تهران در جلسات هیئت دولت و هماهنگی بین زاکانی و رئیسی باعث شده به سمت انجام کار هایی حرکت کنیم که در  دوره های گذشته به دلیل ناهماهنگی های دولت و شهرداری انجام نمی شد؛ در این راستا سفر زاکانی به چین، امضای تفاهم نامه ها و عقد قراردادهایی در حوزه حمل و نقل عمومی با همکاری دولت و ارائه پیش پرداخت آنها میسر شد. 

وی با بیان اینکه افزایش اتوبوس و واگن های مترو از سال آینده اتفاق خوشحال کننده ای برای مردم و مسئولان خواهد بود، افزود: بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی با اقدامات اخیر مدیریت شهری و همکاری دولت رضایت مردم از عملکرد دولت را هم به همراه دارد؛ بنابراین ضمن اینکه حمایت دولت از این اقدامات یک ضرورت است، شهروندان متوجه می شوند که دولت برای تهران که به اندازه یک کشور جمعیت دارد، پای کار بوده است. 

نادعلی با بیان اینکه امیدواریم حمایت دولت در اقدامات مدیریت شهری برای حمل و نقل عمومی تا زمان به سرانجام رسیدن آنها، ادامه داشته باشد، گفت: از آنجایی که تهران الگوی بسیاری از شهرهای کشور است، برقی سازی ناوگان حمل ونقل عمومی در این شهر هم می تواند محرک خوبی برای حرکت سایر شهرها به سمت برقی سازی باشد و حرکت آنها در این مسیر باشد. 

وی یادآور شد: یکی از کارهای خوب زاکانی در جریان قرارداد چین، این بود که عقد قراردادهای خرید خودروهای برقی با هدفگذاری انتقال فناوری صورت گرفته است بنابراین ضمن اینکه در خرید محصولات خارجی در تلاش هستیم نیاز شهروندان به فوریت برطرف شود، با انتقال فناوری و تکنولوژی ساخت نیز می توان در آینده اقدامات خوبی در تولید برقی سازی خودروها به ثمر رساند. 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.