کاهش هزینه‌ ها رکن تأثیرگذار حوزه حمل و نقل جاده‌ ای مسافر است

تصمیم گیری بر پایه اطلاعات، استفاده از ظرفیت سامانه های اطلاعاتی و ارتقاء آن ها و کاهش هزینه ها به مدیریت اقتصاد در بخش حمل و نقل مسافری می انجامد.

کاهش هزینه‌ ها رکن تأثیرگذار حوزه حمل و نقل جاده‌ ای مسافر است
تین نیوز
تصمیم گیری بر پایه اطلاعات، استفاده از ظرفیت سامانه های اطلاعاتی و ارتقاء آن ها و کاهش هزینه ها به مدیریت اقتصاد در بخش حمل و نقل مسافری می انجامد.

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، معاون حمل و نقل سازمان در گردهمایی رؤسای ادارات حمل و نقل مسافر کل کشور اظهار کرد: کاهش هزینه ها یک رکن مهم در حوزه حمل و نقل مسافر است، بر این اساس باید با احصاء هزینه ها و توجه به ظرفیت های کلان و محلی در راستای کاستن از هزینه ها اقدام کرد.

وی برنامه ریزی برای عبور از مشکلات با نگاه به وضعیت موجود و جزئی و کوچک کردن مسائل برای یافتن راه حل های آسان تر را از اولویت های مهم در فضای کسب و کار برشمرد و بیان کرد: بر این اساس و به منظور مدیریت و کاهش هزینه ها در سطح کلان، ایجاد و راه اندازی شرکت تأمین نیاز پیشنهاد شده است.
حمیدرضا شهرکی تأکید کرد: با توجه به گستردگی صنعت حمل و نقل جاده ای با اشتغال مستقیم قری بالغ بر ۸۰۰ هزار نفر، در صورت ایجاد یک شرکت تأمین نیاز، بستری برای تأمین نیازمندی های فعالان این بخش فراهم می شود.
وی کمبود ناوگان مسافربری را ناشی از نقص مدیریتی موجود در فضای کسب و کار خواند و افزود: خودمالک بودن ناوگان حمل و نقل مسافری و عدم اشراف شرکت های حمل و نقل بر مدیریت آن ها از ضعف های موجود در این حوزه است.
وی با اشاره به آنالیز و ابلاغ طرح جدید حوزه حمل و نقل مسافر خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی و با توجه به بالا بودن میزان تقاضا، در صورتی که بالغ بر ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوسی که بر اساس قانون منع تغییر وضعیت مرتکب تخلف شده اند، به حالت قبلی در تعداد صندلی های فعال بازگردند، ظرفیت ۴ تا ۵ درصدی در افزایش تعداد صندلی در این حوزه احیاء می شود.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: همکاری موثر با حوزه گردشگری جهت توسعه تورهای گردشگری در ایام کاهش تقاضا ، تصمیم گیری بر پایه بانک اطلاعاتی درست و قابل اتکا، استفاده از ظرفیت سامانه های اطلاعاتی و ارتقاء آن ها بر اساس تکنولوژی های جدید، احصا دقیق نیازها و تدوین ضوابط و مقررات برا اساس نیازهای موجود و سایر موضوعات موثر به مدیریت اقتصاد در بخش حمل و نقل مسافری می انجامد .

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.