| کد خبر: 236379 |

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران در نامه ای به مدیران شرکت های کشتیرانی، نمایده کشتیرانی و خدمات بندری و ... از ابطال مصوبه 213 شورای عالی هماهنگی ترابری کشور در مورد هزینه دیرکرد برگشت کانتینر، خبر داد.

تین نیوز

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران در نامه ای به مدیران شرکت های کشتیرانی، نمایده کشتیرانی و خدمات بندری و ... از ابطال مصوبه 213 شورای عالی هماهنگی ترابری کشور در مورد هزینه دیرکرد برگشت کانتینر، خبر داد.

به گزارش تین نیوز، بر اساس نامه ای که در اختیار ما قرار گرفت، مسعود پل مه تاکید کرد: نظر به ابطال مصوبه نشست شورای عالی هماهنگی ترابری کشور در مورد هزینه دیرکرد برگشت کانتینر (دموراژ- حق توقف) و بازگشت به روال متداول پیشین وفق عرف رایج بین المللی، متعاقبا تصمیمات اجرایی مکانیزم عملیاتی و دیگر ضوابط جهت اطلاع و اقدام رسما منعکس خواهد شد.

وی افزود:تا ابلاغ تصمیمات و صدور بخشنامه هزینه دیرکرد برگشت کانتینر از سوی انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، کماکان رویه جاری حاکم است و همه شرکت های عضو و غیر عضو موظف به اجرای آن هستند.

تاریخ این نامه مرط به  روز شنبه اول آبان ماه سال 1400 است.

به گزارش تین نیوز، در رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری عنوان شده که تعیین ضوابط حاکم بر مطالبه تعرفه مربوط به حق توقف کانتینر خارج از وظایف و اختیاراتی است در ماده 2 آیین نامه ترکیب شورای عالی هماهنگی ترابری کشور و وظایف و اختیارات شورا برای شورای عالی هماهنگی ترابی کشور تعیین شده است.

در ادامه این رای تاکید شده است: بر اساس ماده 194 قانون دریایی در مواردی که در این قانون و یا سایر قوانین مملکتی پیش بینی نشده است، ملاک اصول و عرف بین المللی خواهد بود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید