| کد خبر: 264386 |

سایت و جزییات ثبت نام جدید مرحله چهارم فروش یکپارچه خودرو داخلی

مرحله چهارم فروش خودرو در سامانه یکپارچه با ابهاماتی رو به رو است.

تین نیوز

در حالی که معاون وزیر صمت درباره زمان عرضه بعدی ایران خودرو و سایپا در سامانه یکپارچه خودرو اعلام کرده است عرضه این خودروسازان منوط به کوتاه شدن صف نوبت دهی تحویل خودرو و تحویل به متقاضیان ثبت نام کننده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایمنا، مدیر سامانه یکپارچه خودرو می گوید اگر ایران خودرو و سایپا افزایش تولید و ظرفیت خالی داشته باشند اقدام به عرضه خودرو در سامانه یکپارچه خواهند کرد اما هنوز در این رابطه موضوعی به مدیر ان سامانه یکپارچه خودرو اعلام نشده است.

 

همچنین به گفته منوچهر منطقی، هر دو خودروساز بزرگ کشور محصولاتشان را تا پایان ۱۴۰۳ در سامانه یکپارچه برای فروش، نوبت دهی کرده اند.

در این بین این سوال ایجاد شده است که آیا مردم در انتظار نوبت بعدی عرضه خودروهای داخلی در سامانه یکپارچه باشند یا خیر، که در پاسخ به این سوال، مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه خودرو اعلام کرده است: در حال حاضر وزارت صمت برنامه ای برای عرضه گسترده خودرو در سامانه یکپارچه ندارد و از سوی وزارت صمت نیز در خصوص عرضه گسترده خودروسازان در این سامانه اطلاع رسانی به ما صورت نگرفته است.

نحوه عرضه خودرو در سامانه یکپارچه

به گفته مدیر سامانه یکپارچه خودرو، در حال حاضر عرضه خودرو در سامانه به این صورت است که هر خودروسازی براساس میزان افزایش تولید و ظرفیت باقی مانده، می تواند در سامانه عرضه یکپارچه خودروهای داخلی، عرضه داشته باشد، بنابراین رویکرد این نیست که عرضه های گسترده در مدت زمان مشخصی داشته باشیم.

تقدسی تصریح کرده است: براین اساس در سامانه یکپارچه زیرساختی فراهم شده تا هر خودروسازی هر وقت که ظرفیت داشته باشد اقدام به عرضه خودرو در سامانه یکپارچه کند.

علت تغییر خودروهای ثبت نامی

مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو درباره گلایه متقاضیان ایران خودرو و سایپا نظیر خریداران رانا، تارا، شاهین و ۲۰۷ بابت دریافت پیام تغییر خودرو از سوی خودروساز نیز گفته است در خصوص اقدامات اخیر خودروسازان که به جای خودروهای مورد تقاضا، خودروهای دیگری به مشتری پیشنهاد می شود، مشتریان باید شکایت خود را با سازمان حمایت مطرح کنند زیرا همانگونه که توضیح دادم سامانه، مجری سیاست های وزارت صمت در حوزه عرضه خودرو است و مسئولیت دیگری برعهده ندارد.

ثبت نام مرحله سوم سامانه یکپارچه فروش خودروهای داخلی

براساس اطلاعیه ای که سامانه یکپارچه فروش خودرو منتشر کرد، در مرحله سوم سامانه یکپارچه خرید خودرو شرکت های سانیار موتور پارسیان، صنایع خودرو سازی ایلیا، مدیران خودرو و کرمان موتور حضور دارند.

با توجه به اجرای مرحله اول و دوم تخصیص خودرو از محل ظرفیت های مازاد برخی شرکت های خودروساز و نظر به تکمیل نشدن ظرفیت های موجود و با هدف تسهیل شرایط برای همه متقاضیان، ظرفیت های خالی خودروسازان مجدداً با شرایط جدید و از طریق سامانه یکپارچه عرضه خواهد شد که در این مرحله افرادی که تاکنون از طریق سامانه یکپارچه اقدام به ثبت نام خودرو نکرده اند نیز امکان شرکت در طرح را خواهند داشت.

مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه بدون عرضه محصولات ایران خودرو و سایپا از روز دوشنبه بیست وچهارم مهر ماه آغاز شد و تا پنجشنبه بیست وهفتم مهر ماه ثبت نام ادامه داشت و متقاضیان طرح عادی، طرح جوانی جمعیت و متقاضیان تعویض خودروهای فرسوده توانستند شرکت کنند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.