بازدید سایت : ۲۹۸۸۱

آیا راه اندازی تراموا در تهران ضروری است؟

معاون فنی و مهندسی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ضمن پاسخ به این پرسش که آیا راه اندازی تراموا در تهران ضروری است یا خیر؟ گفت: ۳ محور به عنوان گزینه های برتر برای اجرای تراموا شناسایی شده اند اما بعد از تکمیل مطالعات تصمیم نهایی اخذ می شود.

آیا راه اندازی تراموا در تهران ضروری است؟
تین نیوز

​معاون فنی و مهندسی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ضمن پاسخ به این پرسش که آیا راه اندازی تراموا در تهران ضروری است یا خیر؟ گفت: ۳ محور به عنوان گزینه های برتر برای اجرای تراموا شناسایی شده اند اما بعد از تکمیل مطالعات تصمیم نهایی اخذ می شود.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم، پرویز ظهراب زاده درباره طرح شهرداری تهران مبنی بر راه اندازی تراموا، با بیان اینکه مترو، اتوبوس های بی آرتی و تراموا، هر یک ظرفیت های مشخصی را پوشش می دهند، اظهار کرد: طبق بررسی های صورت گرفته، حجم جذب مسافر توسط تراموا در برخی از خطوط، بیشتر از اتوبوس های تندرو یا همان بی آر تی است.

وی ادامه داد: اتوبوس های بی آر تی می توانند حدود 4 تا 8 هزار مسافر، تراموا حدود 4 تا 15 هزار مسافر و مترو به عنوان یک وسیله حمل و نقلی انبوه بر، 10 تا 70 هزار مسافر را جابه جا کنند.

معاون فنی و مهندسی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه تصریح کرد: طبق مطالعات اولیه ای که در طرح جامع حمل و نقل تهران انجام شده، مشاوران به این نتیجه رسیده اند که برای چند سال آینده باید از مُد حمل و نقلی با ظرفیت بیشتری نسبت به اتوبوس های بی آرتی استفاده کرد تا پاسخگوی نیاز شهروندان باشیم؛ بر همین اساس سراغ تراموا رفتیم. 

وی در ادامه گفت: در حال حاضر 3 محور به عنوان گزینه های برتر شناسایی شده اند اما باید مطالعات آن تکمیل شود تا درباره ضرورت استفاده از این مُد حمل و نقلی به جای بی آر تی در نقاط مدنظر به قطعیت برسیم. 

ظهراب زاده در پاسخ به اینکه بنابراین با توجه به نیازسنجی صورت گرفته راه اندازی تراموا ضروری محسوب می شود؟ اظهار کرد: بله در واقع می توان گفت درباره خطوطی که مطالعاتی برای آن انجام شده، مشاوران به این نتیجه رسیده اند که راه اندازی مد دیگری مانند تراموا برای خدمات رسانی بهتر به مسافران یک ضرورت است. 

وی در پاسخ به اینکه برای برخی این پرسش مطرح است که چرا به سراغ مُد دیگری به جز تراموا نمی روید یا اتوبوس های تندرو را تقویت نمی کنید، گفت: این پرسش، پاسخ کارشناسی دارد؛ اگر فقط شرایط فعلی را در نظر بگیریم حرف منتقدان درست است، اتوبوس های بی آرتی پاسخگوی نیاز مردم است و فقط باید آنها را تقویت کرد اما برای رسیدن به اهداف طرح جامع حمل و نقلی تهران در سال های 1410 یا 1420 باید اکنون اقداماتی را در دستور کار قرار داد و سنگ بنا و مقدمات آن را از حالا فراهم کرد. 

معاون فنی و مهندسی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ادامه داد: علاوه بر این، به طور قطع تا چند سال آینده اتوبوس های بی آر تی پاسخگوی نیاز شهروندان نخواهند بود حتی اگر آنها را تقویت کنیم، بنابراین از امروز باید به فکر چند سال آینده باشیم. 

وی در پاسخ به اینکه چقدر احتمال تغییر ساختار تراموا یعنی استفاده از لاستیک به جای ریل وجود دارد؟ گفت: برای تراموا هر دو گزینه ریل و لاستیک متصور است اما هر کدام از آنها مزایا و معایبی دارند؛ با این حال طبق آنچه مشاوران طرح ارائه کرده اند، گزینه اولویت دار و برتر استفاده از ریل است چراکه مزیت های بیشتری نسبت به چرخ لاستیکی دارد. 

ظهراب زاده در پاسخ به اینکه آیا مطالعات برای بررسی به شورای شهر تهران ارسال شده است؟ اظهار کرد: چندی پیش مطالعات اولیه به اعضای شورای شهر ارائه شد تا در جریان کلیات کار قرار بگیرند اما تا چند روز آینده مطالعات طرح تکمیل و به شورای شهر تهران و به شورای عالی ترافیک برای تصویب ارسال خواهد شد.  

وی با بیان اینکه بعد از تکمیل مطالعات باید مطالعات امکان سنجی اجرای خط انجام و در شورای عالی ترافیک تصویب شود، افزود: پیش بینی ما این است که تا پایان بهمن ماه بتوانیم مطالعات فاز دوم یعنی امکان سنجی اجرای طرح را تکمیل و مصوبه آن را اخذ کنیم. 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.