بازدید سایت : ۳۱۴۰۵

بررسی طرح «فرونشست زمین در پایتخت» تا یک ماه آینده؛ ۵ منطقه تهران درگیر فرونشست

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از ارسال طرح «فرونشست زمین در پایتخت» به صحن علنی شورا تا یک ماه آینده خبر داد.

تین نیوز

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از ارسال طرح «فرونشست زمین در پایتخت» به صحن علنی شورا تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمد آقامیری در خصوص تدوین طرح «فرونشست زمین» در تهران گفت: بعد از تدوین لایحه ای در خصوص وضعیت فرونشست در کشور به دنبال آن هستیم که طرحی در مورد فرونشست زمین در تهران با محوریت اقدامات شهرداری تهران آماده کنیم.

وی با بیان اینکه جلسات با حضور اساتید و متخصصان این حوزه در حال برگزاری است، اظهار کرد: ما در این طرح در نظر داریم که برای شهرداری تهران و واحدهای زیرمجموعه آن تکالیف کاربردی در نظر بگیریم و به آنها بگوییم که در حوزه جلوگیری از فرونشست زمین در تهران چه کارهایی را انجام بدهند.

تکالیف همه عوامل شهرداری تهران درباره فرونشست زمین مشخص می شود 

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه در این طرح در نظر داریم تا سطح ناحیه همه عوامل شهرداری تهران را درگیر کرده و برای آنها تکالیفی در نظر بگیریم، گفت: همچنین بر اساس این طرح باید مدیران شهری هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد و اقدامات خود را به شورای شهر تهران ارائه دهند.

در شهرداری تهران هیچ نهادی متولی مسئله فرونشست زمین نیست

آقامیری با بیان اینکه وضعیت تهران در حوزه فرونشست خوب نیست و اگر بخواهیم با همین روند ادامه دهیم، فرونشست زمین در تهران هر روز بیشتر می شود، گفت: اگر کاری نکنیم فرونشست آنقدر ادامه می یابد که زیرساخت های شهری را درگیر می کند و این در حالیست که در شهرداری تهران هیچ نهادی متولی مسئله فرونشست نیست. هر چند که مدیران شهری ادعا می کنند که سازمان مدیریت بحران متولی این مسئله است، اما تا کنون اقدام موثری از این سازمان ندیدیم.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت فرونشست زمین در مناطق چگونه است، گفت: در حال حاضر فرونشست زمین، مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۱ را درگیر کرده است به گونه ای که عمده خسارت ها را در قالب فروریزش می بینیم و به مرور زمان آثار منفی فرونشست دیده می شود و اگر به این پدیده بی توجهی شود قطعا ساختمان ها و تأسیسات شهری را تحت الشعاع قرار می دهد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران افزود: در تلاش هستیم تا یک ماه آینده طرح «فرونشست زمین» در تهران را به صحن شورای شهر بیاوریم تا بررسی شود و در این طرح دستگاه متولی و بودجه اجرای اقدامات نیز دیده شده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.