| کد خبر: 266873 |

ایران، سرزمین فرصت های ترانزیتی

امروزه کریدورهای ترانزیتی از اهمیت بالایی برخوردارند، ایران در تقاطع کریدورها قرار گرفته و راه های دسترسی زیادی دارد که باید از این ظرفیت ها استفاده شود؛ ثبت رشد ۷.۱ درصدی ترانزیت در ۹ ماهه امسال در مقایسه با میانگین عملکرد سالیانه ۱۲ سال گذشته نشان دهنده اهتمام جدی دولت سیزدهم به این مقوله است.

تین نیوز

امروزه کریدورهای ترانزیتی از اهمیت بالایی برخوردارند، ایران در تقاطع کریدورها قرار گرفته و راه های دسترسی زیادی دارد که باید از این ظرفیت ها استفاده شود؛ ثبت رشد ۷.۱ درصدی ترانزیت در ۹ ماهه امسال در مقایسه با میانگین عملکرد سالیانه ۱۲ سال گذشته نشان دهنده اهتمام جدی دولت سیزدهم به این مقوله است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، حمل و نقل به معنای جامع آن شامل مدیریت، زیربنا و روبنا (ناوگان) از نیازهای اساسی جوامع امروزی است، به طوری که در هر کشور برای اعتلای توان اقتصادی، فرهنگی، امنیتـی و سیاسـی، داشـتن شـبکه حمـل و نقلـی گـسترده و قابـل اطمینان از نیازهای اولیه محسوب می شود.

امروزه حمل و نقل یکی از اجزای مهم اقتصاد ملی محسوب می شود و به دلیل داشتن نقش زیربنایی تاثیر فراوانی بـر فرآیند رشد اقتصادی کشور دارد. این بخش دربرگیرنده فعالیت هایی است که به شکلی گسترده در همه زمینه های تولید، توزیع و مصرف کالا و خدمات جریان داشته و در مجموعه فعالیت های اقتصادی نقش غیرقابل انکـاری عهـده دارد. بدون وجود شبکه حمل و نقل، تاسیسات و تجهیزات جانبی و ناوگـان مطلـوب، تـصور رشـد و توسـعه عمـومی کـشور غیرممکن به نظر می رسد.

در رشد و توسعه اقتصاد و تجارت جهانی در مقطع زمانی کنونی و رونـد گـسترش آن نمی توان نقش سیستم های حمل و نقل در بهینه سازی هزینه ها، زمان سفر، سرعت جابه جایی، ایمنی و سطح خدمات ارائه شده را انکار کرد.

رشد و توسـعه اقتـصاد جهـانی، تـلاش کشورها برای استفاده بهینه از توانمندی ها و فرصت های در اختیار و فشرده شدن رقابت در عرصـه هـای جهـانی موجـب شد تا حمل و نقل به واسطه نقش مستقیمی که در کاهش هزینه های تمام شده تولید و دسترسی به بازار و در نهایـت افزایش توان رقابت در عرصه تجارت بین الملل به ویژه برای کشورهای با حجم تجارت خارجی بالا، از جایگاه رفیعی در مدیریت، برنامه ریزی و سرمایه گذاری و حتی تحقیقات برخـوردار شود. تـاثیر چنین ویژگی سبب شده تا نگرش های گذشته نسبت به حمل و نقل تغییر یابد و به حمل ونقل به عنـوان یـک بخـش اقتصادی- خدماتی مهم نگریسته شود.

ایران با توجه با موقعیت مناسبی که در حوزه حمل ونقل بین المللی دارد، می تواند از فرصت ایجاد شده استفاده و نقش عمده ای را در حمل ونقل داخلی و بین المللی ایفا کند.

امروزه کریدورهای ترانزیتی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و همه کشورها به دنبال اختصاص سهم قابل توجهی در این کریدورها هستند، زیرا کریدورهای ترانزیتی می تواند منجر به ایجاد کریدورهای لجستیکی شود که محلی برای مراکز توزیع کالا است و بهره وری این بخش را افزایش می دهد.

ایران در تقاطع کریدورها قرار گرفته است و راه های دسترسی زیادی دارد که باید از این ظرفیت ها استفاده شود.

ایران با ۱۳ کشور دارای مرزهای آبی و زمینی است، به طوری که ۲ هزار و ۵۰۰کیلومتر مرزهای آبی و ۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مرزهای زمینی دارد.

رشد ۳۷ درصدی ترانزیت تا پایان پاییز

برپایه این گزارش، دستاوردهای ترانزیتی کشور و ثبت رکوردهای امیدوارکننده و در برخی موارد جهشی در دولت سیزدهم به ویژه در سال جاری به ثبت رسیده است که در صورت مقایسه آماری با عملکردهای مشابه در بیش از یک دهه گذشته، به نحو شفاف تری قابل بیان است. موضوعی که پیمان های دوجانبه و چندجانبه بین المللی پشت آن است.

در ۹ ماهه امسال شاهد شکسته شدن رکورد حمل بار و ترانزیت در کشور بودیم. ۹۰ درصد این ترانزیت، جاده ای و ۱۰ درصد دیگر ریلی بود، دلیل این مساله نیز جذاب تر بودن و به صرفه تر بودن مسیر جاده به دلیل سوخت ارزان گازوئیل است.

بر اساس آمار موجود در وزارت راه و شهرسازی، در ۹ ماه ابتدایی امسال در مجموع ۱۱ میلیون و ۷۳ هزار و ۸۶۲ تن کالا از کشور ترانزیت شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳۷ درصد افزایش داشته است.

همچنین در این مدت، ترانزیت کالای نفتی و غیرنفتی به ترتیب با عملکرد سه میلیون و ۴۸۴ هزار و ۱۸۱ تن و هفت میلیون و ۵۸۹ هزار و ۶۸۱ تن، به ترتیب افزایش ۷۷.۲۳ و ۲۴.۱ درصدی را در هم سنجی با پارسال رقم زده است.

از مجموع عملکرد فوق، سهم حمل و نقل جاده ای ۹ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۸۶۲ تن و سهم حمل و نقل ریلی یک میلیون و ۱۱۳ هزار تن است که در بخش های جاده ای و ریلی، به ترتیب رشد ۳۹.۲۷ درصدی و ۵.۳۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل محقق شده است.

در آذر ماه امسال و با عملکرد جهش گونه ترانزیت به میزان یک میلیون و ۶۰۷ هزار تن، رشد نقطه به نقطه ۹۳.۴۸ درصدی نسبت به آذر سال قبل ثبت شده است. در این ماه، ترانزیت جاده ای کالاهای نفتی با عملکرد ۵۶۰ هزار و ۲۴۴ تن و ترانزیت جاده ای کالاهای غیرنفتی ۸۷۹ هزار و ۷۵۶ تن و ترانزیت ریلی مجموع کالاهای نفتی و غیرنفتی با عملکرد ۱۶۷ هزار تن است.

بر اساس داده های آمار موجود در وزارت راه و شهرسازی و برگرفته از سامانه های آماری و عملکرد سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، میانگین عملکرد سالیانه مجموع ترانزیت جاده ای و ریلی کشور در ۱۲ سال اخیر (یعنی از سال ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۱) نزدیک به ۱۰ میلیون و ۳۴۰ هزار تن بوده که در ۹ ماه ابتدایی، ترانزیت به میزان ۷.۱ درصد بیش از میانگین عملکرد سالیانه ۱۲ سال گذشته بوده است.

همچنین، ترانزیت کالای نفتی و غیرنفتی در ۹ ماه نخست سال جاری، به ترتیب حدود ۲.۲ درصد و ۱۰.۱ درصد بیش از میانگین عملکرد سالیانه ۱۲ سال گذشته بوده است.

تثبیت روند افزایشی عملکرد ترانزیت در ۲ سال گذشته، شرایط لازم و مساعد را برای جهش ترانزیت کشور در سال های پیش رو به ویژه در سال های برنامه هفتم توسعه کشور فراهم کرده است که با توجه به اقدامات و برنامه های سخت افزاری و نرم افزاری مد نظر در سطح ملی و با محوریت وزارت راه و شهرسازی در چارچوب این برنامه، انتظار می رود در سال های آینده جهش این عملکرد را با توجه به ظرفیت های بالقوه ترانزیتی کشور شاهد باشیم.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟