| کد خبر: 50318 |

تین نیوز | در پی درج گزارشی با عنوان «نارضایتی شدید و انگیزه های رو به زوال مهمانداران ایرلاین محبوب داخلی» در تین نیوز، موضع گیری های متفاوتی از سوی کاربران و مسئولان این شرکت مطرح شد.

به گزارش تین نیوز، پس از درج این گزارش که در تاریخ 31 فروردین 94 منتشر شد، اظهارنظرهای بسیاری از سوی کاربران مطرح شد که این روند همچنان ادامه دارد، این در حالی است که مسئولان این شرکت نسبت به شایعه بودن این خبر تاکید دارند.

علیرغم اینکه در گزارش نارضایتی مهمانداران، اعلام شده بود که این مطلب منعکس کننده دیدگاه های مهمانداران است و تین نیوز خود را موظف می داند که پاسخ مسئولان این شرکت هواپیمایی را درج نماید، لیکن هیچ گونه تلاشی برای پاسخگویی از سوی مسئولان ماهان صورت نگرفت.

همچنین تلاش خبرنگار تین نیوز برای برقراری ارتباط با روابط عمومی شرکت ماهان در نهایت به اینجا رسید که آقای علیاری، مدیر روابط عمومی این شرکت، به علت کسالت امکان پاسخگویی ندارد، و به جای وی کارشناس تبلیغات ماهان و سپس معاون مهندسی و تعمیرات این شرکت نیز توضیحاتی در این خصوص ارایه کردند.

آقای بی نظیر، کارشناس تبلیغات ماهان درباره تایید یا رد خبر اعتراض مهمانداران گفت: وقتی مطلبی بدون ذکر نام و منبع منتشر شود، احتیاجی به پاسخگویی ندارد.

وی افزود: ادعایی از سوی برخی از افراد که خودشان را معرفی نکردند مطرح شده که لزومی به پاسخگویی در این زمینه نیست.

وی علت پاسخ ندادن روابط عمومی را شایعه بودن این موضوع دانست و گفت: اجازه دهید با مدیران صحبت کنم که آیا احتیاجی به توضیح و پاسخ دادن در این زمینه هست یا خیر؟

بر اساس این گزارش فرامرز سروی، معاون مهندسي و تعميرات شركت هواپيمايي ماهان، درباره وضعیت مهمانداران به تین نیوز گفت: مسئولیت اینجانب در حوزه مهندسی و تعمیرات است و با بخش مهمانداران در ارتباط نیستم اما به نظر نمی رسد مشکل خاصی وجود داشته باشد و اگر فردی مشکلی دارد باید با مدیرعامل مطرح و صحبت کند.

وی افزود: مطمئن باشید بسیاری از افراد به اسم مهماندار کامنت گذاشتند در واقع مهماندار نیستند اما با این وجود در صورتی که خودشان را معرفی و حاضر به پذیرش مسئولیت شان باشند، می توان با این افراد صحبت کرد.

همه اینها در حالی است که بسیاری از مهمانداران با واکنش به این موضوع و ابراز اینکه "ما مهمانداران ماهان هستیم" خواستار پیگیری مسئولان این شرکت هستند. آنها علت عدم ذکر اسامی و مشخصات خود را قطع همکاری از سوی شرکت به خاطر احقاق حقوق خود می دانند.

یادآور می شود اساسی ترین موضوعات مطرح شده از سوی مهمانداران هواپیمایی ماهان عدم رعایت عدالت در اجرای قوانین به صورت یکسان، عدم افزایش حقوق، عدم انگیزه کاری نسبت به ارتقای شغلی مطلوب، قراردادهای سه ماه، کمبود زمان استراحت کافی طبق قوانین هوائی و ... است.

با همه این توصیفات، تین نیوز همچنان ضمن ارج نهادن به تلاش های مسئولان و تمامی ایرلاین های داخلی کشور، منتظر پاسخگویی مسئولان شرکت هواپیمایی ماهان است.

برای مشاهده خبر «نارضایتی شدید و انگیزه های رو به زوال مهمانداران ایرلاین محبوب داخلی» اینجا کلیک کنید.

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

 • ali 0 0

  سلام. مگه افراد غیر مهماندار بیکارن که دلشون واسه مهماندارا بسوزه و الکی بیان کامنت بزارن؟ هیچ شرکتی زیر باره این حرفا نمیره و مجبوره بگه اینا شایعه است. اینهمه نامه اعتراض نوشتیم هم حتما کار مهماندارا نبوده و چند نفر تو خیابون پیدا کردیم امضا کردن. آقای فرامرزسروی شما تو پروازا نیستی و اندازه ما زحمت نمیکشی و مثل ما حقوق نمیگیری واسه همین میگید مشکل خاصی نیست و همه چی خوبه

 • 0 0

  سلام، کسانی که مشکل را مطرح نموده اند علی القاعده مهماندار هستند وگرنه تین نیوز یک دروغ را منتشر کرده! اما آنهایی که زیر مطلب یادداشت و اصطلاحا کامنت گذاشته اند ممکن است بعضی از آنها مهماندار نباشند! با این نگاه خبر مشکل بعضی از مهماندار ان هست و عدم پاسخگوی ماهان نشانه عدم اعتماد به نفس ماهان است!

 • امیر 0 0

  آقای سروی مگه کسی که مهماندار نباشه از جزئیات کاری ما خبر داره؟ یا اسم مدیر و رییس رو میدونه؟ واسه توجیحه خوردن حق مهماندارا حرف دیگه ای نبود بزنید؟؟؟؟ افراد غیر مهماندار اصلا از کار ما چی میدونن؟ واسه ما کسر شان میشه بریم از وضعیت کاریمون به بقیه بگیم. اینبارم دیگه مجبور شدیم این خبر رو نشر کنیم چون واقعا حقمون داره تو جیب یه عده میره

 • ali 0 0

  حتما حقوق کم و کیف های پروازی هم که ازمون گرفتن شایعه است و افراد غیر مهماندار اینار و میدونن

 • قند علی عضو هیئت مدیره گروه نو اندیشان گوشه نشین 0 0

  مهماندار ناراضی خودش را معرفه کنه تا از شرکت بندازیش بیرون این کلکا دیگه قدیمی شده ثروت ماهان نباید برای یکی باغ لواسان بسازه و دیگری محتاج پرداخت کرایه خانه ۴۰ متری تو جنوب تهران باشه آخ اگه فقط من را ۶ ماه تو مصدر یکی از ارگانهای نظارتی قار می دادند چه به روز حرام خواران که نمی آوردم

 • 0 0

  آقای وزیر راه شهروند مدار لطفا یک تذکر خشک و خالی در راستای پاسخگوی به شرکت دوست و برادر ماهان ابلاغ فرمایند البته ببخشید ها

 • 0 0

  به نظر من مهمانداران محترم باید یک نامه بدون نام به قسمت بازرسی وزارت کار ارسال کنند. این جماعتی که بنده میشناسم به این راحتی حق و حقوق ما را نمی دهند

 • ابلیس 0 0

  من اگه جای این مهمانداران بودم مشکل خودم را مثل بعضی از مهمان داران هما با کش رفتن اقلام پذیرای مسافر و پتوی پرواز و حتی قاچاق کالا از سایر کشورها حل می کردم پنیر تبریز می بردم لندن و از مالزی و هند گوشی و تبلت وارد کشور میکردم میل خودتونه

 • مهماندار ماهان 1 0

  واقعا برای ماهان متاسفم که مثل کبک سرش را زیر برف کرده و فکر میکنه بقیه هم نمیفهمند آقای عرب نژاد از شما دیگه انتظار نداشتم همه فکر میکنند شما خبر ندارید و با بقیه فرق میکنید. ولی ما اشتباه میکنیم برای ماهان شرم آوره آقای مهندس…

 • مهماندار ماهان 0 0

  واقعا برای ماهان متاسفم که مثل کبک سرش را زیر برف کرده و فکر میکنه بقیه هم نمیفهمند آقای عرب نژاد از شما دیگه انتظار نداشتم همه فکر میکنند شما خبر ندارید و با بقیه فرق میکنید. ولی ما اشتباه میکنیم برای ماهان شرم آوره آقای مهندس…

 • مهماندار ایران ایر 0 1

  مدیریت ماهان میخواهد کارش را به زور پیش ببرد ولی به نظر می رسد اینجا دیگر آخر کار است زمانی که صدای مهماندار یک شرکت هوایی در بیاید نشان از ضعف و ناکارآمدی سیستم آن شرکت است. اگر چه می دانیم در یک کشور جهان سوم زندگی می کنیم با این حال گواه این مسئله نیست که مسئولین شرکتها هر گونه که می خواهند با کارمندانشان رفتار کنند. همین مدیریت ماهان با مشاوره های بیجای خود به مدیران ایران ایر(که از دوستان خود هستند) تمام سیاستهای غلط این شرکت را در ایران ایر پیاده می کند. بنده نیز ضمن تایید صحبتهای مهمانداران ماهان که از نزدیک مطلع هستم تاکید می کنم که مدیران این دو شرکت به دنبال داشتن مهماندارانی متخصص نیستند و شدیدا در مقابل این مسئله ایستادگی می کنند تا بدین وسیله بتوانند حق و حقوق این قشر زحمتکش را در هر جایی که بخواهند پایمال کنند. ما نیاز به یک کانون مهمانداری داریم. کانونی که چند سال پیش به بهانه پرداختن به مسائل سیاسی آنرا از مهمانداران ایران ایر گرفتند و پلمپ نمودند. صدای ما با این تریبونهای ضعیف به جایی نمی رسد.

 • رضا 0 0

  من رضا فرزین فرد شماره پرسنلی ۹۱۱۰۸۰ کملا ناراضی م و همه چی رو تائید میکنم

 • مهماندار 0 0

  حکایت اون دادشمونه که مى گفت اینها خس و خاشاکن

 • خلبان بازنشسته ماهان 0 0

  همین مهمانداران وقتی در عدم گزارش تخلفات به نفع روسا سکوت کرده بودند امروز شعله اتش دامن خودشان را گرفته! در کاکپیت وقتی قفل شد و خلبان وکمک خلبان بیرون بودند و کار به تبر کشید چرا در عدم کشف حقیقت به ظالم کمک کردید امروز روز انتقام الهی است.

 • 0 0

  فابل توجه دوستان عزیز قضایی عرب نژاد انقدر پارتی دانه درشت دارد که کسی با ایشان کاری ندارد. ولی قهر خدا پارتی مارتی نمیشناسد.

 • امیر 0 0

  واقعا شرم اور است که ماهان حقوق و مزایا مهمانداران خودش رو براحتی زیر پا گذاشته و خواهد گذاشت!!! شایعه؟

 • 0 0

  من مهماندار ماهانم کاملا ناراضیم کی گفته این کامنتا مهماندار نیستم. اصلا به اقای سروی چه ارتباطی داره که جواب میده مگه شما در واحد خدمات پرواز سمتی دارید که از شرکت دفاع می کنید و اینهمه مهمانداره محترمو دروغگو جلوه می دید. شما خیلی زرنگی برو واحدخودتو درست کن که اینقدر کارمندات ازت … که … … می کنند.

 • مهماندار ماهان 0 0

  با عرض سلام خدمت دوستای گلم و همه همکارای گلِ. شرکتمون خیلی خوب بود من عاشق ماهن بودم ولی با روی کار امدن افای دکتر … که یه ادم. کاملن بی سواد هستش و گذاشتن قانون های الکی عوض کردن فلایت بگا و و و و و کل شرکت را خراب کرد و ما خواستار برکناری ایشان هستیم و من متمعنم که اگه ایشان بر کنار شود همه چیز درست میشود. هرکی موافقه بگه نظرشوووو

 • mehmandar 0 0

  سلام اگر … و چند نفر دیگه بر کنار شوند همه چیز درست میشود

 • cabin crew 0 0

  من از مهمانداران ماهان هستم تمامی اعتراضات درسته. ما و همه همکاران معترضیم. اقای سروی هم هیچ ربطی به واحد خدمات پرواز نداره که نظر میدن. به وقتش هویت همه ی ما هم مشخص میشه.

 • مهماندار یکم 0 0

  با سلام منم مهمانداره ماهان هستم ولی کاش نبودم. از کار این جماعت ادم به دین و ایمان خودشم شک میکنه اخه خدا نشناسا خودتونو که نمیتونین فریب بدین این سمت ها واسه کسی نمونده واسه شما هم … ایشالاه که خرج دوا دکتر بدین ایشالاه که سر خانوادتون بیاد من که راضی نیستم.

 • مهماندار یکم 0 0

  با سلام منم مهمانداره ماهان هستم ولی کاش نبودم. از کار این جماعت ادم به دین و ایمان خودشم شک میکنه اخه خدا نشناسا خودتونو که نمیتونین فریب بدین این سمت ها واسه کسی نمونده واسه شما هم … ایشالاه که خرج دوا دکتر بدین ایشالاه که سر خانوادتون بیاد من که راضی نیستم.

 • به خدا من مهماندار ماهانم 0 0

  با سلام و درور بی پایان بر شرف تین نیوز آقای مهندس خودشون پاسخ خودشون رو دادن ولی من متوجه نشدم وقتی کاری در حیطه اختیار جنابعالی نیست چرا اظهار نظر میفرمایید. ضمنا فیش های حقوقی موجوده، مستندات رو به تین نیوز ارائه میدیم تا منتشر کنن مدیران ماهان کسالت ندارن، متاسفانه دچار ناشنوایی مزمن هستند.

 • مهماندار ماهان 0 0

  در درجه اول، باید از تین نیوز بابت پیگیری تشکر کنم، ثانیا متاسفانه در ایران باب شده که هرکسی خودش رو محق میدونه که در خصوص هر زمینه ای نظر بده، مثل همین مطلب، که ایشون مطمعنا حتی نمیدونن ما چقدر حقوق میگیریم که راضی هستیم یا خیر، چرا؟ چون ایشون که پستش در قسمت مهندسی و تعمیراته بابت وارد کردن قطعات و دلالی کلی داره سود میکنه، پس باید هم بدون خبر از همه جا درخصوص واحدی نظر بده که حتی کوچکترین اطلاعاتی از اون واحد نداره، تنها این نیست، جناب خلبان ش، که یک خلبان این کشور هستند و در واحد خدمات پرواز ماهان سمت دارن و این واحد را به پادگان تبدیل کرده اند حتی نمیدونن که ناوگان BAe شرکت چه تعدادی هست! - بنده در جلسه ای که تهمتی ناروا به بنده زده بودند متوجه این قضیه شدم، و اینکه حتی ایشان با توجه به اینکه بنده متاهل هم هستم، گفتند که چطور با حقوق مهمانداری زندگی میکنی! مگر شغل دومی نداری؟ که بازهم نابخردی و بی اطلاعی ایشان را میرساند و اینکه میدانند حقوق یک مهماندار که درآمدی در حدود ماهانه ۱۰۰ میلیارد برای شرکت رقم میزند، به چه میزانی کم است - پس از این دست بی اطلاعی ها درشرکت زیاده، چون درآمدهای کلان دارند و از بقل ما مهمانداران به اینجا رسیده اند، و مهماندار برایشان کوچکترین ارزشی نداره، فکر کنم به جایی برسیم که شعار «… بیچاره بازهم میگی نواره!» مجددا زنده شود! سرتان را تا کمر در برف کنید.

 • crew۰۰۷ 0 0

  اونایی که میگن این خبر شایعه هست روز ۲۴ فروردین که حدود ۱۲۰ مهماندار به نشانه ی اعتراض جلوی برج ماهان واحد خدمات پرواز جمع شده بودن با ترس از مهماندارا خواستن که اعتراضشون بنویسن امضا کنن و زود برن تا اسم ماهان خراب نشه، بعدشم شایعه درست کردن که اونایی که اسم امضا شماره پرسونلیشون زیر نامه هست اخراج میشن از این حرفای تهدید امیز…واقعا شرم اوره امیدوارم خدا جواب این ظلم بده

 • crew۰۰۷ 0 0

  اونایی که میگن این خبر شایعه هست روز ۲۴ فروردین که حدود ۱۲۰ مهماندار به نشانه ی اعتراض جلوی برج ماهان واحد خدمات پرواز جمع شده بودن با ترس از مهماندارا خواستن که اعتراضشون بنویسن امضا کنن و زود برن تا اسم ماهان خراب نشه، بعدشم شایعه درست کردن که اونایی که اسم امضا شماره پرسونلیشون زیر نامه هست اخراج میشن از این حرفای تهدید امیز…واقعا شرم اوره امیدوارم خدا جواب این ظلم بده

 • محمد 0 0

  من محمد هستم مهماندار سابق ماهان که به خاطر رفتار زشت مجموعه خدمات پرواز و مشاهده ی تضییع حقوق خود و سایر همکارانم که اغلب به خاطر شرایط نامناسب کاری شرایط ابراز اعتراض خود را ندارند. سازمان ماهان را ترک کردم. در زیر به اختصار پاره ای از رفتارهای خلاف قانون مسیولین خدمات پرواز هواپیمایی ماهان را ذکر میکنم. توهین به شخصیت مهمانداران توسط مسیولین خدمات پرواز به خاطر مسایل جزیی و واهی.. بعنوان مثال اینجانب به خاطر اینکه نیم تگم شکسته بود و نیم تگ نداشتم چندین روز گراند شدم. مجبور کردن مهمانداران به امضای قراردادهایی که فاقد امضای شخصی حقیقی یا حقوقی است و لاجرم به صورت یکطرفه امضا میشود و فاقد ارزش حقوقی است چنانچه اخیرا قراردادهای یکساله لغو و مجددا قراردادهای سه ماهه در اختیار مهمانداران قرار گرفت.. در واقع قراردادهای یک ساله به صورت یکطرفه فسخ شد!!! وضع قوانین من دراوردی همچون توزیع کیف های پروازی که شباهت عجیب به کیف های طفلان دبستانی دارد و توهینی علنی به شان مهمانداران است. پرداخت دستمزدهایی ناچیز و با تاخیر به مهماندارانی که با در دست گرفتن جان خود بر کف به قبول زحمات طاقت فرسا در ارتفاعات میپردازند بوجود اوردن جو ارعاب و تهدید به اخراج در میان مهمانداران که منجربه عدم اعتماد به نفس و خمودگی روحی و پرخاشگری در میان مهمانداران شده است. گرفتن سفته های ملیونی از مهمانداران که آنها را ملتزم به کنار امدن با شرایط ازاردهنده ی کار میکند. در پایان اظهار میدارم در صورت تمایل این سایت حاضر به مصاحبه با این سایت خواهم بود. در اینصورت میتوانید از نام بنده هم استفاده نمایید. تا جوابی دندانشکن به اقایانی باشد که میگویند مطالب سایت تین بدون نانم و منبع است.. از مسیولین خبری سایت درخواست میکنم در صورت تمایل با ایمیل اینجانب مکاتبه کنند.

 • مهماندار ماهان 0 0

  اینطور که معلومه مسئولان ماهان قصد ندارند به اعتراض ما رسیدگی کنند وما هم باید از طریق فرستادن عکس و فیلم به شبکه من وتو مسئولان ماهان را مجبور به رسیدگی به اعتراضماتمان کنیم.

 • فعال حوزه هوایی 0 0

  مشکل سازمان ضعیف کشوری است که ماهان جولان میدهد، جهانگیریان باید برود. مدیر توانمند بیاید. حقوق مهمانداران باید مشخص شود. سازمان موظف است شرایطی درست کند که استرس در خدمه پرواز کاهش یابد. اگر رییسی توانمند به سازمان بیاید اوضاع درست میشود.

 • محمد 0 0

  شما آقایی که میگی خلبان بازنشسته ماهانی وقتی چیزیو نمیدونید الکی حرف نزنید شما که کاپیت خوندی نمیدونی که جای تبر تو کاکپیته پس چطور این ۲ تا خلبان بیرون بودن بعد تبرم با خودشون بردن بیرون!وقتی از چیزی خبر نداری بیخود به مهمانداره بیچاره انگ نچسبون عشق و حالتونو کردید پوله گنده حقوق گنده گرفتی رفتی، اونوقت به مهماندارای زحمت کش اینجوری بی احترامی میکنید، خدا ایشالا اونایی که ناحق میگن و به زمین میزنه از زمین خوردن اون مهماندار صادق چیزی به شما نمیرسه، این واسه شما خلبان بازنشسته ماهان، حالا شما مثلا آقای مهندس مهمانداره ماهان اینقد سرش شلوغه که به این خاله بازیایی که شما میگی نمیرسه اومده دردشو گفته شما خوب بهت میرسن نبایدم تایید کنی اگه یه روز لنگ نون شبت شدی یاده این حرفای ناحقت در مورده مهماندارای ماهان بیفت. آقای عرب نژاد اگه میشنوید بدونید که خیلی کارا بدون هماهنگی شما انجام میشه که به نفع مهماندارای شما نیست و از اونجایی که شرکت جلوه ی اصلیش و اصله درآمد زاییش بسته به مهماداراشه لطفا رسیدگی کنید. ایشالا که درپناه حق باشید.

 • محمد 0 0

  شما آقایی که میگی خلبان بازنشسته ماهانی وقتی چیزیو نمیدونید الکی حرف نزنید شما که کاپیت خوندی نمیدونی که جای تبر تو کاکپیته پس چطور این ۲ تا خلبان بیرون بودن بعد تبرم با خودشون بردن بیرون!وقتی از چیزی خبر نداری بیخود به مهمانداره بیچاره انگ نچسبون عشق و حالتونو کردید پوله گنده حقوق گنده گرفتی رفتی، اونوقت به مهماندارای زحمت کش اینجوری بی احترامی میکنید، خدا ایشالا اونایی که ناحق میگن و به زمین میزنه از زمین خوردن اون مهماندار صادق چیزی به شما نمیرسه، این واسه شما خلبان بازنشسته ماهان، حالا شما مثلا آقای مهندس مهمانداره ماهان اینقد سرش شلوغه که به این خاله بازیایی که شما میگی نمیرسه اومده دردشو گفته شما خوب بهت میرسن نبایدم تایید کنی اگه یه روز لنگ نون شبت شدی یاده این حرفای ناحقت در مورده مهماندارای ماهان بیفت. آقای عرب نژاد اگه میشنوید بدونید که خیلی کارا بدون هماهنگی شما انجام میشه که به نفع مهماندارای شما نیست و از اونجایی که شرکت جلوه ی اصلیش و اصله درآمد زاییش بسته به مهماداراشه لطفا رسیدگی کنید. ایشالا که درپناه حق باشید.

 • 0 0

  مهماندار ما حقمون میخوایم حق بی خوابی ها حق ترس و وحشت ها حق برخورد بد مسافر حق جوانی از دست رفته حق موهای سفید بر اثر استرس همه حرف ها حقیقت داره ماهان زورگو برای پیش بردن کار خودش، هم کر شده هم کور

 • محمد 0 0

  شما آقایی که میگی خلبان بازنشسته ماهانی وقتی چیزیو نمیدونید الکی حرف نزنید شما که کاپیت خوندی نمیدونی که جای تبر تو کاکپیته پس چطور این ۲ تا خلبان بیرون بودن بعد تبرم با خودشون بردن بیرون!وقتی از چیزی خبر نداری بیخود به مهمانداره بیچاره انگ نچسبون عشق و حالتونو کردید پوله گنده حقوق گنده گرفتی رفتی، اونوقت به مهماندارای زحمت کش اینجوری بی احترامی میکنید، خدا ایشالا اونایی که ناحق میگن و به زمین میزنه از زمین خوردن اون مهماندار صادق چیزی به شما نمیرسه، این واسه شما خلبان بازنشسته ماهان، حالا شما مثلا آقای مهندس مهمانداره ماهان اینقد سرش شلوغه که به این خاله بازیایی که شما میگی نمیرسه اومده دردشو گفته شما خوب بهت میرسن نبایدم تایید کنی اگه یه روز لنگ نون شبت شدی یاده این حرفای ناحقت در مورده مهماندارای ماهان بیفت. آقای عرب نژاد اگه میشنوید بدونید که خیلی کارا بدون هماهنگی شما انجام میشه که به نفع مهماندارای شما نیست و از اونجایی که شرکت جلوه ی اصلیش و اصله درآمد زاییش بسته به مهماداراشه لطفا رسیدگی کنید. ایشالا که درپناه حق باشید.

 • مهماندار ماهان 0 0

  تحت فشار قرار دادن مهماندارها در موقعیت های سنگین به قیمت اینکه بخواد برند ماهان رو در داخل کشور یا شاید خارج از کشور با مسیر های پرواز های سخت هر روز بیشتر میشه. واسه اینکه مسافر رو راضی نگه داره حاضر کرو پروازی رو فدای مسافری کنه که حتی حداقل فرهنگ پروازی رو هم نداره چرا… زندگی ما شبیه به زندگی رباطهای کامپیوتری شده با حداقل امکانات، تسهیلات و …

 • ستمدیده 0 0

  نام حضرت حق با سلام من هم خودم یکی از مهمانداران ماهان ایر هستم که به دلیل نبود فرصت شغلی با مدرک کارشناسی نرم افزار رایانه جذب این شرکت شدم. تمام مطالبی رو که شما اعلام کردین کاملا درست هست و شکی در ساعات پروازی بسیار بالا نبود استراحت کافی نداشتن شان و منزلت انسانی و همچنین کاری و از همه مهمتر حقوق بسیار پایین در مقایسه با خلبان های پروازی و سایر ایرلاین های داخلی و خارجی باعثبوجووود آمدن بسیاری از مشکلات جدی برای من و همکاران من شده. ایشان بجای ماست مالی کردن حقایق و به سخره گرفتن مطالب به وجدان نداشته شون رجوع کنن و کمی از حال و احوالاتشون خجالت بکشن. امان از روزی که قهر پروردگار مهربان دودمان شما و خانواده های شمارو بخاطر این همه ظلم و جفایی که میکنید به باد بده. با تشکر

 • مهماندار واقعی ورودی ٨٨ ماهان 0 0

  من از مهماندارای ناراضی ورودی سال ٨٨هستم همه میدونن محیط خفقان حاکمه، زمانی که یکی از همکاران در مورد تحویل دادن کیف پروازی به کارگو و تحویل گرفتن اون در فرودگاه مقصد، در یکی از شبکه های اجتماعی اعتراض میکنه و از طرف کاپیتان … دستور به اخراج همکارمون میدن، توقع نداشته باشید خودمون رو معرفی کنیم جناب آقای سروی و سایر دوستان، ولی یقین بدونید اگر بستر فراهم باشه خودمون رو معرفی می کنیم. دوست عزیز " آقای سروی " من مهماندار ماهانم شاید شما مسئول … نباشی.

 • مهماندار 0 0

  متاسفانه این روزها شرکتها فقط و فقط به فکر منافع خودشون هستند و بس. " افسوس که این مزرعه را آب گرفته دهقان مصیبت زده را خواب گرفته… " ولی من هنوز به روزهای خوب و بهتر از این امیدوارم. خدارو چه دیدی…

 • جوانی تباه شده من در کار مهمانداری 0 0

  به نام خدا با عرض سلام خدمت کلیه همکاران و مدیر عامل خوب و عزیز ماهان تمامی نظرات دوستان که حدود ده صفحه تا امشب شده و اصل خبر مورد تایید من و کلیه همکارانم است بسیار درد اور و ستودنیست جناب مدیر عامل درسته که شما بقولی سرتان شلوغ است و وقت نمیکنید و شاید صلاح نمیدانید با ما جلسه داشته باشید و یا ما لایق نیستیم اما لاذمه کار مثبت هر شرکتی برقراری رابطه مستقیم بین کارمند و کارفرماست! لااقل یک بار در سال! ما مهمانداران شما که با هزار امید و آرزو در این رشته مشغول به کاریم در این سالیان بسیار سختی کشیده و زخم زبان شنیده ایم و خدا میداند که پروازها چه به سر جسم و روحمان آورده! دوستان شما در بالا گفته اند که اعتراضی نیست و این یک شایعه است و همه چیز مرتب است! اما شما که بهتر میدانید چند صد نفر در این سالها به دلیل مریضی استعفا داده اند! ایا این خود نشان دهنده اعتراض به جای ما مهمانداران که در سن جوانی کمر درد و پا درد گرفته ایم و بخاطر پروازهای شب و استراحت بسیار اندک دچار افسردگی شده ایم نیست! آیا این حق ما نیست که بعد از اینکه اینهمه سعی کردیم صدایمان به گوشتان برسد و نرسید و خلاصه گوشمالیمان دادند از این گونه راهها و راههای دیگر پیش رو استفاده کنیم؟ که دوستان شما بنای بر تهدید و وحشت افکنی گرقته اند و این نیروهای جوان و امیدوار به اینده را نا امید میکنند؟! مگر ما چه خواسته ایم مسلمانان؟ مگر ما شیعه و هموطن و یکی از اقشار زحمت کش این جامعه نیستیم؟ گیریم امروز هم خواسته ما را سرکوب و بر روی ان درپوش گذاشتید و همه ما را اخراج کردید فردا چه میکنید؟ ایا فکر میکنید نیروهای جدید الورود دنبال حق قانونی خودشان نخواهند بود؟ همانطوری که همکنون دایه دار این کار بر عهده تعداد زیادی از افراد جدید الورود است که تا کنون بالغ بر چند صد امضاء از جانب ایشان و دوستانشان جمع شده! تا کی میخواهید زور بگوئید؟ شما مهماندار برای انجام پروازتان میخواهید درست!! اما باید حق و حقوق او را با این همه خستگی پرواز و مواجهه با خطرات و امراض و …(قانونی) و همچون دیگر ایرلاینها بدهید! اما شما مهماندار نمیخواهید و برده میخواهید! و الا سی میلیون چک و سفته و تعهد ده ساله نمیگرفتید که نه راه پس داشته باشیم و نه راه پیش! فیش حقوقی چندین ساله ما معرف دردیست که از شما داریم! وقتی برای حمع کردن ۹۰ تا ۱۰۰ساعت پرواز در همین شب عید بارها با اتوبوس ما را راهی زنجان و همدان کردید و ساعت دو نیمه شب تا هفت شب برای انحام دیگر پروازهای خارجی که درگیر مان کردید و در اخر اینطور از خجالتمان درامدید دیگر طاقتمان تاق شد! این برای بار اول شما نیست و نخواهد بود! میگویند ماهان بهترین ایرلاین است برای مهمانداران و بهترین ماشین زیر پای ماست و … ایا این برای تبلیغ خود شرکت نیست! القصه و مخلص کلام حاج آقا عرب نژاد بزرگوار و عزیز شما را به غیرت و شرف و ابرویتان آقائی کنید و در خصوص این سه مشکل اساسی ما که شامل(افزایش حقوق و رست کافی و برنامه نویسی) ا ست با یک تیم خوب از کارشناسان مشورت و در نهایت برطرف نمائید و به دوستان زیر دست خود منجمله قائم مقام محترم و معاونت مسافر بفرمائید اینقدر ما را ادیت نکنند و برای ما شخصیت قائل بشوند, و همچنین از مدیر خدمات پرواز خواستاریم که سرگروه هایی که در طول این دو سال دل ما را خون کرده اند را با افراد لایق تعویض نمایند تصویب کنید که کلا ما کیف هم به پرواز نبریم که اینقدر بقول آقای دکتر دزدی نشود نخواستیم اقا …شرف هم چیز خوبیست فقط سه مشکل داریم و السلام خسته نباشید

 • بخدایی که نمیشناسین مهماندار ماهان 0 0

  خوش بحال مهمانداری که با جیب تهی و دست خالی اینهمه طرفدار بیکار داره که به رسم دلسوزی میان مشکلاتی که حریم خصوصی مهماندار هست رو و حنی مسافر کثیراسفر کامنت گذاشته که دلیل سرد رفتاری جدید مهماندارای ماهان رو الان فهمیده و نمیدونسته، این افراد مجهول الهویت میدونستن و نوشتن.. خیر…اینها همون مهماندارای هستن که بعد از کار سخت و سرباز گونه و بیگاری به عشق اومدن خونه ان که بیان با چشمای قرمز و بدن کوفته بمنتظر یک جواب باشن از یه مسءول مرتبط…به البته حق با اقایون کبک صفت هم هست چون راست میگن مهماندار نیستن البته که تعداد زیادی از مسافران کثیرالسفر هم نوشتن که بعد از خوندن این مطالب و یا قبلش بخاطر رفتار ملال اور و مصنوعی مهمانداران خسته ماهان رو ترک کردن…بخاطر باغات لواسان و خودروهای لوکس خودتونم و منشی های لعاب دار و برق افتادنوم که شده کشتی پولسازتون رو از غرق شدن نجات بدید …عشق

 • مهماندار 0 0

  چرا با کاپیتان شکرایی که رییس کل خدمات پرواز هستند یا اقای مهرپوریان صحبت نمیکنید، ازشون بپرسید شما چه تجربه ی مهمانداری دارید که حالا اومدید زمام مدیریت مهمانداران رو با ازمون و خطا پیش میبرید، توی ماهان فقط به خلبان میرسن، پروازای طولانی دوتا دوتا خلبان میزارن اما بی خوابی و ازار دادن مهماندار براشون مهم نیست، تا حدی که توی کارهای کترینگ و کلینر هم دارن از مهمانداراشون استفاده میکنن، هرروز دنبال راهی هستند واسه بهره کشی بیشتر از مهماندارا، بعد از گذر سنی از ۳۵ سال هم به یه بهونه هایی عذر مهماندار رو از پرواز میخوان و اروم اروم کنارش میزارن

 • مهماندار ماهان 0 0

  من مهماندار ماهان نیستم ولی میدونم حقوق اسفند رو به اسم ۲۵ روزه بودن ۴۰ درصد کم کردن. من مهماندار ماهان نیستم اما میدونم پردیوم پروازهای امثال حج رو که حق مهماندارهاست شرکت بالا میکشه. من مهماندار ماهان نیستم ولی میدونم کیف های پروازی رو اونطور دلشون میخواست تغییر دادن تا آبروی مهماندار ماهان بره. من مهماندار ماهان نیستم ولی میدونم قرار لباس های جدید آقایون دوباره جلیقه داشته باشه فقط به دلیل اینکه در حال حاضر این لباس ها خیلی شبیه به لباس کاکپیت هست. من مهماندار ماهان نیستم ولی میدونم معیارهای زمینی شدن در این معاونت چیه. من مهماندار ماهان نیستم ولی آقای … رو میشناسم و معیا های ایشون رو هم میدونم!!! من مهماندار ماهان نیستم ولی کسانی رو میشناسم که خارج از نوبت انواع پرواز های دلاری و اقامتی ها مدت دار رو تجربه می کنند. من مهماندار ماهان نیستم ولی میدونم آقایی به نام … به عنوان دکتر بی هیچ منطقی شخصیت بچه ها رو زیر پا میزاره. من مهمادار ماهان نیستم ولی میدونم تو برنامه روزهایی به نام خونه خالی وجوود داره که هیچ فرقی با استندبای نداره و اگر تماسی از شرکت گرفته بشه و نتونی خودتو آماده کنی بعدها تو برنامه تلافی میشه. من مهماندار ماهان نیستم ولی سرفلیت های بی سوادی رو میشناسم که از فرستادن یه اس ام اس انگلیسی عاجز هستن و ترکیبی از فارسی و انگلیسی رو به شکل خنده داری ارسال می کنن. من مهماندار ماهان نیستم ولی میدونم در جواب اعتراضم قرارداد سه ماهم تمدید نخواهد شد. من مهماندار ماهان نیستم ولی خیلی اطلاعات دیگه از نامردیهای این جماعت دارم.

 • ف. ی. مهماندار ماهان 0 0

  آقای سروی عزیز، شما و افراد زیر دست شمابهتر از هر شخص دیگه ای میدونن که مهمانداران چقدر زحمت میکشن و از چه مزایایی که شما و همکارانتون برخوردار هستید بهره نمیبرند در صورتیکه کار کارکنان شما در پرواز مخصوصا خارجی خوردن و خوابیدنه و این مهمانداره که باید شب تا صبح بیدار بمونه و به فرمایشات مهندسین پرواز پاسخگو باشه و اگر کمی بدلیل فشردگی و سنگینی سرویس بیزینس کلاس تاخیر در دادن سرویس به مهندس پرواز ایجاد بشه، اونوقته که از همه طرف مهماندار بیچاره باید حرف بشنوه، اونوقت حقوقش حتی نصف حقوق مهندسها هم نیست حتی مزایایی هم نداره قراردادها یه ماهه شده بلیط رایگان که حق مسلمه مهمانداره به دوتا کاهش پیدا کرده فلایت بگ ها که به نحوی پرستیژ مهماندار بود برداشته شد تهمت دزدی زده شد به هر نحوی از همه طرف برای مهماندار گزارش داده میشه حتی کلینرو کترینگ هم میتونه گرزارش بده و از ارزیابی عملکرد مهمانداران کم بشه، این شرکت شده شبیه به یک مرکز جاسوسی بجای crm زیراب زنی در اون جا باز کرده من نمیدونم شما در مورد مهماندار چی فکر میکنید اما مهماندار ادمه شخصیت داره ما داریم جوونیمونو میذاریم ولی شرکت داره عمر ما رو به هدر میده شرکت بترسه از روزی که مهمانداراش بخوان مثل لوفتانزا اعتصاب کنن اونوقت نمیتونه بگه از شرکت تا کرج با دمپایی وایستادن که تو ماهان استخدام بشن

 • محسن 0 0

  با استناد به قانون کار مصوبه سال١٣۶٩ فصل دوم مواد ٧ تا٣٢ موضوع امنیت شغلی و همجنین اصل ٢٣ قانون اساسی حیثیت، جان، حقوق، و شغل افراد از تعرض مصون است جناب اقای سروی. و جه بسا اکر همکاران من از این قوانین مطلع بودند یقینا واهمه ای از درج نامشون نداشتند.

 • شایعه گستر 0 0

  یکی رو تو ده راه نمی دادند. سراغ کدخدا رو می گرفت!!!! کارشناس تبلیغات ماهان و معاون مهندسی و تعمیرات که هر کسی که کوچکترین دانشی در مورد کار هواپیمایی داشته باشه و یا حتی کار اداری می تونه بفهمه در موضوع در حال بحث، نه دستی دارند، نه دانشی و نه حتی ربطی(با توجه به شرح وظیفه شغلی) چطور می تونن پاسخگوی این مشکلات باشند. و باز از مسولان مرتبط خبری دریافت نمیشه. دوستان عزیز اگر به جای اظهار نظر، فقط به کارهای که باید انجام بدند می رسند کار ماهان به اینجا نمی کشید. مشکل دخول آدمای نامرتبط در کارهای مرتبط در ماهان و ایران بیداد میکنه!!!!

 • 0 0

  این برخورد ماهان توهین و بی اعتنایی به افکار عمومی و برخورد درست و پاسخگویی با حتی یک نفر معترض است!!! حیف اسم ماهان که با بی تدبیری برخی وجهه آن به راحتی خرابی می شود.

 • مهماندار ماهان 0 0

  من نمیدونم مسوول تبلیغات و معاون تعمیرات چرا باید بیااد به خودش اجازه بده در مورد شرایط مهمانداران اظهار نظر کنه!!! شده مثل شرایط فعلی ما تو شرکت که روانشناس میاد در مورد ریز ترین موارد شغلی ما قانون وضع میکنه. نظرات کاملا اشتباهش خیلی جالب تبدیل به قانونهایی میشه که ما مجبور به انجامش میشیم. بدون اینکه تاحالا یک لگ پرواز به عنوان مهماندار انجام داده باشه

 • مهماندار ناراضی 0 0

  مهماندار این شرکت که میگه بیان کسانی که توضیح گذاشتن اسمشون و بنویسن اینا همان هایی هستند که بچه ها را از نان خوردن انداختن و گفتن همین که هست میخوای، بخوا نمی خوای خداحافظ من مهماندار از کار خودم خبر دارم میشه این همه نظر از افراد مختلف برای کسی باشه که مهماندار نباشه و از این کار خبر داشته باشه من از شرایط بقیه کارها مگه خبر دارم همه دنیا روزی خواهند فهمید که ماهان یک ایرلاین محبوب بین مردم همه چی رو مدیون مهماندار هست و مهمانداری که به هیچ عنوان از طرف شرکت حمایت نمیشه و از مهماندار دارن سوء استفاده میکنن مهماندار در تمام دنیا یعنی امنیت مسافر در صورتی که در ماهان چیز دیگه ای تعریف شده الان برای چی مهماندارهای آقا می بایست جلیقه به تن کنن در کل دنیا، مهماندار آقا فقط پیراهن سفید و شلوار مشکی است چرا می بایست در یک دوره در سرویس پذیرایی بخش بیزینس کلاس نان سنگگ داده شود کجای دنیا فسنجون و حلیم به مسافر میدن سرویس یعنی ایجاد یک سرگرمی موقت برای مسافر تا مدت زمان پرواز را کمتر احساس کند قرار نیست نایب و البرز تو پرواز باشه مهماندار برای امنیت پرواز هست نه چیز دیگری وقتی به ما اعلام میکنن در جریان باشید چرخ هواپیما باز نمیشه، آماده فرود اظطراری باشید و مسافر نمیدونه چه فشاری به مهماندار هست در عین حالی که به مسافر لبخند میزنه تا متوجه نشه مهماندار جان مسافر را نجات میدهد یا جلیقه و فسنجان یک میلیون و چهارصد برای نجات جان مسافر و استرس مهماندار کافیه اون مدیران محترم که این حرف ها رو تکذیب میکنند بیان پاسخگو باشند که اگر من مهماندار نیستم این ها رو از کجا میدونم اسم تک تک مدیران را از کجا میدانم از تین نیوز خواهش میکنم پیگیر باشند اگر ماهان مسئله ای نداره چرا مدیران پاسخگو نیستن و فقط به واحدهای دیگر که به واحد خدمات پرواز ربطی نداره انتقال میدن خانم راسخ آقای مهرپوریان آقای فتوت کاپیتان شکرایی کپیتان مغفوری آقای عرب نژاد پاسخگو باشید

 • محمد 0 0

  این مهماندار ها که الان شاکین بیشتر بخاطر اینکه ساک پروازییشون کوچک شده ودیگر غنیمت پرواز ندارندوگرنه قبلا خیلی هم راضی بودندهمین ها افرادی هستند که فقط بخاطر اینکه که مهمادارن به زمین وزمان فخر میفروختن من منکر کار سخت وحقوق کمشان نیستم ولی اینها افرادی هستند که فکر میکنن تافته جدا بافته اند البته رو زمین نه در هوا

 • مهماندار هستم مهماندار. میفهمی؟؟؟!!! 0 0

  دلم میخواد ایناییکه تهمت میزننمیگن مهمانداربخاطر اینکه کیفش کوچیک شده ناراحته یاد خودشون بیوغتن که چقدر عقده ای هستن که چون سرمهماندار بهشون نمیگه بباین بیزنس بشینین حرص میخورن. اینقد آدمای گشنه ای هستن اینا. جالبه که نه خلبانا آدم حسالشون میکنن نه مهماندارا. یه عده بیسواد که کاریبلد نیستن و فنی هستن هر مشکلیو که بگی میگن ddf. بعد فقط بدونین که مهماندار گشنه چندتا آب میوه و غذا نیست چون دیگه هرکسی میدونه که چقد غذای پرواز بده و نمیخوره حتی چه برسه به بردن!!!! بیا فلایت بگ کاکپیتیارو باز کن گشنگان واقعی روپیدا میکنی پر از آب میوه غذا نسکافه هرچی که فکر کنی. ماهم چون دلمون واسه این بنده خدا ها و شما مهندسای گشنه میسوزه وسایلو میدیم ببرن که گشنه نمونه خانوادش. میخوای عکس فلایت بگ پر خلبانا و مهندسا رو‌بزاریم تا به اوج بدبختیتون پی ببرین؟؟؟

 • مهماندار ab۶ 0 0

  ماهان همون رفتاد سرد مستبدانه ای با مهمانداراش میکنه رو با تین نیوز هم کرد… شایعه اس و لزومی به توضیح نداره…واقعا که با این ادبیاتتون

 • خاله مهری 0 0

  سلام چرا comment من رو توی سایت نگذاشتید؟

 • حامد 0 0

  معاون مهندسی و تعمیرات چه ربطی داره به خدمات پرواز اخه، یعنی تو خدمات پرواز کسی نیست …این معاون مهندسی میتونهاسم ۲۰تا مهماندارو ازحفظ بگه

 • مسعود 0 0

  یوم لا ینفع الظّالمین معْذرتُهم و لهم اللّعنةُ و لهم سوءُ الدّار؛ روز قیامت روزی است که عذرخواهی ظالمان سودی به حالشان نمی بخشد و لعنت خدا بر آن ها، و جایگاه بد نیز برای آنان است. «لَقَدْ أَرْسَلْنا رُسُلَنا بِالْبَیِّناتِ وَ أَنْزَلْنا مَعَهُمُ الْکِتابَ وَ الْمِیزانَ لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ»(سوره حدید، آیه ۲۵): ما رسولان خود را با دلایل روشن فرستادیم، و با آنها کتاب آسمانی و میزان شناسایی حق از باطل نازل کردم تا مردم قیام به عدالت کنند(و احقاق حقوق و بسط عدل و داد به طور خود جوش از درون جامعه بشری آشکار شود).

 • همکار ماهانی 0 0

  آقای … خودش از … های آقایان است! حضرات اگر این کامنتهارو برنمی تابند بهتره منکر هم نشوند! به هرحال این است سیستم ماهان!!!

 • مهماندار در آستانه استعفا 0 0

  این شرکت داره از شرایط نابسامان بازار کار نهایت استفاده رو میبره. من خدمت آقای وزیر تبریک عرض میکنم!! وقتی خودشون رکود بازار کار رو قبول میکنن اما با تفاخر اعلام می کنند که ۶۰۰ هزار نفر در سال گذشته زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند و این مطلب را نشانه ایی از خروج از رکود نام می برند!!!! من هم اگر جای مدیران ماهان بودم به همین ترتیب با کارکنان تحت مدیریتم رفتار می کردم. بدون هیچ مشکلی معترضین رو اخراج و عده جدیدی رو استخدام میکردم. بدون شک افراد تازه وارد از حق حقوق خود بی اطلاع هستند و اعتراضی به شرایط یک طرفه حاکم نخواهند داشت. البته این وضعیت در اکثر شرکت های خصوصی به چشم میخوره. به عقیده بنده اگر قانون کار _ حتی با در نظر گرفتن به روز نبودن _ اجرا بشه, هرگز شاهد این برخوردهای ظالمانه نخواهیم بود. افسوس که اینجا فراقانون ها بسیار موثر هستند و شرکتی به بزرگی ماهان با ارتباطات بسیار قوی و نفوذ عمیق هرگز در مقابل اعتراض عده ایی مهماندار بی پناه که حمایت هیچ حزب و سازمان و ارگانی رو ندارند سر خم نخواهد کرد. چه بسا به بهانه رسانه ایی شدن این اعتراضات شرایط رو بر آنها سخت تر خواهد کرد..

 • علی 0 0

  منم موافقم که هرچی سرمون میاد زیر سر مشاور… شرکت آقای… هست. و اینکه آقای محمد محترم مهماندارا هیچ وقت به کسی فخر نفروختن فقط ظاهرسازی میکنیم و صورتمون رو با سیلی سرخ نگه میداریم اونم چون مجبوریم دیسیپلین کاریه خودمون رو حفظ کنیم. به خاطر غنیمت پرواز و کوچیک شدن کیف ها ناراحت نیستیم چون خدارو شکد گشنه زیاده و اونایی لازم دارن که ۲تا ۲تا کیف پرواز میارن. ما الان فقط حق خودمون رو میخوایم. اول از همه احترام، ارزش قائل شدن برای زحمتی که میکشیم، حق و حقوق مادی و معنویمون. ما حتی اجازه حرف زدن و اظهار نظر نداریم چون میگن ناراحتی استفا بدید از اینجا تا کرج بیکار هست که میخوان مهماندار بشن. آقای … هم هیچ دانش و تخصصی در زمینه کار ما نداره. … هم از این وضعیت ناراضی هستن.

 • خاله مهری 0 0

  آقا comment های ما چی شد؟

 • AM 0 0

  نقل قول: مهماندار ماهان ۱۳۹۴-۰۲ - ۰۷ ۲۳:۳۱: ۰۴ با عرض سلام خدمت دوستای گلم و همه همکارای گلِ. شرکتمون خیلی خوب بود من عاشق ماهن بودم ولی با روی کار امدن افای دکتر … که یه ادم. کاملن بی سواد هستش و گذاشتن قانون های الکی عوض کردن فلایت بگا و و و و و کل شرکت را خراب کرد و ما خواستار برکناری ایشان هستیم و من متمعنم که اگه ایشان بر کنار شود همه چیز درست میشود. هرکی موافقه بگه نظرشوووو - خانم / آقای مهماندار عزیز. من کارمند یک ایرلاین دیگه و در رشته دیگری فعال هستم. متن پیام شما متاسفانه غلط املایی جالبی داره! کاری به موضوع ندارم ولی شما که فردی رو بی سواد خطاب می کنید بهتره در نوشتن خودتون بیشتر دقت کنید!!! کاملن! متمعنم! به هر حال امیدوارم مشکل همه مهمانداران عزیز ماهان مرتفع بشه…

 • sky 0 0

  خدایا خودت صبر بده…چه کسی جز خودمان از درد خودمان آگاهیم بعد از این همه صبوری و سکوت جوابمان این است؟ مگر ما چه خواسته ایم جز رعایت حداقل حق و حقوق مان. آقای مدیر عامل اسم و اعتبار شرکتتان در خطر است چرا اینقدر باید بی اهمیت باشد مشکلات مهماندارانی که بیشترین نقش رو در جذب رضایت مسافر داره؟؟؟ مگر ما جزو این مجموعه نیستیم حقمان بعد از این همه سال سکوت و صبوری این است؟؟؟؟ اصلا دغدغه ی شما برای این شرکت چیست؟؟؟؟ تورا به همان خدا نگذارید این مجموعه با این همه بزرگی اش به دست افرادی نالایق خراب شود یه سری در رسانه ها ی اجتماعی بزنید و ببینید مردم چه می گویند چرا و کی می خواهید به درد دل کارکنان تان گوش دهید چرا به جای این حرف ها و فرار از واقعیت ها به صورت منصفانه و رودر رو و داسوزانه شخصا پیگیر نمیشوید با زور و تهدید کار بهتر و مشکلات حل می شود؟؟؟ از تین نیوز عاجزانه تقاضا داریم پیگیر این مشکل باشند و تک تک این پیام ها رو به مدیر عامل محترم برساند. آقای عرب نژاد تنها کمی با دلسوزی و ملایمت می توانید به داد این روحیه ی تضعیف شده و این دل های پر از درد برسید…کی و کجا بی تقاوتی و زور و ترس و تهدید به جاهای خوب رسیده است؟ قدر این جوان هایی که با عشق و تجربه در خدمت شما و این مجموعه بودن و بدانید.

 • مهماندار ماهان 0 0

  با سلام منم یکی از همون مهماندارا هستم که حدود ۹ سال دارم تو این شرکت بردگی میکنم فکر کنم با توجه به نوشته ها دیگه واسه همه روشن شده که این اعتراض ها واقعا از سمت مهماندارا هستش نه شایعه و دروغ!!!! همکارای عزیزم پیشنهاد میدم اگه از طریق این رسانه صداتون به جایی نرسید، از پروازا و بی عدالتیها تو پرواز عکس و متن تهیه کنید و برای شبکه من و تو یا voa یا bbc بفرستید شاید با رسانه ای شدن ماجرا مسئولین مجبور بشوند که پاسخگو باشند. به امید روزی که حداقل حق و حقوقمون پرداخت بشه.

 • مهماندار ناراضی 0 0

  مهماندار این شرکت که میگه بیان کسانی که توضیح گذاشتن اسمشون و بنویسن اینا همان هایی هستند که بچه ها را از نان خوردن انداختن و گفتن همین که هست میخوای، بخوا نمی خوای خداحافظ من مهماندار از کار خودم خبر دارم میشه این همه نظر از افراد مختلف برای کسی باشه که مهماندار نباشه و از این کار خبر داشته باشه من از شرایط بقیه کارها مگه خبر دارم همه دنیا روزی خواهند فهمید که ماهان یک ایرلاین محبوب بین مردم همه چی رو مدیون مهماندار هست و مهمانداری که به هیچ عنوان از طرف شرکت حمایت نمیشه و از مهماندار دارن سوء استفاده میکنن مهماندار در تمام دنیا یعنی امنیت مسافر در صورتی که در ماهان چیز دیگه ای تعریف شده الان برای چی مهماندارهای آقا می بایست جلیقه به تن کنن در کل دنیا، مهماندار آقا فقط پیراهن سفید و شلوار مشکی است چرا می بایست در یک دوره در سرویس پذیرایی بخش بیزینس کلاس نان سنگگ داده شود کجای دنیا فسنجون و حلیم به مسافر میدن سرویس یعنی ایجاد یک سرگرمی موقت برای مسافر تا مدت زمان پرواز را کمتر احساس کند قرار نیست نایب و البرز تو پرواز باشه مهماندار برای امنیت پرواز هست نه چیز دیگری وقتی به ما اعلام میکنن در جریان باشید چرخ هواپیما باز نمیشه، آماده فرود اظطراری باشید و مسافر نمیدونه چه فشاری به مهماندار هست در عین حالی که به مسافر لبخند میزنه تا متوجه نشه مهماندار جان مسافر را نجات میدهد یا جلیقه و فسنجان یک میلیون و چهارصد برای نجات جان مسافر و استرس مهماندار کافیه اون مدیران محترم که این حرف ها رو تکذیب میکنند بیان پاسخگو باشند که اگر من مهماندار نیستم این ها رو از کجا میدونم اسم تک تک مدیران را از کجا میدانم از تین نیوز خواهش میکنم پیگیر باشند اگر ماهان مسئله ای نداره چرا مدیران پاسخگو نیستن و فقط به واحدهای دیگر که به واحد خدمات پرواز ربطی نداره انتقال میدن خانم راسخ آقای مهرپوریان آقای فتوت کاپیتان شکرایی کپیتان مغفوری آقای عرب نژاد پاسخگو باشید

 • دوستان لطفا بخونید… 0 0

  http: / / tinn. ir / vdcc۱۰qp. ۲bqxs۸laa۲. html

 • 0 0

  دلم برای مههماندارها میسوزه چون همیشه جونشون در خطره

 • مهماندار افسرده ماهان 0 0

  سلام خدمت همه دوستای گلم. اول از همه خدمت اقای سروی بگم که اگه ما مهماندار نیستیم از کجا از این همه مشکلات خبر داریم به نظر شما کسی که تو این شرکت کار نمیکنه چطور میدونه تو این شرکت چی میگذره…؟؟؟ توجیهی … از این وجود نداره مشکلات ما فقط تو بی توجهی مدیر عامل خلاصه میشه، مدیری که حاضر نیست ٥دقیقه واسه شنیدن حرف کارمنداش وقت بزاره دیگه مدیر نیست شرکت افتاده دست یه سری افراد … که فقط فکر پر کردن جیب خودشون هستن و واسشون مهم نیست که چه بلایی سر ما داره میاد حکایت ما مثل مورچه های کارگر که ما جون میکنیم تا ملکه راحت به زندگیش ادامه بده… اگه ما مهماندارا به درجه ایی از وحدت و اتحاد برسیم که فقط یه روز اعتصاب کنیم و پرواز انجام ندیم کل ماهان از هم میپاشه وتازه اون موقع است که نقش مهماندار پیدا میشه ومیفهن که بدون ما هیچن به امید روزی که همه با هم متحد شویم

 • حرف آخر 0 0

  به نام متحول کننده قلبها حکایت ما حکایت پدریه که گشنگی میده به بچه هاش که میخواد و هدف داره یک قصر بسازه اما سالیان طلائی و خاطراتی که میتونه درست کنه براشون را خراب میکنه با هرکی این سالها صحبت کردیم که بابا این حقوق ما خیلی کمه و در حد کاری که میکنیم نیست گفت حاج آقا داره هواپیما میخره و یا فلان و قلان و خلاصه ول کردیم و رفتیم سرکارمون به امید اینکه ما هم در شادی آینده شرکت سهیم باشیم … ولی روزهای خوبمون رفت و از جون و دل مایه گذاشتیم و خدا میدونه تو این سالها مخصوصا چند سال قبل با کمبودها و ناملایمات چطور مسافران را راضی نگه داشتیم به طوری که اگر یک سرچ کوچک در خصوص عملکرد هواپیمایی ماهان بکنید در جملاتی که مردم نوشتن نام مهمانداران به خوبی در کنار مزیت های خوب دیگر بارها دیده میشه! اما حالا به لطف خدا شرکتمان به نقطه ای رسیده که میتونه ادعایی داشته باشه این در حالیه که ما در این شادی شرکت نداریم میپرسید چرا لابد! چون میبینیم که چطور با افراد قدیمی ما رفتار شده! چون میبینیم که بچه ها با چه سختیها یی کنار اومدن و حالا هم تنشون خستس هم جیبشون خالی و زیادی شدن و دوستان عزیز مدیر یکی یکی دارن دکشون میکنن! این درسته خداوکیلی؟ جوانی یک نفرو بگیری بعد … در هواپیمائی امارات یکی از سیاستهایی که الان داره اعمال میشه اینه که پنح سال با یکی قرارداد میبندن و بعد پنج سال دیگه آنالیزش میکنن که میخوانش یا نه! که دوباره باهاش تمدید میکنن یا اتمام کارشو صادر میکنن. اما در این پنج سال ماهیانه چندین هزار دلار بهش حقوق میدن و بیش از ۱۲۵ کشور دنیا را بهش نشون میدن! منفعتی که ما ازش محروممیم طرف هم شاد و خوشحال میره و از بازنشسگیش با پس اندازش در رشته دیگه ای استفاده میکنه و همیشه به یاد خوبیهای اماراته. حالا کار ما اینطوریه که با دیدگاه مثیت از یک کار خوب وارد شدیم ولی ازمون سی میلیون چک وسفته گرفتن و نه حقوقی بهمون دادن نه کشور یا شهری را درست دیدیم و تشنه بردن لب چشمه و برمون گردوندن بعضی از دوستان طوری از کار ما حرف میزنن که انگار ما زیاده خواهیم عزیز من درسته ما پروازهای اروپایی یا آسیائی خوبی رفتیم ولی بجز کابین هواپیما و چن صدتا صندلی چیزی ندیدیم! اگه این مزیته برای شما برای ما هم هست! ساعت دو نیمه شب کی را در این مملکن میبرن سر کار هفت شب میارنش منزل برای در مجموع هفت ساعت دست مزد؟ دست مزدی که به قول یکی از دوستان برای هر ساعتش تنها شما میتونی یک نوشابه و کیک بخری ما بدبختیمون اینه که از منافع شغلیمون و مضراتش آگاه نیستیم و بچه های ایران ایر که در دوره های آموزشیشون این مطالب براشون تفهیم شده نمیان چیزی برامون بگن! دوستان عزیز در خبر خواندن که مسئولین ماهان گفتن اعتراض ما شایعه است این درحالیه که ما یک نامه ای نوشتیم بسیار دوستانه و بصورت خواهشی کلا در یک صفحه و چند صد نفر هم امضاء کردن تا کنون اما مدیران ما به جای گوش کردن عادلانه به حرفهامون یکی یکی دارن صاحبهای امضا ها رو میکشونن دفتر! اونوقت میگن چرا اینجا ما اسم ننوشتیم! آ نوقت توقع دارن ما برای رسوندن صدامون کارهای بعدی را هم نکنیم! نامه ای ترجمه شده برای سازمان جهانی هواپیمائی و مجلس و وزارت کار و هواپیمائی کشوری که به صورت پله پله پیش خواهیم رفت ان شاالله بعلاوه پیوستی از دویست مدرک پزشکی و نظریه کمیسونهای پزشکی هیچ کس مثل ما ماهان و کارشو دوست نداره و خدا گواه گفته ماست اما خوب چه کنیم ما به اندازهای که داریم سختی میکشیم چیزی گیرمون نمیاد و برای آیندمون نگرانیم و اعتراض جرم نیست و تمامی دستورات قوانین کاری و انسانی و مذهبی این را حق کارمند میدانند

 • M 0 0

  با سلام خدمت همکاران. من هم مثل همه شما نسبت به شرایط فعلی شرکت ناراضی هستم، ولی فکر نمیکنید اعتراض به این شکل و در اینجا کمی نسنجیده است؟ ما باید اعتراضمون طوری نباشه که اگه طبل بی سوادی مشاور ارشد جناب مدیرعامل رو میدمیم خودمون بنا به خطای نوشتاری مورد تمسخر دیگران قرار بگیریم. بیاییم کمی عادلانه قضاوت کنیم. آیا این ما نبودیم که دو سال گذشته به خاطر ناعدالتی های دوره مدیریت قبلی معترض بودیم؟ ما نبودیم که به خاطر بیشتر شدن ۳ کنسل شخصی و قرار گرفتن توبیخی در پرونده گله مند بودیم؟ ولی تو این یک سال چه کردیم، کنسلی پرواز رو به حد رسوندیم. ما نبودیم بیشتر از ۵ روز نمیتونستیم مرخصی بگیریم و گله مند بودیم که نورچشمیا مستثنی بودند از این قانون؟ ما نبودیم که حق ملاقات با مدیر واحد خدمات پرواز رو تحت هیچ شرایطی نداشتیم؟ چه قدر خسته بودیم و اگه می خواستیم از مرخصی بدون حقوق استفاده کنیم بهمون میگفتن استعفا بدید؟ ما نبودیم که بلا استثنا صبح بعد از پرواز طولانی باید پرواز انجام میدادیم؟ حالا که این شرایط کمی بهتر شده و ما با مدیران و سرفلیتهامون راحتتر نیستیم؟ گاهی نمیشه حتی با یک تماس پرواز جابجا میکنیم، ولی در گذشته ۲ جابجایی معادل یک کنسلی بود؟ ما از اینکه به دلیل مشکل پزشکی نمیتونستیم کارمند زمینی بشیم رنج میبردیم ولی الان که یه تعداد از همکارامون از این شرایط استفاده کردن مورد تهمت قرار دادیمشون. و خیلی از شرایط دیگه که الان کمی بهتر شده و ما فراموش کردیم. درسته ما معترض حقوق و مزایامون هستیم ولی بهتره کمی مدبرانه و در جای دیگه پیگیر باشیم نه بچگانه که فقط لجبازی بشه.

 • بر باد رفته 0 0

  تبریک میگم که به نظرات مسافرا تون که در غالب بیش از دو هزار برگه نظر سنجی نوشتن جلیقه مناسب خدمه پرواز نیست(به گفته آقای … در جلسه سال ۹۱) اما شما دوباره میخواهید تنمون کنید

 • مهماندار ماهان البته اگر آقای سروی تایید فرمایند! 0 0

  آقای[…]: چطور به خودتون اجازه دادید در مورد مصایب یه مهماندار نظر بدید؟ آیا شما در عمرتون فقط ۱لگ پروازی به عنوان مهماندار پرواز کردید؟ لطفا جواب بدهید؟ یک مدیر شایسته و کاردان در مورد اعتراض پرسنل بخشی که به ایشان مربوط نمیشود نظریه صادر نمیکند! آنهم در شرایطی که واحد خدمات پرواز کلی مدیر و مسول دارد. مگر مدیران واحد خدمات پرواز چه کار مهم تری به جز رسیدگی به امور پرسنل داشتند که شما باید بیایید و جوابگوی اعتراضات ما باشید؟!؟! مگراینکه اهداف کثیف و منفور چاپلوسی در سر داشته باشد… من مهماندار ماهانم ولی شما مدیر[…] نیستید!

 • مهموندار سرخورده ماهان 0 0

  سلام خدمت همه دوستای ساده گلم. خیلی خلاصه بگم اگر فکر میکنین با این حرفا قراره چیزی درست بشه در اشتباهین عزیزان. سیاست احتیاج به سیبل داره قدرت احتیاج به یه دشمن داره حتی فرضی و اون شخصی که همش دارید در موردش حرف میزنید هیچی نیست جز یه دیکوی(تله یا چیزی تو این مایه ها) تا سرتون باهاش گرم باشه بعدشم عوض میشه نهایتا و فکر میکنید همه چی درست میشه.(زهی خیال باطل) همین اتفاق سالهای پیش هم افتاد. و چیزی نشد جز اینکه بدتر شد. دو تا لولو سر خرمن گذاشتن همه به اونا نگاه میکنن در صورتی که کسی که نقشه میکشه و اجرا میکنه رو نمیبینیم. سعی کردن خوبه ولی سعی ما آخر عاقبت نداره چون هم ما میدونیم و هم شرکت میدونه که یکصدا نیستیم پس یه دلیل بیارین که سیستم نخواد از این موقعیت استفاده کنه.

 • 0 0

  خواستم در پاسخ به اقای بی نظیر کارشناس تبلیغات ماهان بگویم انچه در قالب کامنت هایی در تین نیوز بدون نام ذکر شده ادعا نیست واقعیت است اما امثال شما ادعا دارند که همه چیز شایعه است مهمانداران ماهان واقعا از شرایط کاریشان گله دارند و اگر بدون نام کامنت می نویسند به انتقاد پذیری مسیولین شرکت اعتماد ندارند

 • Mahan air cabin crew 0 0

  سلام و درود اولا باید خبری که اینجا درج شده و فضای گل و بلبل کارمندان، مخصوصا مهماندارها رو تکذیب کنم. مطمانا کسی که این حرف رو زده از جانب مسؤولین زده و نه از طرف خودش. حق و حقوق خیلی کم هست و بسیار نا عادلانه و نا بسامان. که این اولین و بزرگترین مشکل مهمانداران در حال حاضر است. منشور حقوقی برای مهمانداران وجود نداره و هرکسی(مخصوصا مسافرین) به خودش اجازه هر گونه اهانتی رو به مهمانداران میده و مدافعی وجود نداره.

 • ماهانی 0 0

  سلاماین اعتراضا باید مستقیم به گوش مدیر عامل برسه. وگرنه مدیر خودمون نمیذارن صدا به بالا برسه. خانما و آقایونی که از غلط املایی و چیزای دیگه حرف میزنید، باید بگم همه مهماندارا لیسانس و فوق لیسانس هستند. اینجا مهم غلط املایی نیست. جالبه به موضوعاتی که اینهمه راجبش حرف زدیم صحبت نمیشه و چون جوابی ندارن از غلط املایی میگن. در ضمن اونایی که زمینی شدن همه پارتی داشتن. وگرنه من الان اتفاقی برام بیفته کسی من رو حمایت نمیکنه واسه زمینی شدن. ما حداقل باید ۴تومان حقوق بگیریم اما کو؟ ۱۸۰۰ میگیریم. مسافر دلش از هرجا پر باشه میاد تو هواپیما سر ما خالی میکنه. والا به پیر به پیغمبربلیط و گرفتن کارت پرواز و تاخیر و شماره صندلی به مهماندار بدبخت ربط نداره. بد مزه بودن غذا به مهماندار ربط نداره. اما مسافر میاد لیوان آب و چای رو ظرف غذا رو از ناراحتی پرت میکنه تو صورت و لباس مهماندارا…چرا چون فکر میکنه ما ماهی کلی حقوق میگیریگ و بهترین تفریحارو داریم و همه مشکلات رو ما باید حل کنیم. حتی مدیرامون فکر میکنن ما دایه مسافرا هستیم و اگه مسافر شاکی بود ما باید دلداریشون بدیم تا آروم بشن…مگه ما مربی مهده کودک یا دایه مسافریم.

 • مهماندار افسرده ماهان 0 0

  با سلام خدمت دوستای گلم میبینم که تا این ماه حقوق واریز کردن دیگه صدایی از کسی در نمیاد …میبینید یه حرکت کوچیک ما چقد جواب داد هر چند که این حقوقی که واریز کردن در واقع حقوق فقط اسفند ما بوده ولی همه زود کشیدن کنار دوستان من تورو بخدا بیخیال نشید اینقد ادامه بدیم تا به حق و حقوق واقعی خودمون برسیم

 • امیر 0 0

  دوست عزیزم کسی کنار نکشیده ما همه میدونیم هر سال این ماه حقوقمون میره بالا…نمیدونم چرا اینجا داریم بحثمیکنیمم. باید یه وقتی بگیریم با مدیر عاملصحبت کنیم. اینجوری کسی جواب گوی ما نیست. احترام به حقوق مادی و معنوی مهماندارا باید در اولویت باشه. خوتهش میکنم یه تعدادی بیان نماینده از طرف بقیه باشیم و بریم صحبت کنیم. همین صد نفری که امضاء کردیم واسه نارضایتی حقوق بریم وقت بگیریم با مدیر عامل حرف بزنیم

 • مهماندار ماهانی جیب خالی 0 0

  سلام خدمت تمام همکاران خسته ماهان. دیدید آقای عرب نژاد عین خیالشم نبود رفت برای خودش هواپیما آورد اونم با حقوق ما و الان داره پزشو میده. من فقط طرف صحبتم با ایشونه. اقای مدیر شما که ادای مسلمونیت میشه چرا حق و حقوق ما رو نمیدی چرا تو پرواز قرآن میخونی ولی بهش عمل نمیکنی. هی میگن فلان کارو مدیر عامل خبری ازش نداره، مگه میشه اینا همش زیر سرخودشه، چطور حقوق خلبان زیاد میشه ولی مهماندار نمیشه چطور اقای … ۵۶ میلیون حقوق میگیره اونوقت مدیرعامل خبری نداره چطور فلایت بگ مارو میگیرین اونوقت کترینگ دوباره اقلام خشک برای پروازهای بعد لود میکنه و دوباره به ماهان میفروشه ایشون خبر نداره. فقط تنها راه رسانه ای کردن این جریانات که همه جهان ماهان رو بشناسند. به امید آزادی

 • به امید روز جزا 0 0

  دوستان عزیز با سلام می بینید که با حق و حقوق شما عزیزان اقای مدیر عامل هواپیما وارد میکنه اقای مدیر عامل اگر شما مسلمانید بنده ترجیح میدم دین نداشته باشم از حقوق ما هواپیما وارد می کنند که حقوق ۶۰میلیونی معاون مدیر عامل پرداخت بشه. اقای مدیر عامل لطفا دیگه تو پروازا قران رو از جیبتون در نیارید این قران حرمت داره همین قران فرموده حق الناس بخشیده نمیشود. اقای مدیر عامل مگر چند سال دیگه زنده هستید که اینقدر به فکر دنیا هستید و اخرت رو فراموش کردید بنده و همسرم و فرزندم از حقمون نمیگذریم چون حقوقی که پرداخت میکنید کفاف زندگیمونو نمیده خدا انشالله به حق ائمه جوابتونو بگیرید ازت نمیگذرم اقای مدیر عامل. تین نیوز خواهشا این کامنت منرو بذار تا شاید بعضیا یه کمم به یاد مرگ بیفتن

 • فایزه 0 0

  مجبور نیستید اینجا بمونید، زورى که نیووردنتون، خودتون اومدید خودتون هم برید وگرنه با اردنگى میندازنتون بیرون بیکار بشید.

 • ماهانی 0 0

  خانم فائزه شما احتمالا از همون نیرو هایی هستی که هروقت میری میای یا پروازی بودی حالا زمینی شدی حسابی بهت میرسن.. بله مثل شما زیاده. اما ما الان حقمون رو می خوایم چون چند سال اینجا زحمت کشیدیم. حتی بخوایم بریم هم قبلش باید حقمون رو بگیریم. در ضمن اینجا کسی حرفی از رفتن نزد حرف اینه که باید به ما و زحمتامون بها داده بشه. امسال شما و مدیران بی چشم و رو باعثشدن خیلی از قدیمیا در حقشون اجحاف بشه.

 • علی رعیت 0 0

  اقای مهندس[…] من کسی بودم ۱۰ سال ماهان کار کردم ۱۵ سالم اسمان میخواهین تمام مشکلات دودوزه بازیاتون را رو کنم کوچیکش همون مهندس[…] تو ارمان ک چقدر حق کارگراشونو خورد میگفت با دستور شما بود از این ورم مهماندارای روز مزد استخدام میکردین او بنده های خدا با جونشون بازی کنند و شما کم مونده حق اونارم بخورین متاسفام

 • نیرو تازه کار(مشهد ام) 0 0

  سلام شرایط کاری یک مهماندار چیه؟ دوره اموزشی چنر ماه است؟(ایا دراین مدت حقوق میدن یا نه)؟ در هفته چند روز کار، و مرخصی داریم؟(حقوق، در ماه چند ساعت کار؟، مرخصی، مزایا مانند بلیط نیم بها،) تعهد داره؟ چقدر؟

 • 0 0

  سلام خدمت مدیریت محترم خواهشمند یه سری هم به ترابری بزنید و از انتقادات کل پرسنل اعم از راننده و افرادی که در رستوران شاغل با خبر بشید با تشکر

 • پردیس پرهام کیش 0 0

  خرید سهام شرکت وابسته به هواپیمایی ماهان. خدمات بیمه ای پرسنل ماهان

 • یک ا 0 0

  من مهماندار تو شرکت به خدا بی عدالتی بیداد میکنه.. اقای{…} من یک روزی دعا میکردم شما معاون عملیات شوید اما اکنون از شما{…}. من از همین حقوق ناچیزم چون خدا بهش برکت داده راضیم. اما بی عدالتی تو این شرکت بیداد میکنه. اقای{…} من یه روزی به شما غبطه میخوردم فکر میکردم خدا هم دنیا را به شما داده و هم اخرت را. اما اکنون فکر میکنم غرورت داره نابودت میکنه

 • 0 1

  صبر کنید حالاحالاهاست فیش های حقوقیشون که سر به افلاکه پخش شود در سایت ها تا حق ما مهماندارها را بدهند

 • جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی 0 0

  جناب آقای انوشیروان محسنی بند پی ریاست محترم سازمان بهزیستی کشور سلام علیکم احتراماً به استحضار می رساند تعدادی از نیروهای فعال و کاردان در این اداره کل تحت عنوان رسمی کارگری مشغول به انجام وظیفه هستیم که اغلب دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی بوده که متاسفانه مزایای مندرج در احکام کارگزینی و سایر مزایای جانبی از جمله بدی آب و هوا، محرومیت مناطق جنگی حق تحصیلات دانشگاهی و سختی کار و … شامل ما نمی شود. جالب اینکه چارت خالی سازمانی داریم که با توجه به سوابق و تخصصی که هر کدام از ما در مشاغلی که سالها در آن کار می کنیم و تجربه کافی را کسب نموده ایم. در اداره ای که در آن هستیم حتی اگر چارت خالی نیز نداشته باشد مسئولین محترم سازمان می توانند از مرکز درخواست پست جدید نمایند. حال این این سوال برای همه ما پیش آمده که ما واقعاً چه نوع استخدامی هستیم نه مثل کارگران مشمول قانون کاریم!! و نه مانند همکاران خدمات کشوری!! نه مثل همکاران قراردادمعین!!موقع پرداخت پاداش پایان سال، عیدی ما باید اندازه مبلغ عیدی کارمندان رسمی باشد چونکه حقوق ما از محل بند((و)) تبصره ۱۹ قانون بودجه و از طریق خزانه پرداخت می شود. اگر تفاوت ما از نوع بیمه باشد که نیروهای پیمانی و قرادادهای کار معین نیز بیمه تأمین اجتماعی می باشند! مسئولین باید به این امر مهم توجه داشته باشند که ما کارگر شرکتهای خصوصی و یا کارخانجات نیستیم بلکه ما به استخدام سازمانی کاملاً دولتی درآمده ایم. لذا جهت احقاق حقوق و پرهیز از تبعیض و ایجاد عدالت اداری ما کارکنان رسمی کارگری شاغل در اداره دولتی خواهان تبدیل وضعیت در قالب طرح از رسمی کارگری به رسمی کشوری و یا پیمانی می باشیم تا بتوانیم همانند کارکنان رسمی از قانون نظام هماهنگ و خدمات کشوری بهره مند شویم. این مشکل کلیه همکاران رسمی کارگری بهزیستی سراسر کشور می باشد

 • ارزو 0 0

  عالیه

 • بهار 0 0

  والا مهماندارها بهترین شغل و مزایا رو دارند هر چند وقت یکبار پرواز رایگان به خودشونو و خانوادشون میدن که ممکنه این هزینه به چند میلیون هم برسه خوب این یه تفاوت کوچیکه با کسی که باید کار کنه و از حقوقش هزینه کنه واقعا شرایطشون عالیه

 • عدالت جو 1 0

  سلام
  به قول استاد عزیزم محمد جعفر لنگرودی از بزرگان علم حقوق ؛
  * عدالت مرغ وحشی است از بامی که برخاست مشکل نشیند *
  خواسته ها ، نقدها ، اعتراضات مشخص و عینی و مورد مطالبه ی به حق قشر تلاشگر و دوست داشتنی مهمانداران عزیز کشورم را مطالعه کردم شاید تا همین امروز افرادی خدای ناکرده که در بین ما نیستند به حقوق حقه عزیزانمان که بی وقفه با نیروی جوانی خود در آسمان خدمت میکنند بی توجهی و تعرض نموده باشند که از خداوند متعال توفیق در راستای توجه و محبت هرچند اندک به این قشر که به اعتقاد پدر مهربانم پایه و ستون و خط مقدم یک شرکت هواپیمایی است داشته باشند.
  مهمانداران عزیز ، مهربان ، دوست داشتنی و خیلی خیلی خوب هر کجای این آسمان آبی هستید امیدوارم خوش و خرم باشید
  مطالبات شما بحق است و بنده با نگاه به برخی مطالب متوجه عدم وجود انجمن صنفی یا کانون یا مرکز حمایت و در کل مجموعه ای که شما بزرگان منتخبی داشته باشید تا حقوق تان را متذکر شود شدم امیدوارم همچین امکانی برایتان فراهم شود علی ایحال به عنوان یک حقوق دان کوچک از هر تریبون و کانالی همواره پیگیر این مطالبات اولیه و حداقلی شما هستم و خواهم بود .

 • مادر 0 0

  سلام خواهش می کنم به برنامه سفر مهماندار ها بیشتر توجه داشته باشید یک روز پرواز داشته باشند یک روز استراحت کنند مگر این بچه ها چه گناهی کردهاند هر روز سفر و هر روز سفر نبمه شب اگر هواپیما خراب بود همان طور که مسافر را سفرش کنسل می شود مهماندار هم باید سفرش کنسل شود با همان هواپیمای خراب پرواز نشود فکر کنید فرزند خودتان است اگر هواپیما چرخش مشکل دارد برای این بچه ها هم خطر دارد اگر چرخ باز نشود چی می شود تر ابه خ ا بیشتر توجه داشته باشید ما این بچه ها را اول به خدا و ائمه بعد به شما سپردیم

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین