| کد خبر: 261188 |

نرخ بهای گاز مصرفی تاسیسات گردشگری کاهش یافت

معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تغییر تعرفه نرخ گاز برای تاسیسات گردشکری به یک چهارم بخش صنعت خبر داد.

تین نیوز

معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تغییر تعرفه نرخ گاز برای تاسیسات گردشکری به یک چهارم بخش صنعت خبر داد.

به گزارش تین نیوز از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اسماعیل برات با اعلام این خبر اظهارداشت: آیین نامه نرخ تعرفه گاز مصرفی صنایع و خدمات به تصویب هیئت وزیران رسید و خوشبختانه با پیگیری های عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نرخ بهای گاز مصرفی تاسیسات گردشگری به میزان یک چهارم نرخ صنعت کاهش یافت.

وی با اشاره به پیگیری های انجام شده در این زمینه افزود: آیین نامه اجرایی جزء یک بند الف تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ که در خردادماه امسال تصویب شده بود، موجب شد که نرخ گاز مصرفی تاسیسات گردشگری افزایش یافته و بر مبنای واحد به مبلغ ۶هزار ریال تعیین شود.

برات بیان کرد: این موضوع موجب افزایش تعرفه هتل ها و تاسیسات گردشگری شد و در قبوض گاز ماه های تیر و مرداد اعمال شد اما با تلاش ها و پیگیری های وزیر میراث فرهنگی در فرآیند اصلاح آیین نامه مزبور، نظر وزارتخانه لحاظ شد و بر این اساس نرخ گاز تاسیسات گردشگری و صنایع دستی به میزان ۱۴۹.۵ ریال تعیین و به تصویب هیئت دولت رسید و ۱۱ شهریور امسال رسماً ابلاغ شد. بنابراین نرخ تاسیسات گردشگری کمتر از یک چهارم تعرفه بخش صنعت شد که خبر خوبی برای فعالان حوزه گردشگری است.

معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری با اشاره به اهمیت این موضوع اظهارداشت: یکی از ابزارهای حمایتی برای توسعه گردشگری در کشور، بهره مندی فعالان این صنعت از تسهیلات و تعرفه های انرژی است. سرمایه گذاران بخش خصوصی با در نظرگرفتن توجیه اقتصادی نسبت به سرمایه گذاری در صنایع مختلف اقدام می کنند و یکی از ملزومات و مولفه های اصلی تشویق سرمایه گذاران و حمایت از فعالان صنعت گردشگری، وجود مشوق های قانونی در زمینه انرژی است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به مصرف بهینه انرژی در تاسیسات گردشگری گفت: رویکرد وزارت میراث فرهنگی همواره حمایتی بوده و بر پشتیبانی و مساعدت حداکثری از فعالان حوزه گردشگری تاکید دارد، زیرا معتقدیم صنعت گردشگری اگر به جایگاه واقعی خود دست یابد، می تواند اقتصاد را شکوفا و کشور را از سایر درآمدها بی نیاز کند اما در عین حال توجه به مقوله مصرف بهینه انرژی و توسعه پایدار نیز ضروری است.

برات افزود: از آنجایی که استفاده درست و به جا از انرژی، متضمن توسعه پایدار در هر جامعه ای است، حفظ منابع با ارزش انرژی و مدیریت صحیح مصرف آن یکی از موضوع های مهم است.

معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری بیان کرد: انتخاب الگوی صحیح و سیاست های درست در مصرف انرژی علاوه بر اینکه می تواند تضمینی بر استمرار رشد اقتصادی باشد، موجب کاهش تخریب منابع انرژی و نیز کاهش اثرات سوء ناشی از استفاده ناصحیح از آن، بر محیط زیست می شود. توصیه اکید به تاسیسات گردشگری، توجه و اهتمام ویژه به این امر است.

برات اظهارداشت: به همین منظور وزارت گردشگری در فرآیندهای مربوط به ارزیابی و درجه بندی و… با اعمال سیاست تشویقی، تدابیر لازم را برای ترغیب تاسیسات گردشگری در مدیریت مصرف انرژی در نظر گرفته است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.